Squid Game 2 sezon - wszystko co musisz wiedzieć o kontynuacji [13.04.2022]

Squid Game 2 oficjalnie nadchodzi. Sprawdź, co już wiemy o kontynuacji znakomitego serialu Netflixa. Zebraliśmy dla was wszystkie plotki, przecieki i oficjalne informacje w jednym w jednym miejscu, by analizować je na bieżąco!


Squid Game to serial koreańskiej produkcji, który w ostatnich tygodniach jest jednym z najczęściej oglądanych produkcji na platformie Netflix. Dzieje się to za sprawą fascynującej i nieco brutalnej fabuły, którą umiejscowiono w niezwykle przyjaznym i uroczym otoczeniu. Pierwszy sezon kończy się w miejscu, który aż się prosi o kontynuację. Fani więc pytają: co z 2 sezonem Squid Game? Na początku jednak przypomnijmy sobie szczegóły produkcji.

Squid Game 2 sezon - wszystko co musisz wiedzieć o kontynuacji [13.04.2022]

Squid Game

Setki spłukanych graczy przyjmują dziwne zaproszenie do udziału w grach dla dzieci. Nagroda jest kusząca, ale stawka — przerażająco wysoka.

  • Twórca: Hwang Dong-hyuk
  • Obsada: Lee Jung-jae, Park Hae-soo, Wi Ha-jun, Oh Young-soo, Jung Ho-yeon, Heo Sung-tae, Kim Joo-ryoung, Tripathi Anupam, You Seong-joo, Lee You-mi
  • Gatunek: Thriller
  • Kategorie: Trzymający w napięciu
  • Kraj produkcji: Korea
  • Kategoria wiekowa: 16+

Serial "Squid Game" jest dostępny do obejrzenia na Netflixie — zarejestruj się, najtańszy pakiet już od 29 zł za miesiąc.

Zobacz również:

Squid Game - fabuła

Fabuła opowiada o ludziach, którzy na skutek zrządzenia losu oraz podejmowanych pochopnie decyzji toną w długach. W związku z tym nie układa im się najlepiej w życiu, są więc w stanie zaryzykować wszystko dla lepszej przyszłości. Decydują się więc na udział w grach dla dzieci w zamian za wysoką nagrodę finansową. Nie biorą jednak pod uwagę faktu, że równie wysoka jest stawka, którą jest ich własne życie.

Squid Game

fot. Youngkyu Park/Netflix

Squid Game sezon 2 - data premiery

Widzowie zachodzą w głowę, kiedy premiera nowych odcinków serialu? Niestety, obecnie nie wiemy kiedy oficjalnie zadebiutuje drugi sezon "Squid Game". Na pocieszenie pozostaje nam wiadomość, że zarówno twórca produkcji - Hwang Dong-hyuk, jak i przedstawiciele platformy Netflix potwierdzili już, że drugi sezon "Squid Game" powstanie!

Hwang Dong-hyuk podkreślił, że fani serialu nie dali zespołowi "większego wyboru" i kontynuacja po prostu musi powstać.

Było tak wiele presji, tak wiele żądań i tak wiele miłości dla drugiego sezonu. Więc czuję się prawie tak, jakbyście nie pozostawili nam wyboru - Huang Dong-hyuk.

Reżyser i scenarzysta "Squid Game" dodał również, że w przypadku drugiego sezonu najprawdopodobniej skorzysta z pomocy grupy scenarzystów i doświadczonych reżyserów, którzy pomogą mu zrealizować jego wizję.

Nie mam dobrze dopracowanego planu na "Squid Game 2". Męczy mnie nawet myślenie o tym. Ale gdybym miał to zrobić, na pewno nie zrobiłbym tego sam. Rozważyłbym wykorzystanie grupy scenarzystów i chciałbym wielu doświadczonych reżyserów.

Równocześnie w temacie daty premiery drugiego sezonu "Squid Game" narasta coraz więcej plotek i niedopowiedzeń. Ostatni najbardziej popularny przeciek tyczy się screena z francuskiego profilu Netflixa na Twitterze. Widać na nim plakat promujący kontynuację produkcji z wypisaną datą premiery 24 grudnia. Chodzi konkretnie o to zdjęcie:

Squid Game 2

fot. Facebook

Niestety, z bólem serca informujemy, że powyższy screen to z całą pewnością fake. Na oficjalnym koncie Netflix nigdy nie pojawił się powyższy plakat, a cała otoczka to zwykła manipulacja. W oczekiwaniu na drugi sezon południowokoreańskiej produkcji polecamy sprawdzić naszą listę filmów i serialu podobnych do Squid Game, tutaj.

