Spy Sweeper - kolejna wersja

Znakomity program do ochrony prywatności w Internecie doczekał się aktualizacji. Od niedawna można go kupić również w Polsce.

Aplikacja otrzymała nagrodę PC World w teście oprogramowania antyszpiegowskiego. Czytaj więcej w materiale Spyware: wykryj, usuń... zapomnij! Program automatycznie wykrywa i usuwa wszelkiego rodzaju programy, próbujące szpiegować użytkownika, np. konie trojańskie, aplikacje wykorzystujące moduły reklamowe, rejestrujące teksty wpisywane z klawiatury (tzw. keyloggery) oraz narzędzia monitorujące po kryjomu wszelkie poczynania użytkownika. W ten sposób program zapobiega przejęciu przez niepowołane osoby numerów kart kredytowych, haseł i wielu innych, cennych informacji. Oferuje funkcję automatycznego pobierania definicji wspomnianych zagrożeń (trojanów, keyloggerów itd.).

Spy Sweeper - kolejna wersja
W najnowszej wersji usunięto drobne błędy.

Spy Sweeper w wersji Home kosztuje 29.95 euro (licencja jednostanowiskowa). Program posiada także wersję korporacyjną (Spy Sweeper Enterprise), pozwalającą na skuteczną ochronę stacji roboczych pracujących w sieciach firmowych dzięki możliwości centralnej instalacji i administracji. Kupując wersję Enterprise dla 100 stanowisk, za ochronę pojedynczej stacji zapłacimy 21,64 euro.

Zobacz również:

  • Chińskie grupy szpiegowskie hakują firmy telekomunikacyjne
  • Apple ostrzeże swoich użytkowników przed atakami spyware

W maju tego roku firma Webroot opublikowała raport na temat spyware. Według niego 87% komputerów firmowych badanych w pierwszym kwartale tego roku zainfekowanych jest jakimś rodzajem spyware. Jeśli pominąć uważane za najmniej uciążliwe pliki cookies, pozostałe kategorie spyware zlokalizowano na ponad 55% z przeskanowanych firmowych komputerów. Dane do raportu zostały zebrane z ponad miliona komputerów za pośrednictwem udostępnianego darmowo przez firmę Webroot narzędzia SpyAudit.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie polskiego dystrybutora programu.