Środowy Przegląd Prasy

Vodafone przegrał w sądzie bój o iPhone'a... Sygnity ma szansę uratować się przed zapaścią finansową... Ważą się losy prezesa Polkomtelu... Faktury elektroniczne zamiast papierowych... Niebezpieczne Święta w internecie...

COMPUTERWORLD

IT pod drzwiami zarząduInformatyczny potencjał firmy - aby wciąż pozwalał wyprzedzać konkurencję - powinien być monitorowany, a wiedza ta powinna służyć członkom zarządu do podejmowania strategicznych decyzji. Jak jednak pokazują badania, strategia IT wydaje się zbyt rzadkim gościem na obradach zarządu.

http://p1.idg.pl/r/20004

RZECZPOSPOLITA

Ważą się losy prezesa PolkomteluRada nadzorcza Polkomtelu mogłaby już jutro spełnić oczekiwania ministra skarbu - odwołać szefa spółki i ogłosić konkurs na to stanowisko. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne. W programie obrad rady operatora Plusa nie ma punktu - zmiany w zarządzie. Wystarczyłoby jednak, że zbiorą się wszyscy jej członkowie, by uzupełnić porządek obrad.

http://rp.pl/artykul/74375.html

Faktury elektroniczne zamiast papierowychOd pierwszego kwartału 2008 r. banki i usługodawcy będą mieli możliwość przesyłania faktur w formie elektronicznej - poinformowała Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR).

http://rp.pl/artykul/74231.html

Liderzy wirtualnego zarządzaniaKonkurs GMC Poland. Studenci UW pojadą na światowe finały w Bukareszcie.

http://rp.pl/artykul/74389.html

Menedżerowie jak trenerzyDobry menedżer powinien być jak trener drużyny sportowej i jak on dbać o psychofizyczną kondycję swych pracowników.

http://rp.pl/artykul/74386.html

Na NewConnect debiut spółki IQ Partners, zajmującej się e-commerceNa NewConnect zadebiutowała spółka IQ Partners. Na otwarciu notowań za prawa do akcji płacono 4,01 zł. W ofercie prywatnej inwestorzy płacili 3 zł za akcję. IQ PArtners to 21. spółka debiutująca na NewConnect.

http://rp.pl/artykul/74143.html

AdRem, firma informatyczna z Krakowa polskim Liderem EksportuAdRem Software, krakowska firma z oddziałami w Nowym Jorku i Londynie zajęla pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu Liderów Eksportu w kategorii innowacyjność obok takich firm jak PGNiG Kraków i Mostostal Gdańsk. Konkurs pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki został rozstrzygnięty 29 listopada.

http://rp.pl/artykul/74122.html

GAZETA WYBORCZA

Vodafone przegrał w sądzie bój o iPhone'aTylko przez dwa tygodnie można było kupić iPhone'a w Niemczech bez podpisywania umowy z T-Mobile.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4733573.html

Filmy w wysokiej rozdzielczości do Xboksa 360W połowie grudnia do polskich sklepów ma trafić sprzęt umożliwiający właścicielom konsoli Xbox 360 oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4733567.html

Play na 700 tys.Czwarty operator ma już 700 tys. klientów. Kolejnych chce zdobyć m.in. usługą płacenia przez telefon komórkowy.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,82244,4733560.html

Indie załatwią za ciebie każdą sprawęUsługi internetowe na odległość - osobisty kamerdyner za 29 dol. miesięcznie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4733523.html

GAZETA.PL

Niebezpieczne Święta w internecieRozpoczynający się właśnie - liczony od 3 grudnia sezon świąteczny - to czas największej aktywności konsumentów kupujących prezenty online oraz cyberprzestępców, którzy od miesięcy czekają na tak sprzyjające im okoliczności. Firma Trend Micro apeluje o zachowanie ostrożności przy korzystaniu z Internetu podczas świątecznych zakupów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,4732410.html

PULS BIZNESU

Sygnity ma szansę uratować się przed zapaścią finansowąKonieczne były dwa walne, ale cel został osiągnięty. Zarząd Sygnity może myśleć o przyszłości w jaśniejszych barwach.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=35e54be6-d52c-4f97-9fea-cd3565a84c22&date=2007-12-05

(dostęp płatny)

DZIENNIK

Twój domowy telefon nauczy się śpiewaćCoraz bardziej zapomniane, stare aparaty telefoniczne zyskują z Ringboxx drugą młodość. Działający nawet z sędziwymi "tarczowymi" aparatami, bank dzwonków telefonicznych ożywi nasz dom. Wystarczy zrzucić z komputera nasze ulubione empetrójki i podpiąć się do linii telefonicznej.

http://www.dziennik.pl/nauka/hitech/article91360/Twoj_domowy_telefon_nauczy_sie_spiewac.html

Pokochasz dinozaura, nim zrobią to Twoje dzieciNa wyklucie się Pleo z jego dinozaurzego jaja świat czekał dwa lata. Aż tyle czasu potrzebne było firmie Ugobe, by wypuścić na rynek jedną z najbardziej zaawansowanych technicznie zabawek.

http://www.dziennik.pl/nauka/hitech/article91277/Pokochasz_dinozaura_nim_zrobia_to_Twoje_dzieci.html