Sprzedaż Samsunga Galaxy S20 znacząco poniżej oczekiwań!

Wszystkiemu winna pandemia koronawirusa oraz wysokie ceny detaliczne.

Najnowsze flagowe modele z rodziny Galaxy S zostały zaprezentowane miesiąc temu na specjalnie zorganizowanym wydarzeniu Galaxy Unpacked. Był to jeden z ostatnich eventów przed rozpoczęciem się pandemii koronawirusa. Po kilku tygodniach od prezentacji Samsungi Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra zostały wprowadzone do sprzedaży. Od pojawienia się urządzeń na półkach sklepowych nie minął jeszcze tydzień, ale już wiemy, że nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Sprzedaż Samsunga Galaxy S20 znacząco poniżej oczekiwań!

Źródło: techadvisor.co.uk

Samsung wydał miliony dolarów na działania marketingowe związane z premierą najnowszych smartfonów Galaxy S20. Niestety firma nie osiągnęła zakładanych wyników sprzedażowych. Problemem jest wybuch pandemii koronawirusa oraz znacznie obniżki cen Samsungów Galaxy S10.

Koreańczycy zdecydowali się na zwiększenie ceny Samsungów Galaxy S20, co w połączeniu z taniejącymi modelami z rodziny Galaxy S10 sprawiło, że część konsumentów uznała, że nie ma sensu dopłacać do nowszego modelu.

Sprzedaż Samsunga Galaxy S20 jest mniejsza, niż sprzedaż Galaxy S10 w analogicznym okresie czasu. Samsung boryka się ze spadkiem sprzedaży nowych urządzeń od 2014 roku, kiedy to na rynku pojawił się Galaxy S5. Samsungowi udało się dostarczyć aż 40 milionów egzemplarzy ówczesnego flagowca. W zeszłym roku Samsung sprzedał łącznie 36 milionów egzemplarzy Galaxy S10e, Galaxy S10 oraz Galaxy S10+. W tym roku liczba sprzedanych urządzeń będzie jeszcze niższa.

Od nieco ponad miesiąca świat jest sparaliżowany przez pandemię koronawirusa, która nie ułatwia Samsungowi sprzedaży najnowszych flagowców. Większość sklepów została zamknięta, a konsumenci są zaabsorbowani ochroną swojego życia i zdrowia.

Dodatkowym problemem jest przerwany łańcuch dostaw z Chin, który powoduje opóźnienia w produkcji najnowszych smartfonów.

Wszystkie okoliczności źle wpływają na sprzedaż Samsungów Galaxy S20. Eksperci branżowi potwierdzają, że Galaxy S20 sprzedaje się znacznie gorzej, niż zakładano, ale na konkretne statystyki musimy jeszcze poczekać.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20.

Źródło: gizchina.com