Sprzedaż Windows 7 PC zakończy się 31 października. Nie dotyczy wersji Windows 7 Professional

Ostatnie komputery z preinstalowanymi systemami Windows 7 Home Basic, Home Premium i Ultimate zjadą z linii produkcyjnych 31 października 2014 roku.

Pod koniec poprzedniego roku Microsoft udowodnił, że ma problem z ustaleniem cyklu zakończenia sprzedaży systemu Windows 7. Początkowo informował, że jego sprzedaż detaliczna została zakończona z dniem 30 października 2013 roku, natomiast koniec sprzedaży nowych komputerów z preinstalowaną "siódemką" zaplanował na 30 października 2014 roku.

Później zmienił jednak zdanie i zastąpił wspomniane daty zwrotem "do ustalenia", co mogło sugerować, że rozważa wydłużenie cyklu sprzedaży Windows 7:

W końcu zadeklarował jednak, że sprzedaż detaliczna faktycznie została zakończona z dniem 30 października 2013 roku, natomiast sprawę sprzedaży z nowymi komputerami pozostawił dalej otwartą:

Windows 7 - sprzedaż OEM

Dzisiaj na stronie prezentującej cykl życiowy poszczególnych wersji Windows pojawiła się brakująca informacja dotycząca sprzedaży Windows 7 PC:

Jak widzicie, wszystko jest już...prawie ustalone. Microsoft podzielił bowiem Windows 7 na dwie grupy:

- Windows 7 Home Basic, Home Premium, Ultimate

- Windows 7 Professional

W przypadku pierwszej dowiadujemy się, że sprzedaż detaliczna została zakończona z dniem 31 października 2013 roku (mamy tutaj więc przesunięcie o jeden dzień), natomiast komputery Windows 7 PC (z preinstalowanym Windows 7) będą sprzedawane do 31 października 2014 roku.

W przypadku Windows 7 Professional również dowiadujemy się, że jego sprzedaż również została zakończona 31 października, lecz niestety data zakończenia sprzedaży komputerów z preinstalowanym systemem wciąż trzymana jest w tajemnicy.