Srebrne samochody

Na świecie jeździ najwięcej samochodów w kolorze srebrnym, zaś auta luksusowe na ogół są czarne - wynika z raportu Automotive Color Popularity Report 2006.

Firma DuPont jak co roku opublikowała raport o popularności kolorów lakieru samochodowego. Nadal króluje kolor srebrny, ale w Azji i w USA coraz modniejsze są żywe barwy.

Srebrny jest najpopularniejszym kolorem samochodów od 7 lat, ale do góry pnie się także czerwony i pomarańczowy. DuPont przygotowuje Automotive Color Popularity Report już od 54 lat i srebrny jest najdłużej na topie.

W Europie 28% konsumentów wybiera auta srebrne, 24% czarne, 16% szare, 13% niebieskie i 6% czerwone. W segmencie aut luksusowych króluje czerń - to aż 37% aut, natomiast srebrne limuzyny stanowią 28%. Niebieski wybiera 10% konsumentów, a szary 9%.

O czym świadczy popularność srebrnego lakieru? Według komentarza amerykańskiego Socionomics Institute, "popularność koloru srebrnego ma związek z optymizmem widocznym na rynku finansowym w ciągu ostatnich 9 lat, boomem na giełdzie około roku 2000 i boomem budowlanym, który nastąpił później".


Zobacz również