Square Enix przejmuje Tecmo?

Według niektórych doniesień prasowych firma Square Enix jest na najlepszej drodze do przejęcia japońskiego wydawcy gier komputerowych, spółki Tecmo. Całość transakcji ma się zamknąć w około 200 milionach dolarów.

Jak zapewnia Square Enix całe przejęcie ma się odbyć w "przyjaznej atmosferze". Tecmo zachowałoby swoją strukturę oraz nazwę. Zmieniłby się jedynie właściciel spółki.

Całość transakcji została wyceniona na 205 milionów dolarów i ma pomóc Square Enix na poszerzenie swojej oferty marketingowej. W obecnej chwili składa się ona bowiem w większości z tytułów typu RPG. Władze spółki chcą to zmienić.

Producent Final Fantasy zastrzega jednak, że Tecmo ma czas do namysłu do 4 września. Wtedy to oferta kupna zostanie wycofana. Przedstawiciele Square Enix apelują również by nie odnosić się do ich propozycji wrogo.

Przypomnijmy, że Tecmo przeżywa ostatnio spore problemy związane ze słynnym producentem Tomonobu Itagaki. Pewnym pocieszeniem dla firmy może być niedawny komunikat Microsoftu o sprzedaniu jednego miliona egzemplarzy gry Ninja Gaiden II.


Zobacz również