Aktualizacja 1 - Ze Squid Game zostanie usunięta kontrowersyjna scena

Według najnowszych wieści jedna ze scen sprawia ogromne problemy producentom serialu "Squid Game". Chodzi o tę z pierwszego odcinka, w której na wizytówce widać ośmiocyfrowy numer kontaktowy zaczynający się od ósemki. Okazuje się, że jest on autentyczny, a do właściciela urywają się telefony od fanów produkcji. Mężczyzna skarży się na ciągłe połączenia o każdej porze dnia i nocy, które wyczerpują mu baterię.

Wspólnie z firmą produkcyjną pracujemy nad rozwiązaniem tej sprawy, włączając w to edycję scen z numerami telefonów — informuje ABC rzecznik Netflixa

Cóż, jest to sytuacja, której nikt się nie spodziewał. Zwyczajowo w tego typu potrzebach podaje się numery fikcyjne. Trudno powiedzieć, dlaczego tym razem jeden z nich okazał się prawdziwy.

Squid Game

fot. Netflix

Aktualizacja 2 - Netflix komentuje doniesienia odnośnie 2 sezonu Squid Game

Tak jak się spodziewano, całe zamieszanie związane z drugim sezonem serialu Squid Game został skomentowany przez jedną z dyrektorek generalnych Netflixa. Bela Bajara udzieliła wywiadu dla serwisu Vulture. W jego trakcie padło pytanie o plany serwisu co do kontynuacji.

Bela Bajara poinformowała, że nie ma jeszcze podjętej ostatecznej decyzji w sprawie kontynuacji Squid Game. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że to czy 2 sezon powstanie, zależy jedynie od twórcy produkcji, Hwanga Dong-hyu. Ten z kolei na ten moment nie podaje jednoznacznej odpowiedzi. Biorąc jednak pod uwagę sukces produkcji, wydaje się wręcz nieprawdopodobne, by zrezygnował z kręcenia kontynuacji. Zawsze jednak zostaje niewielki procent niepewności, że Squid Game sezon 2 nie powstanie.

Squid Game

fot. Youngkyu Park/Netflix

Aktualizacja 3 - Squid Game z rekordem oglądalności. Co z kontynuacją?

Powołując się na statystyki udostępnione przez portal Flix Patrol, serial Squid Game jest najlepszym serialem tego października. Okazuje się, że produkcja utrzymuje się na pierwszym miejscu na listach TOP 10 aż w 94 krajach na całym świecie. Co ciekawsze jednak, od dnia premiery Squid Game został obejrzany przez 111 milionów kont — a to znacznie więcej niż poprzedni hit Netflixa, Bridgertonowie.

Aktualizacja 4 - Reżyser i twórca Squid Game chciałby stworzyć sezon 2

Popularność serialu Squid Game zdecydowanie przekroczyła największe marzenia reżysera Hwanga Dong-hyuka. Jak sam wspomina, doświadczenie to jest dla niego całkowicie oszałamiające. Nie da się ukryć, że aktualnie mężczyzna jest bardzo rozchwytywany przez liczne magazyny. W związku z tym ostatnio udzielił on wywiadu dla magazynu The Hollywood Reporter, gdzie podzielił się swoimi pomysłami na fabułę drugiego sezonu.

Jest kilka innych wątków [poza Gi-huna - przyp. red.] w serii, które nie zostały omówione. Na przykład historia policjanta i jego brata Lidera. Więc jeśli skończę tworzyć sezon drugi, chciałbym zbadać tę fabułę — co się stało między tymi dwoma braćmi? A potem mógłbym również przejść do historii tego rekrutera w garniturze, który gra w ddakji z Gi-hunem i daje mu kartę w pierwszym odcinku. I oczywiście moglibyśmy kontynuować historię Gi-huna, gdy się odwraca, i dowiedzieć się więcej o tym, jak skonfrontuje się z ludźmi, którzy tworzą rozgrywki. Jeszcze nie wiem, jak to będzie wyglądać, ale powiem tylko, że istnieje wiele możliwości dla fabuł drugiego sezonu.

