Środowy Przegląd Prasy

Z listy projektów kluczowych zniknęły 33 projekty warte 1,3 mld zł... Skarbówka nadal bez systemu IT... Polisy przez telefon także w PZU... Agora może próbować wejść na rynek operatorów kablowych i stworzyć telewizję IPTV... Dostawcy internetu ograniczają swoją odpowiedzialność... Microsoft nie odpuszcza Yahoo!... Awaria sieci BlackBerry... Jest MSN po polsku... Sprawdzają Intela...

RZECZPOSPOLITA

Polisy przez telefon także w PZUSprzedaż bezpośrednia od połowy roku. Największa polska firma ubezpieczeniowa dołączy do konkurencji z dwuletnim opóźnieniem. Zapowiedziała też podwyżkę składki OC.

http://www.rp.pl/artykul/92051.html

Znikające projekty ITZ listy projektów kluczowych zniknęły 33 projekty warte 1,3 mld zł. Instytucje za nie odpowiedzialne są mocno zdziwione, bo bez dotacji z UE nie uda się ich dokończyć.

http://www.rp.pl/artykul/92039.html

Skarbówka nadal bez systemu ITWart miliony zŁotych system informatyczny nie działa. Szczegółowa informacja o podatnikach miała pomóc w pracy inspektorom skarbowym.

http://www.rp.pl/artykul/92040.html

GAZETA PRAWNA

Dzięki internetowi wydawcy odbiorą widzów telewizjomAgora może próbować wejść na rynek operatorów kablowych i stworzyć telewizję IPTV. Pozostali wydawcy od powodzenia Agory uzależniają inwestycje w internet i komórki. TVN wyda 15 mln zł na nową internetową platformę multimedialną, która ruszy w 2008 roku.

http://p1.idg.pl/r/1b8d7

Dostawcy internetu ograniczają swoją odpowiedzialnośćOperatorzy telekomunikacyjni naruszają prawo, ograniczając swoją odpowiedzialność za nienależyte wykonanie przez siebie usługi.

http://p1.idg.pl/r/bfddd

GAZETA WYBORCZA

Microsoft nie odpuszcza Yahoo!Mimo negatywnej odpowiedzi władz Yahoo! Microsoft podtrzymał ofertę przejęcia tej firmy. Jednak ceny nie podniósł. Zrodziło to spekulacje, że zdecyduje się na wrogie przejęcie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4922913.html

Awaria sieci BlackBerryBlackBerry, kieszonkowy komputer i telefon komórkowy w jednym, ma nie lada kłopot. W poniedziałkowy wieczór jego amerykańscy użytkownicy stracili możliwość odbierania poczty e-mail.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4922909.html

Jest MSN po polskuMicrosoft udostępnił polską edycję swojego portalu internetowego - MSN.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4922905.html

Sprawdzają IntelaIntel - największy na świecie producent układów scalonych, które trafiają do większości komputerów - znalazł się na celowniku europejskiego urzędu antymonopolowego.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4922872.html