Squid Game 2 sezon - wszystko co musisz wiedzieć o kontynuacji

Premiera serialu Squid Game miała miejsce zaledwie kilka tygodni temu na Netflixie, a fani już nie mogą doczekać się 2 sezonu. Sprawdź wszystkie plotki, przecieki i oficjalne informacje, które zebraliśmy w jednym w jednym miejscu, by analizować je na bieżąco!


Squid Game to serial koreańskiej produkcji, który w ostatnich tygodniach jest jednym z najczęściej oglądanych produkcji na platformie Netflix. Dzieje się to za sprawą fascynującej i nieco brutalnej fabuły, którą umiejscowiono w niezwykle przyjaznym i uroczym otoczeniu. Pierwszy sezon kończy się w miejscu, który aż się prosi o kontynuację. Fani więc pytają: co z 2 sezonem Squid Game? Na początku jednak przypomnijmy sobie szczegóły produkcji.

Squid Game

fot. Youngkyu Park/Netflix

Squid Game

twórca Hwang Dong-hyuk

Setki spłukanych graczy przyjmują dziwne zaproszenie do udziału w grach dla dzieci. Nagroda jest kusząca, ale stawka — przerażająco wysoka.

  • Twórca: Hwang Dong-hyuk
  • Obsada: Lee Jung-jae, Park Hae-soo, Wi Ha-jun, Oh Young-soo, Jung Ho-yeon, Heo Sung-tae, Kim Joo-ryoung, Tripathi Anupam, You Seong-joo, Lee You-mi
  • Gatunek: Thriller
  • Kategorie: Trzymający w napięciu
  • Kraj produkcji: Korea
  • Kategoria wiekowa: 16+

Serial "Squid Game" jest dostępny do obejrzenia na Netflixie — zarejestruj się, najtańszy pakiet już od 29 zł za miesiąc.

Zobacz również:

  • Ranking telewizorów 2022 - najlepsze modele stycznia tego roku
  • Netflix - seriale, które warto nadrobić podczas kwarantanny
  • Znamy specyfikację realme 9 Pro. Namiesza wśród średniaków?

Squid Game - Fabuła

Fabuła opowiada o ludziach, którzy na skutek zrządzenia losu oraz podejmowanych pochopnie decyzji toną w długach. W związku z tym nie układa im się najlepiej w życiu, są więc w stanie zaryzykować wszystko dla lepszej przyszłości. Decydują się więc na udział w grach dla dzieci w zamian za wysoką nagrodę finansową. Nie biorą jednak pod uwagę faktu, że równie wysoka jest stawka, którą jest ich własne życie.

Squid Game

fot. Youngkyu Park/Netflix

Squid Game - Data premiery

Widzowie zachodzą w głowę, kiedy premiera nowych odcinków serialu? Cóż, na dzień dzisiejszy przedstawiciele platformy Netflix nie potwierdzili jeszcze oficjalnie czy "Squid Game" doczeka się 2 sezonu. Biorąc jednak pod uwagę zakończenie pierwszego sezonu oraz plotki jest to prawdopodobne. Niestety, twórca produkcji Hwang Dong-hyuk ostudził jednak oczekiwania fanów. Przykre słowa wypowiedział podczas wywiadu z serwisem Variety.

Nie mam dobrze dopracowanego planu na "Squid Game 2". Męczy mnie nawet myślenie o tym. Ale gdybym miał to zrobić, na pewno nie zrobiłbym tego sam. Rozważyłbym wykorzystanie grupy scenarzystów i chciałbym wielu doświadczonych reżyserów.

Równocześnie w temacie daty premiery drugiego sezonu "Squid Game" narasta coraz więcej plotek i niedopowiedzeń. Ostatni najbardziej popularny przeciek tyczy się screena z francuskiego profilu Netflixa na Twitterze. Widać na nim plakat promujący kontynuację produkcji z wypisaną datą premiery 24 grudnia. Chodzi konkretnie o to zdjęcie:

Squid Game 2

fot. Facebook

Niestety, z bólem serca informujemy, że powyższy screen to z całą pewnością fake. Na oficjalnym koncie Netflix nigdy nie pojawił się powyższy plakat, a cała otoczka to zwykła manipulacja. Przypominamy, że sam reżyser podkreślił, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji o kontynuacji serialu "Squid Game". Jest to równoznaczne z tym, że 2 sezon nie jest nawet w fazie produkcji. Gdy tylko poznamy oficjalne stanowisko twórców — podamy szczegóły w artykule aktualizowanym na bieżąco. Tymczasem sprawdź listę filmów i serialu podobnych do Squid Game, tutaj.

