SpyShelter Personal Free - bezpieczeństwa nigdy dość

Jako że ostatnio nowe zagrożenia pojawiają się jak grzyby po deszczu, warto pomyśleć o dodatkowej ochronie komputera. Jedną z propozycji jest darmowe wydanie SpyShelter Personal.

Na wstępie warto zaznaczyć, że ta aplikacja powstała i jest rozwijana przez polską firmę Datpol z Olkusza. Po uruchomieniu obserwuje działające procesy oraz usługi i gdy dzieje się coś podejrzanego, natychmiast je blokuje. Wykrywa doskonale zagrożenia typu keylogger, a także wirtualnych szpiegów, którzy specjalizują się w kradzieży tego, co zostało skopiowane do systemowego schowka. Blokuje także szkodniki próbujące zapisywać to, co dzieje się na ekranie. Wbudowany moduł Restricted Apps pozwala użytkownikowi na zablokowanie dostępu wybranym aplikacjom do wskazanych zasobów systemowych. Zwiększa to szanse zapobiegnięcia atakom poprzez dziury we wspomnianych aplikacjach, co często wykorzystywane jest przez hakerów jako furtka do systemu.

SpyShelter Personal Free - bezpieczeństwa nigdy dość

SpyShelter

Wersja darmowa SpyShelter oferowana jest użytkownikom prywatnym, posiadającym systemy 32-bit. Jej używanie nie wiąże się z koniecznością wykonania jakiejkolwiek rejestracji czy innej, podobnej akcji. Wersja komercyjna - Premium - posiada dodatkowe moduły ochrony danych, jak na przykład blokowanie przechwytywania obrazu z kamerki internetowej. Najnowsze wydanie programu można pobrać z tej strony.