Spy Sweeper - piąta wersja pogromcy szpiegów

Firma Dagma wprowadziła na polski rynek program SpySweeper Home Edition 5.0 - czyli nową wersję cenionego programu do wykrywania i usuwania oprogramowania szpiegującego użytkowników. Nowości w wydaniu 5.0 to m.in. narzędzie chroniące użytkownika przed keyloggerami, wprowadzenie dwóch metod identyfikacji zagrożeń oraz uproszczenie interfejsu.

Nowy Spy Sweeper wykrywa programy przechwytujące znaki wprowadzane za pomocą klawiatury na dwa sposoby - oprócz standardowego skanowania z użyciem sygnatur stosowana jest również analiza behawioralna. Autorzy aplikacji tłumaczą, że to bardzo istotna innowacja, ponieważ wiele programów szpiegowskich pisanych z myślą o kradzieży haseł bankowych to aplikacje tworzone na indywidualne zamówienie (dlatego nie są wykrywane przez skanery, które wykrywają keyloggery jedynie na podstawie bazy sygnatur).

Spy Sweeper - piąta wersja pogromcy szpiegów

SpySweeper Home Edition 5.0

Przedstawiciele polskiego dystrybutora programu mówią, iż Spy Sweeper 5.0 zawiera 13 różnych "tarcz", chroniących w czasie rzeczywistym wszystkie komponenty systemu. W nowym wydaniu aplikacji znalazły się m.in. system ochrony na poziomie sterowników jądra (który umożliwia wykrywanie i usuwanie rootkitów).

Zaletą programu ma być również uproszczony interfejs i obsługa - nowe wydanie Spy Sweepera wymaga interakcji z użytkownikiem tylko w niezbędnych przypadkach (skanowanie i aktualizacje przeprowadzane są automatycznie).

Program w wersji jednostanowiskowej wraz z aktualizacją baz sygnatur na jeden rok kosztuje 147 zł. Z naszego serwisu można pobrać jego wersję testową.

Pobierz plik

Więcej informacji znaleźć można na stronie firmy Dagma.