Sprzedaż Turoka przekroczyła milion egzemplarzy

Wydawca gry Turok, firma Touchstone, poinformował, że od przełomu stycznia i lutego gra w wersji na Xboxa 360 i Playstation 3 sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. W Polsce Turok na PC będzie miał premierę 24 kwietnia.

Turok to gra FPP, której bohaterem jest Joseph Turok. Żołnierz pełni służbę w Whiskey Company, oddziale, który otrzymuje za zadanie schwytać Rolanda Kane'a. Kane był niegdyś mentorem Turoka, teraz jest jednak zbrodniarzem wojennym, który ukrywa się na dzikiej, odległej planecie. Jakby tego było mało, żołnierz znajduje się pod opieką tajnej organizacji finansowej Mendel-Gruman Corporation.

Kiedy statek Whiskey Company zbliża się do planety, wojska Kane'a otwierają ogień. Uszkodzony statek spada na ziemię, a żołnierze oddziału ponoszą śmierć lub wpadają w panikę. Sytuacja jest tragiczna, wokół czają się bezlitośni podwładni Kane'a, a w dżungli czyhają żądne ludzkiej krwi dinozaury...

Bohater uzbrojony jest w tradycyjne dla tego gatunku bronie jak pulse rifle, shotgun, wyrzutnię rakiet oraz tradycyjną broń Turoka, czyli zabójczo skuteczny i cichy łuk. Skuteczną bronią w walce z dinozaurami okazuje się także. nóż. Gra obfituje bowiem w sekwencje filmowe, podobne do tych z chociażby Resident Evil 4. Gracz w odpowiednim momencie musi nacisnąć przycisk odpowiedzialny za ruch lub cios.

Turok w wersji na Xbox 360 i Playstation 3 jest dostępny w sklepach w cenie 199,90 złotych. Wersja PC ukaże się 24 kwietnia w pełnej polskiej wersji językowej i cenie 99,90 złotych.


Zobacz również