Środowy Przegląd Prasy

Google najbardziej pożądanym miejscem pracy... Nie ma rozmów o wejściu TP do Play... Nie wszystkie e-booki będą objęte 5-proc. obniżoną stawką VAT... Dla widzów Polsatu telewizor będzie komputerem... Chipy RFID w dowodach osobistych i koszach na śmieci... K2 Internet zwiększa sprzedaż i zyski... Akcje MCI Management potaniały... Najbardziej tajemnicze zdjęcia z Google Earth...

COMPUTERWORLD

Najciekawsze filmy z konferencji TED wg Czytelników Computerworld.plPrzez trzy gorące miesiące, od czerwca, prezentowaliśmy Czytelnikom Computerworld.pl filmy z prezentacjami z konferencji TED i prosiliśmy ich o ocenę. Dzięki Waszym głosom powstał ranking najciekawszych filmów.

http://p1.idg.pl/r/8fec0

System poboru opłat na polskich drogachZ opóźnieniem ruszył przetarg na budowę Elektronicznego Systemu Poboru Opłat. Istnieją obawy, czy system będzie gotowy na 1 lipca 2011 r.

http://p1.idg.pl/r/92205

Google najbardziej pożądanym miejscem pracyW rankingu "Najbardziej pożądanych pracodawców" stworzonym przez Antal International w dwóch kategoriach zwyciężyła firma Google. Polscy specjaliści i menedżerowie chcieliby też pracować dla IBM i Microsoftu.

http://p1.idg.pl/r/e52ba

Kiedy zreformujemy polską e-służbę zdrowia?Być może z ok. 20-letnim opóźnieniem, w 2017 r. uda się zakończyć informatyzację służby zdrowia, która co roku miała przynosić oszczędności od 1 mld zł do 3 mld zł.

http://p1.idg.pl/r/a6f98

RZECZPOSPOLITA

Plan roczny pozostaje aktualnyO 4,83 proc., do 7,09 zł, potaniały wczoraj akcje MCI Management w reakcji na publikację słabych danych finansowych za I półrocze. W tym okresie fundusz zarobił netto, na poziomie skonsolidowanym, 21,2 mln zł. Po I kwartale zarobek sięgał 22,5 mln zł.

http://www.rp.pl/artykul/9211,526795-Plan-roczny-pozostaje-aktualny.html

GAZETA PRAWNA

Telewizor będzie komputerem. Na razie dla widzów PolsatuIpla i producent telewizorów Panasonic podpisali porozumienie, dzięki któremu mogą podbić rynek telewizji internetowej. Za darmo będą oferowali usługi, za które inni każą sobie płacić. Za darmo będzie można oglądać programy Polsatu.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/445141,telewizor_bedzie_komputerem_na_razie_dla_widzow_polsatu.html

Nie wszystkie e-booki będą objęte 5-proc. obniżoną stawką VATNiższa stawka VAT na książki nie będzie obejmować e-booków sprzedawanych w sieci w postaci pliku elektronicznego. - Bo powieść elektroniczna to nie książka - utrzymuje Ministerstwo Finansów. - To absurd - złoszczą się wydawcy.

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/445136,nie_wszystkie_e_booki_beda_objete_5_proc_obnizona_stawka_vat.html

PULS BIZNESU

Najbardziej tajemnicze zdjęcia z Google EarthGoogle jest wszędzie, Google wszystko widzi. Serwis huffingtonpost.com zebrał najdziwniejsze zdjęcia zarejestrowane przez aplikację Google Earth.

http://www.pb.pl/a/2010/08/24/Najbardziej_tajemnicze_zdjecia_z_Google_Earth

PARKIET

K2 Internet zwiększa sprzedaż i zyskiAż o 41 proc., w porównaniu z analogicznym okresem 2009 r., zwiększyły się w I półroczu tego roku przychody skonsolidowane K2 Internet. Zysk netto sięgnął 590 tys. zł. Rok wcześniej grupa miała na tym poziomie 1 mln zł straty.

http://www.parkiet.com/artykul/961076_K2_Internet_zwieksza_sprzedaz_i_zyski.html

P4: Nie ma rozmów o wejściu TP do PlayP4, operator komórkowej sieci Play, na koniec roku chce mieć 4,5 mln klientów (a właściwie aktywnych kart w telefonach komórkowych). W połowie roku było ich 4 mln. Aby zrealizować plan, Play będzie musiał sprzedawać karty szybciej niż konkurencyjni operatorzy.

http://www.parkiet.com/artykul/960997_P4__Nie_ma_rozmow__o_wejsciu_TP_do_Play.html

NetWorld

Bulldozer - nowa architektura serwerowa AMDAMD ujawnił wczoraj nowe szczegóły dotyczące swojej kolejnej architektury serwerowej (o roboczej nazwie Bulldozer), która pozwoli budować serwery z 16-rdzeniowymi procesorami.

http://p1.idg.pl/r/b4bfd

Chipy RFID w dowodach osobistych i koszach na śmieciZaledwie kilkanaście godzin temu pisaliśmy o chipach RFID umożliwiających integrację Facebooka z tym, co dzieje się w rzeczywistym świecie. Teraz dowiadujemy się, że ta sama technologia zostanie wykorzystana w dowodach osobistych i koszach na śmieci.

http://p1.idg.pl/r/7dfcd

Najniebezpieczniejsze państwa w Internecie to...Jedna z firm zajmujących się bezpieczeństwem komputerów opublikowała raport na temat najbardziej niebezpiecznych krajów w sieci. Gdzie mamy największą szansę zarażenia się wirusami? Czy wśród tych państw jest Polska?

http://p1.idg.pl/r/2db1c