Square Enix traci głównego twórcę serii Dragon Quest Builders

Kazuya Niinou - reżyser obydwu części serii Dragon Quest Builders, opuścił szeregi japońskiego producenta - Square Enix.

Po siedmiu latach pracy w Square Enix, Kazuya Niinou zdecydował się na opuszczenie japońskiej firmy. Powodem tej decyzji było "wypalenie" po zakończeniu prac nad Dragon Quest Builders 2 i chęć spróbowania się w nowym środowisku. Kazuya Niinou zaczynał pracę w Square Enix jako asystent reżysera Final Fantasy XIV: A Realm Reborn, następnie otrzymał propozycję stworzenia nowej serii gier bazującej na popularnej marce Dragon Quest.

Po zakończeniu zakończeniu prac nad Builders 2 zdecydowałem się odejść ze Square Enix. Czułem się lekko wypalony po Builders 2 i chciałem spróbować pracy w środowisku odmiennym od tego w Square Enix. - Kazuya Niinou

Były już reżyser serii Dragon Quest nie ukrywa, że znalazł już nowe miejsce pracy i dokładnie wie gdzie, i jak kontynuować będzie swoją karierę. Więcej informacji na ten temat deweloper ujawni w przyszłym tygodniu.

Dragon Quest Builders to umiejętne połączenie gry RPG z otwartym światem oraz sandboxa na wzór Minecrafta. Gracze tworzą swojego awatara i przenoszą się do świata fantasy, w którym nie tylko muszą wykonywać najróżniejsze zadania czy walczyć z potworami, ale również tworzyć budowle i przedmioty.

Dragon Quest Builders 2 możecie obecnie dostać na konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch.

źródło: gematsu.com