Sprzedaż tabletu Nokia Lumia 2520 wstrzymana. Użytkownika może porazić prąd

Wadliwie wykonana ładowarka dla tabletu Nokia Lumia 2520 stwarza zagrożenie porażenia prądem.

Nokia Lumia 2520 to pierwszy tablet fińskiego producenta pracujący pod kontrolą systemu Windows RT 8.1. Jak się właśnie dowiadujemy, sprzedaż tego urządzenia została wstrzymana w Niemczech, Austrii, Danii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Rosji. Powód? Wadliwie wykonana przez zewnętrzną firmę ładowarka AC-300.

"Podczas wewnętrznej kontroli jakości Nokia zidentyfikowała potencjalny problem z jakością produktu, który może prowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa przy korzystaniu z ładowarki AC-300 produkowanej przez zewnętrzną firmę. W pewnych warunkach plastikowa obudowa wymiennej wtyczki może się poluzować i odpaść. Jeżeli tak się stanie, niektóre elementy wewnętrzne mogą spowodować porażenie prądem przy dotknięciu wtyczki podłączonej do gniazdka" - czytamy w komunikacie Nokii.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 3.12.2021]
  • Tani tablet dla dzieci 2021/2022 [RANKING]

Fiński producent wzywa użytkowników, aby nie korzystali z wadliwej ładowarki do odwołania. Zapewnił też, że do tej pory nie było żadnych incydentów z jej udziałem i przeprosił właścicieli tabletu Nokia Lumia 2520 zapewniając, że pracuje ciężko nad rozwiązaniem problemu.