Uważni fani z pewnością wychwycą, że twórca nie poruszył jeszcze jednego wątku, który interesuje widzów. Chodzi o sposób rekrutacji żołnierzy w różowych kombinezonach, ich motywacji oraz historii. Część z nich nie ukrywa, że bardzo chciałaby dowiedzieć się więcej.

Aktualizacja 5 - Fanowski zwiastun zapowiada drugi sezon Squid Game

Na platformie YouTube pojawiła się wersja koncepcyjna zwiastuna 2 sezonu "Squid Game" opublikowana przez TeaserPRO. Została ona stworzona na podstawie rozmaitych scen dodatkowych oraz wyciętych fragmentów z innych materiałów filmowych. Oczywiście, nie jest to oficjalna zapowiedź Netflixa, a jedynie fanowski projekt, ale trzeba przyznać, że prezentuje się obiecująco. Zresztą, zobaczcie sami!

Aktualizacja 6 - Netflix oficjalnie potwierdza 2 sezon Squid Game i tzw. "Squid Game Universe"

Koniec z plotkami i spekulacjami. Jak donosi magazyn Variety, wicedyrektor Netflixa - Ted Sorandos, oficjalnie potwierdził prace nad drugim sezonem "Squid Game". Sorandos zapytany w wywiadzie o kontynuację południowokoreańskiego serialu stwierdził, że ta "bez wątpienia" powstanie. To jednak nie wszystko, decydent Netflixa ujawnił również, że streamingowy gigant ma w planach rozwinięcie całego "uniwersum" Squid Game, w którego skład wchodziłby nie tylko seriale, ale także: gry, gadżety, ubrania i "doświadczenia na żywo".

Uniwersum "Squid Game" dopiero się zaczyna - Ted Sorandos, Netflix

Warto przypomnieć, że główny twórca "Squid Game" - Huang Dong-hyuk, już pod koniec ubiegłego roku stwierdził w jednym z wywiadów, że serial powróci z drugiem sezon.

Było tak wiele presji, tak wiele żądań i tak wiele miłości dla drugiego sezonu. Więc czuję się prawie tak, jakbyście nie pozostawili nam wyboru - Huang Dong-hyuk.

Jednak po raz pierwszy otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Netflixa w tej sprawie. Cóż, milion fanów południowokoreańskiego serialu na całym świecie mogą już świętować powrót "Squid Game", kiedy dokładnie? Tego niestety nie wiemy.

Aktualizacja 7 (01.03.2022) - W Squid Game 2 mogą powrócić postacie z pierwszego sezonu

W jednym z ostatnich wywiadów - Lee Jung-jae, aktor który wciela się w Squid Game w postać Seong Gi-huna, zdradził ciekawe informacje na temat fabuły drugiego sezonu serialu. Okazuje się bowiem, że w Squid Game 2 mogą powrócić postacie, z którymi, mogłoby się wydawać, pożegnaliśmy się już na dobre. Jakby to miało wyglądać w serialu? Zdaniem Lee Jung-jae, postacie, które mogły wydawać się martwe, w rzeczywistości były szybko wynoszone, a następnie przeprowadzano na nich operacje, w celu podtrzymania ich przy życiu.

Po nakręceniu 1. sezonu Squid Game wszyscy razem urządziliśmy burzę mózgów i zastanawialiśmy się, jak przywrócić wszystkich do życia. Mój pomysł polega na tym, żeby zamaskowani mężczyźni wynieśli ich wszystkich jak najszybciej i przeprowadzili na nich operację, która utrzyma ich przy życiu.

Ciężko stwierdzić czy ostatecznie twórcy serialu wykorzystają pomysł aktora, jednak w licznych plotkach na temat kontynuacji Squid Game coraz częściej przewijają się informacje o powrocie aktorki Jung Ho-yeon, której postać - Kang Sae-byeok, zginęła w pierwszym sezonie Squid Game.

