Sprzedaż Windows 7 jednak zakończona. Windows 8/8.1 uratowany?

Zamieszania z systemem Windows 7 ciąg dalszy. Microsoft przyznaje, że doszło do pomyłki. Potwierdza, że sprzedaż detaliczna WIndows 7 została jednak zakończona.

Kilka dni temu w harmonogramie prezentującym cykl rynkowego życia poszczególnych systemów Windows mogliśmy przeczytać, że sprzedaż detaliczna Windows 7 została zakończona z dniem 30 października, natomiast koniec sprzedaży nowych komputerów z preinstalowaną "siódemką" został zaplanowany na 30 października 2014 roku.

Nieco później harmonogram został poddany aktualizacji, która polegała na tym, że wspomniane daty zastąpił zwrot "do ustalenia", co mogło sugerować, że Microsoft rozważa wydłużenie cyklu sprzedaży Windows 7. Niestety wszystkich, których ucieszyła ta informacja, musimy rozczarować. W oświadczeniu przesłanym serwisowi Neowin Microsoft przyznaje bowiem, że doszło do niefortunnej pomyłki potwierdzając jednocześnie, że "sprzedaż detaliczna Windows 7 została zakończona 30 października 2013 roku".

Zobacz również:

  • Windows 11 uruchomisz z procesorami Kaby Lake. Intel dotrzymał słowa
  • Steam ujawnia wyniki nowej ankiety. Windows 11 mocno do góry

Inaczej sprawa ma się z wersjami OEM: Microsoft nadal zastanawia się nad ustaleniem daty zakończenia sprzedaży komputerów z preinstalowanym Windows 7.

Sprzedaż Windows 7 jednak zakończona. Windows 8/8.1 uratowany?

Cykl rynkowego życia poszczególnych okienek

Windows 8/8.1 uratowany?

Warto dodać, że obecnie dominuje Windows 7, natomiast drugie miejsce wciąż okupuje nieśmiertelny Windows XP, co oznacza, że zakończenie sprzedaży "siódemki" to dobry pomysł z punktu widzenia Microsoftu. Wydaje się bowiem, że decyzja o jej utrzymaniu odbiłaby się negatywnie na słabo radzącym sobie tandemie Windows 8/8.1 ponieważ Windows 7 wciąż cieszy się zainteresowaniem wielu (większości?) osób, które z czasem będą zmuszone do przeprowadzenia upgrade'u systemu (koniec wsparcia XP - kwiecień 2014 roku).