Squid Game 2 sezon - Netflix komentuje co z kontynuacją serialu

Nowy serial Netflixa wzbudza ogromne zainteresowanie. Czy "Squid Game" doczeka się 2 sezonu? Przedstawiciele platformy zdecydowali się odpowiedzieć.


Squid Game to serial koreańskiej produkcji, który w ostatnich tygodniach jest jednym z najczęściej oglądanych produkcji na platformie Netflix. Fabuła opowiada o ludziach, których życie zmusiło do zadłużeń. Niestety, przez to nie układa im się najlepiej, są więc w stanie zaryzykować wszystko dla lepszej przyszłości. Decydują się więc na udział w grach dla dzieci w zamian za wysoką zapłatę. Niestety, równie wysoka jest stawka, którą jest ich własne życie.

squid game

fot. Netflix

Squid Game

twórca Hwang Dong-hyuk

Setki spłukanych graczy przyjmują dziwne zaproszenie do udziału w grach dla dzieci. Nagroda jest kusząca, ale stawka — przerażająco wysoka.

  • Twórca: Hwang Dong-hyuk
  • Obsada: Lee Jung-jae, Park Hae-soo, Wi Ha-jun, Oh Young-soo, Jung Ho-yeon, Heo Sung-tae, Kim Joo-ryoung, Tripathi Anupam, You Seong-joo, Lee You-mi
  • Gatunek: Thriller
  • Kategorie: Trzymający w napięciu
  • Kraj produkcji: Korea
  • Kategoria wiekowa: 16+

Widzowie zachodzą w głowę, kiedy premiera nowych odcinków serialu? Cóż, na dzień dzisiejszy przedstawiciele platformy Netflix nie potwierdzili jeszcze oficjalnie czy "Squid Game" doczeka się 2 sezonu. Biorąc jednak pod uwagę zakończenie pierwszego sezonu oraz plotki jest to prawdopodobne. Gdy tylko poznamy oficjalne stanowisko twórców — podamy szczegóły w artykule aktualizowanym na bieżąco.

Zobacz również:

  • Turbulencje sezon 4 – kiedy premiera odcinka 11 na Netfliksie?
  • Squid Game 2 sezon - wszystko co musisz wiedzieć o kontynuacji [12.01.2023]

Aktualizacja 30.09.2021

Tak jak wspominaliśmy, zakończenie pierwszego sezonu "Squid Game" sugeruje, że pojawi się kontynuacja historii. Niestety, twórca produkcji Hwang Dong-hyuk ostudził jednak oczekiwania fanów. Przykre słowa wypowiedział podczas wywiadu z serwisem Variety.

Nie mam dobrze dopracowanego planu na "Squid Game 2". Męczy mnie nawet myślenie o tym. Ale gdybym miał to zrobić, na pewno nie zrobiłbym tego sam. Rozważyłbym wykorzystanie grupy scenarzystów i chciałbym wielu doświadczonych reżyserów.

Z jego słów wynika jednoznacznie, że sam jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji o kontynuacji produkcji.

Aktualizacja 03.10.2021

W temacie daty premiery drugiego sezonu "Squid Game" narasta coraz więcej plotek i niedopowiedzeń. Ostatni najbardziej popularny przeciek tyczy się screena z oficjalnego francuskiego profilu Netflixa na Twitterze. Widać na nim plakat promujący kontynuację produkcji z wyznaczoną datą premiery 24 grudnia. Chodzi konkretnie o to zdjęcie:

Squid Game 2

fot. Facebook

Niestety, z bólem serca informujemy, że powyższy screen to z całą pewnością fake. Na oficjalnym koncie Netflix nigdy nie pojawił się powyższy plakat, a cała otoczka to zwykła manipulacja. Przypominamy, że sam twórca podkreślił, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji o kontynuacji serialu "Squid Game". Jest to równoznaczne z tym, że 2 sezon nie jest nawet w fazie produkcji.

Aktualizacja 11.10.2021

Serial Squid Game utrzymuje się na pierwszym miejscu najpopularniejszych produkcji Netflixa od kilku tygodni i nic nie zapowiada, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. W związku z tym nieuniknione wydawało się, że przedstawiciele platformy zabiorą głos w sprawie kontynuacji. I tak się właśnie stało, gdy Bela Bajaria, generalna dyrektorka Netflixa udzieliła wywiadu dla serwisu Vulture.

Podaje tam, że jeszcze nie ma ostatecznej decyzji w sprawie 2 sezonu Squid Game. Zaznacza jednak, że wiele zależy od Hwanga Dong-hyu. Wynika z tego, że przedstawiciele Netflixa są otwarci na propozycje, pytanie jednak jaką decyzję podejmie twórca. Biorąc pod uwagę sukces produkcji, wręcz nieprawdopodobne wydaje się, by zrezygnował z kręcenia kontynuacji. Zawsze jednak zostaje niewielki procent niepewności, że Squid Game sezon 2 nie powstanie.

Aktualizacja 20.10.2021

Popularność serialu Squid Game zdecydowanie przekroczyła największe marzenia reżysera Hwanga Dong-hyuka. Jak sam wspomina, doświadczenie to jest dla niego całkowicie oszałamiające. Nie da się ukryć, że aktualnie mężczyzna jest bardzo rozchwytywany przez liczne magazyny. W związku z tym ostatnio udzielił on wywiadu dla magazynu The Hollywood Reporter, gdzie podzielił się swoimi pomysłami na fabułę drugiego sezonu.

Jest kilka innych wątków [poza Gi-huna - przyp. red.] w serii, które nie zostały omówione. Na przykład historia policjanta i jego brata Lidera. Więc jeśli skończę tworzyć sezon drugi, chciałbym zbadać tę fabułę — co się stało między tymi dwoma braćmi? A potem mógłbym również przejść do historii tego rekrutera w garniturze, który gra w ddakji z Gi-hunem i daje mu kartę w pierwszym odcinku. I oczywiście moglibyśmy kontynuować historię Gi-huna, gdy się odwraca, i dowiedzieć się więcej o tym, jak skonfrontuje się z ludźmi, którzy tworzą rozgrywki. Jeszcze nie wiem, jak to będzie wyglądać, ale powiem tylko, że istnieje wiele możliwości dla fabuł drugiego sezonu.

Uważni fani z pewnością wychwycą, że twórca nie poruszył jeszcze jednego wątku, który interesuje widzów. Chodzi o sposób rekrutacji żołnierzy w różowych kombinezonach, ich motywacji oraz historii. Część z nich nie ukrywa, że bardzo chciałaby dowiedzieć się więcej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: