Sprzedaż programów na PS3 wzrosła o 400%

Szefowie Sony mają powody do radości. Poziom sprzedaży gier na konsolę PlayStation 3 uległ w zeszłym miesiącu znacznemu zwiększeniu. Komu firma zawdzięcza takie wyniki? Odpowiedź jest bardzo krótka: Rockstar i GTA IV.

Specjalizująca się w badaniu rynku Stanów Zjednoczonych firma NPD opublikowała raport, w którym znalazły się kwietniowe wyniki sprzedaży programów na PLAYSTATION 3. Okazuje się, że we wspomnianym okresie poziom sprzedaży tytułów na tę konsolę wzrósł aż o 400%. Choć dane te dotyczą jedynie Stanów Zjednoczonych, to wydaje się bardzo prawdopodobne, że w innych rejonach świata sytuacja wygląda podobnie.

Nie trudno wskazać przyczyny takiego stanu rzeczy. Wyniki badań wyraźnie wskazują, że najwięcej klientów zdobyły Grand Theft Auto IV oraz Gran Turismo 5 Prologue.

Wzrost sprzedaży zanotowano również jeśli chodzi o sprzęt. Tu jednak PlayStation 3 mimo pewnego wzrostu, nadal utrzymuje się za Xboksem 360 oraz niepokonanym dotąd Nintendo Wii. Jednak maszyna Sony ma w rękawie jeszcze jednego asa - Metal Gear Solid 4. Czekamy na dalsze wyniki.