Spyware Terminator 2.6.5 - pogromca podejrzanych plików

Programy antywirusowe specjalizują się z w wyszukiwaniu tradycyjnych wirusów. To jednak nie wystarcza do ochrony komputera. Warto korzystać dodatkowo z takich aplikacji jak Spyware Terminator, by chronić się przed oprogramowaniem szpiegującym.

Spyware Terminator 2.6.5 - pogromca podejrzanych plików

Spyware Terminator 2.6.5

Spyware Terminator to narzędzie do ochrony przed oprogramowaniem szpiegującym. Terminator przeszuka dysk w poszukiwaniu spyware’u, a gdy znajdzie niebezpieczny plik unieszkodliwi go. Aby nie popełnić błędu i nie skasować istotnych dla użytkownika danych, aplikacja prosi o potwierdzenie usunięcia każdego zagrożenia. Użytkownik może też oznaczyć wykryty problem jako fałszywy alarm. Informacja ta zostanie przesłana do producenta i uwzględniona w kolejnych wersjach skanera.

Spyware Terminator tworzy grupę plików, których nie rozpoznał i nie był w stanie sklasyfikować. Pliki takie można zamarkować jako bezpieczne lub groźne, przenieść do kwarantanny lub zignorować. Podczas skanowania aplikacja potrafi także wykryć i naprawić niektóre błędne wpisy w rejestrze i nieprawidłowe odwołania w menu startowym.

Zobacz również:

  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj!

Spyware Terminator pozwala wybrać rodzaj skanowania. Użytkownik samodzielnie określa, czy ma być ono szybkie ale mniej dokładne, czy szczegółowe ale za to wolniejsze. Skaner ma również wbudowana funkcje ochrony w czasie rzeczywistym. Dzięki niej na dysk nie dostaną się żadne podejrzane pliki. Aby zwiększyć bezpieczeństwo program może stworzyć dodatkowo listę programów na dysku - w razie pojawienia się na nośniku groźnego narzędzia lub po niebezpiecznym zmodyfikowaniu istniejącego programu łatwiej będzie wykryć niebezpieczeństwo. Spyware Terminator może się integrować z programem antywirusowym Clam AntiVirus.

Skaner dostępny jest w kilkunastu językach. Niestety nie ma wśród nich polskiego. Aplikacja dystrybuowana jest za darmo do użytku domowego i komercyjnego.

Pobierz: Spyware Terminator 2.6.5.111


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: