Środowy Przegląd Prasy

Wystartowała sieć nowej generacji... Mark Hurd wiceprezesem Oracle, HP składa pozew... Infosys da 500 etatów... Google zrzuca konkurencję ze swojej wyszukiwarki?... Nowy CIO w BNP Paribas Fortis... Android zdobywa coraz większą popularność... iPad otwiera nowe możliwości przed branżą reklamową... Ruszają testy SMS-owego powiadamiania o napadzie w Warszawie...

COMPUTERWORLD

Mark Hurd wiceprezesem Oracle, HP składa pozewW ciągu jednego miesiąca Mark Hurd zmienił fotel dyrektora generalnego największej firmy technologicznej na stanowisko wiceprezesa koncernu, który zamierza potroić własne przychody i dorównać wielkością firmie HP. Przedstawiciele HP domagają się unieważnienia nowego kontraktu menedżerskiego byłego dyrektora generalnego.

http://p1.idg.pl/r/9bd50

Android zdobywa coraz większą popularnośćNajnowsze dane dotyczące podziału rynku smartfonów zwiastują zmianę na pozycji lidera. Android pnie się w górę zabierając rynek wszystkim swoim konkurentom, z ciągle dominującym systemem Apple'a włącznie.

http://p1.idg.pl/r/23560

Nowy CIO w BNP Paribas FortisPrzygotowaniem i wdrożeniem w Polsce nowych rozwiązań informatycznych, w tym wykorzystywanych przez Grupę BNP Paribas zajmie się Jerome Gaubicher. Nowy szef Pionu Technologii i Systemów Informatycznych w BNP Paribas Fortis ma na swoim koncie projekty IT realizowane na rzecz wielu europejskich jednostek grupy.

http://p1.idg.pl/r/eb7cb

RZECZPOSPOLITA

Wystartowała sieć nowej generacjiCenterNet i Mobyland, operatorzy kojarzeni z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, uruchomili jedną z pierwszych na świecie sieci LTE, następcę standardu GSM.

http://www.rp.pl/artykul/9211,532784-Wystartowala-siec-nowej-generacji.html

GAZETA PRAWNA

iPad otwiera nowe możliwości przed branżą reklamowąDomy mediowe i agencje reklamowe szukają sposobów, jak w Polsce zarobić na iPadach.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/448205,ipad_otwiera_nowe_mozliwosci_przed_branza_reklamowa.html

WYBORCZA.BIZ

Google zrzuca konkurencję ze swojej wyszukiwarki?Google przejął firmę ITA Software Inc, która robi wyszukiwarki dla największych serwisów do zamawiania biletów lotniczych. Konkurencyjne firmy obawiają się, że przez to przejęcie mogą zniknąć z Google. Sprawą zajął się amerykański Departament Sprawiedliwości.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8346631,Google_zrzuca_konkurencje_ze_swojej_wyszukiwarki_.html

PULS BIZNESU

Infosys da 500 etatówIndyjski potentat chce podwoić w dwa lata liczbę klientów. W sumie będzie zatrudniał w Łodzi 1500 osób.

http://www.pb.pl/2/a/2010/09/08/Infosys_da_500_etatow

ŻYCIE WARSZAWY

SMS - tajna broń pasażeraPatrol straży miejskiej będzie można wezwać za pomocą SMS-a. Ruszają testy nowego sposobu powiadamiania o napadzie, dewastacji lub kradzieży w komunikacji miejskiej.

http://www.zw.com.pl/artykul/512388_SMS___tajna_bron_pasazera.html

NetWorld

CINDER: wykrywanie zagrożeń wewnętrznychAgencja DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) uruchomiła projekt CINDER związany z wykrywaniem i reagowaniem na zagrożenia wewnętrzne m.in. w sieciach Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Ma on umożliwić osobom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo szybkie wykrywanie kradzieży informacji wojskowych czy rządowych przez osoby dopuszczone do tajemnic służbowych.

http://www.networld.pl/news/361722/CINDER..wykrywanie.zagrozen.wewnetrznych.html

Ochrona polskiej cyberprzestrzeni - ambitne plany na lata 2011 - 2016Zapewnienie bezpieczeństwa informatycznego wszystkim obywatelom jest bardzo istotne, zarówno z punktu widzenia pojedynczego użytkownika, jak i sektora gospodarczego czy państwa jako całości - przyznają w rozmowie z IDG.pl przedstawiciele MSWiA. Czy istnieją dziś w Polsce centralne podmioty, które mogłyby taką ochronę (czy też pomoc w wypadku ataku cyber-przestępczego) świadczyć ?

http://www.networld.pl/news/361745/Ochrona.polskiej.cyberprzestrzeni...ambitne.plany.na.lata.2011...2016.html