Aktualizacja 8 (21.03.2022) - Na premierę Squid Game 2 jeszcze poczekamy, ale twórcy ujawniają pierwsze szczegóły na temat scenariusza

Podczas rozdania nagród "Critics Choice Awards", Hwang Dong-hyuk - twórca serialu Squid Game został zapytany o premierę, potwierdzonego już, sezon 2. Niestety, reżyser i scenarzysta w jednym odparł jedynie "wszystko jest tu" i wskazał na swoją głowę. W dalszej części rozmowy przyznał on, że właściwe prace nad drugim sezonem jeszcze się nie rozpoczęły i scenariusz nie ma zapisanego ani jednego słowa. Na razie kontynuacja historii ze Squid Game jest jedynie w głowie twórcy. Oznacza to, że na premierę drugiego sezonu przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

Na pocieszenie dowiedzieliśmy się, że Lee Jung-jae powróci w Squid Game 2 jako Seong Gi-hun. Co więcej, aktor przyznał, że dowiedział się od reżysera, że jego bohater ponownie będzie walczył o życie na arenie Squid Game. Tym razem jednak jego cele i motywacje będą zupełnie inne. Jak stwierdził Lee Jung-jae, Seong Gi-hun powróci do walki i będzie chciał zrobić coś dla świata. Co to dokładnie oznacza? Tego nie wiemy, ale możliwe, że główny protagonista serialu ponownie zgłosi się do udziału w Squid Game, tym razem jednak, aby doprowadzić do upadku organizacji, która odpowiada za turniej.

Aktualizacja 9 (06.04.2022) - Squid Game sezon 2 z datą premiery!

Data premiery drugiego sezonu Squid Game pozostawała do tej pory zagadką. Twórca serialu Hwang Dong-hyuk postanowił nieco uchylić "rąbka tajemnicy" i w wywiadzie dla serwisu Variety zdradził, że "ma nadzieję, że drugi sezon Squid Game zobaczymy przed końcem 2024 roku". Niestety, nie ma tu mowy o pomyłce. Na Squid Game 2 będziemy musieli zatem poczekać jeszcze ponad 2 lata.

Dlaczego kolejny sezon serialu nie zadebiutuje szybciej? Przede wszystkim, nie wystartowały jeszcze nawet prace koncepcyjne nad Squid Game 2. Co więcej, Hwang Dong-hyuk zajęty jest obecnie innym projektem - filmem pod tytułem "K.O. Club" ("Killing Old People Club"), który inspirowany jest twórczością Umberto Eco. Dopiero po jego zrealizowaniu, Dong-hyuk powróci do prac na kontynuacją Squid Game.

Aktualizacja 10 (13.04.2022) - Wiemy, które postacie powrócą w Squid Game 2. Twórcy szykują kilka niespodzianek

Nie jest żadną tajemnicą, że w drugim sezonie Squid Game powróci Seong Gi-hun, w którego wciela się Lee Jung-jae. Najprawdopodobniej ponownie będzie on głównym bohaterem opowieści, jednak tym razem jego motywacje będą zupełnie inne. Która z postaci może jeszcze powrócić w Squid Game 2? Hwang Dong-hyuk - twórca serialu, zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, że zobaczymy najprawdopodobniej również "Lidera", czyli tajemniczą postać stojącą za organizacją zawodów w Squid Game. W postać tą wciela się jeden z najsłynniejszych obecnie aktorów z Korei Południowej - Lee Byung-hun.

Gi-hun na pewno powróci i myślę, że Lider też - Hwang Dong-hyuk

To jednak nie koniec, reżyserowi zależy, aby do obsady powróciła również Jung Ho-yeon, która w Squid Game wciela się w postać Kang Sae-byeok - uciekinierki z Korei Północnej. W przypadku tej ostatniej postaci problemem jest jednak jej historia z pierwszego sezonu. Jak wskrzesić, teoretycznie, martwą postać? Hwang Dong-hyuk już wcześniej sugerował, że ma kilka pomysłów na rozwiązanie tego problemu. Jednym z nich jest sugestia, że niektórzy śmiertelni ranni gracze Squid Game byli za kulisami operowani. Inny pomysł zakłada, że Kang Sae-byeok może mieć siostrę bliźniaczkę, co pozwoli Jung Ho-yeon powrócić na plan Squid Game 2.

Ja ostatecznie rozwiąże to twórca serialu? Cóż, tego nie dowiemy się zbyt szybko. Według ostatnich informacji nie rozpoczęto jeszcze nawet prac nad scenariuszem Squid Game 2. Sam twórca stwierdził nawet, że najwcześniej zobaczymy kolejne odcinki serialu dopiero w 2024 roku.