Aktualizacja 07.10.2021 - Zostanie usunięta scena serialu

Według najnowszych wieści jedna ze scen sprawia ogromne problemy producentom serialu "Squid Game". Chodzi o tę z pierwszego odcinka, w której na wizytówce widać ośmiocyfrowy numer kontaktowy zaczynający się od ósemki. Okazuje się, że jest on autentyczny, a do właściciela urywają się telefony od fanów produkcji. Mężczyzna skarży się na ciągłe połączenia o każdej porze dnia i nocy, które wyczerpują mu baterię.

Wspólnie z firmą produkcyjną pracujemy nad rozwiązaniem tej sprawy, włączając w to edycję scen z numerami telefonów — informuje ABC rzecznik Netflixa

Cóż, jest to sytuacja, której nikt się nie spodziewał. Zwyczajowo w tego typu potrzebach podaje się numery fikcyjne. Trudno powiedzieć, dlaczego tym razem jeden z nich okazał się prawdziwy.

Squid Game

fot. Netflix

Aktualizacja 11.10.2021 - Komentarz dyrektor generalnej

Tak jak się spodziewano, całe zamieszanie związane z drugim sezonem serialu Squid Game został skomentowany przez jedną z dyrektorek generalnych Netflixa. Bela Bajara udzieliła wywiadu dla serwisu Vulture. W jego trakcie padło pytanie o plany serwisu co do kontynuacji.

Bela Bajara poinformowała, że nie ma jeszcze podjętej ostatecznej decyzji w sprawie kontynuacji Squid Game. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że to czy 2 sezon powstanie, zależy jedynie od twórcy produkcji, Hwanga Dong-hyu. Ten z kolei na ten moment nie podaje jednoznacznej odpowiedzi. Biorąc jednak pod uwagę sukces produkcji, wydaje się wręcz nieprawdopodobne, by zrezygnował z kręcenia kontynuacji. Zawsze jednak zostaje niewielki procent niepewności, że Squid Game sezon 2 nie powstanie.

Aktualizacja 14.10.2021 - Rekord oglądalności

Powołując się na statystyki udostępnione przez portal Flix Patrol, serial Squid Game jest najlepszym serialem tego października. Okazuje się, że produkcja utrzymuje się na pierwszym miejscu na listach TOP 10 aż w 94 krajach na całym świecie. Co ciekawsze jednak, od dnia premiery Squid Game został obejrzany przez 111 milionów kont — a to znacznie więcej niż poprzedni hit Netflixa, Bridgertonowie.

Aktualizacja 19.10.2021 - Komentarz Hwanga Dong-hyuka

Popularność serialu Squid Game zdecydowanie przekroczyła największe marzenia reżysera Hwanga Dong-hyuka. Jak sam wspomina, doświadczenie to jest dla niego całkowicie oszałamiające. Nie da się ukryć, że aktualnie mężczyzna jest bardzo rozchwytywany przez liczne magazyny. W związku z tym ostatnio udzielił on wywiadu dla magazynu The Hollywood Reporter, gdzie podzielił się swoimi pomysłami na fabułę drugiego sezonu.

Jest kilka innych wątków [poza Gi-huna - przyp. red.] w serii, które nie zostały omówione. Na przykład historia policjanta i jego brata Lidera. Więc jeśli skończę tworzyć sezon drugi, chciałbym zbadać tę fabułę — co się stało między tymi dwoma braćmi? A potem mógłbym również przejść do historii tego rekrutera w garniturze, który gra w ddakji z Gi-hunem i daje mu kartę w pierwszym odcinku. I oczywiście moglibyśmy kontynuować historię Gi-huna, gdy się odwraca, i dowiedzieć się więcej o tym, jak skonfrontuje się z ludźmi, którzy tworzą rozgrywki. Jeszcze nie wiem, jak to będzie wyglądać, ale powiem tylko, że istnieje wiele możliwości dla fabuł drugiego sezonu.

Uważni fani z pewnością wychwycą, że twórca nie poruszył jeszcze jednego wątku, który interesuje widzów. Chodzi o sposób rekrutacji żołnierzy w różowych kombinezonach, ich motywacji oraz historii. Część z nich nie ukrywa, że bardzo chciałaby dowiedzieć się więcej.

Aktualizacja 21.10.2021 - Zwiastun!

Na platformie YouTube pojawiła się wersja koncepcyjna zwiastuna 2 sezonu "Squid Game" opublikowana przez TeaserPRO. Została ona stworzona na podstawie rozmaitych scen dodatkowych oraz wyciętych fragmentów z innych materiałów filmowych. Oczywiście, nie jest to oficjalna zapowiedź Netflixa, a jedynie fanowski projekt, ale trzeba przyznać, że prezentuje się obiecująco. Zresztą, zobaczcie sami!