Środowy Przegląd Prasy

Giełda ukarała Nokię... France Telecom przejmuje marokańskiego Meditela... Play zapłaci 125 tys. zł kary... Dialog wprowadza szybki mobilny internet... Oracle zapowiada wielokierunkowy rozwój Javy... Europejscy operatorzy komórkowi chcą stworzyć własny system operacyjny... KNF kieruje prywatny akt oskarżenia wobec Arcusa... Kontrola e-projektów musi poczekać... Tesco zacznie od Polski handel online za granicą...

COMPUTERWORLD

4 cechy ważniejsze od funkcjonalności

Funkcje systemu wspierającego zarządzanie relacjami z klientami są ważne, ale nie najważniejsze. Poznaj cztery cechy, które w większym stopniu warunkują osiągnięcie oczekiwanych korzyści z zakupu systemu CRM.

http://p1.idg.pl/r/24e27

Oracle zapowiada wielokierunkowy rozwój Javy

Java ma być bardziej wydajna, modularna i elastyczna. Ma też korzystać z nowoczesnych rozwiązań sprzętowych tak na poziomie komputerów osobistych, jak i serwerów oraz urządzeń mobilnych.

http://p1.idg.pl/r/b41fc

Oracle: Solaris 11 podniesie poprzeczkę jeszcze wyżej

Według przedstawicieli firmy Oracle usprawnienia wprowadzone w 11 wersji systemu Solaris będą reprezentować skok technologiczny podobny do tego, który towarzyszył premierze poprzedniej wersji oprogramowania. Zmiany mają obejmować wszystkie komponenty systemu operacyjnego.

http://p1.idg.pl/r/ac20f

Europejscy operatorzy komórkowi chcą stworzyć własny system operacyjny

Najwięksi europejscy operatorzy telefonii komórkowej chcą połączyć siły by zatrzymać ekspansję Google i Apple'a w Europie. Plany przewidują między innymi stworzenie nowego, w pełni europejskiego mobilnego systemu operacyjnego.

http://p1.idg.pl/r/e6a83

RZECZPOSPOLITA

Smartfon N8 znów później

Fiński producent telefonów bezprzewodowych odroczył po raz drugi premierę handlową swego flagowego produktu, smartfonu N8. Giełda w Helsinkach ukarała go za to spadkiem notowań o ponad 4 proc.

http://www.rp.pl/artykul/9211,539035-Smartfon-N8-znow-pozniej.html

France Telecom przejmuje marokańskiego Meditela

Francuski gigant za 640 mln euro kupił 40 proc. udziałów drugiego, największego operatora telekomunikacyjnego w Maroku.

http://www.rp.pl/artykul/9211,538993-France-Telecom--przejecie-za-640-mln-euro.html

Play zapłaci karę

125 tys. zł kary za naruszenie obowiązków informacyjnych wobec użytkowników nałożył Urząd Komunikacji Elektronicznej na P4, operatora sieci Play.

http://www.rp.pl/artykul/9211,538809-Play-zaplaci-kare.html

Kontrola e-projektów musi poczekać

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości unieważniła przetarg na kontrolę projektów internetowych dotowanych z programu "Innowacyjna gospodarka", ale ogłosi drugi.

http://www.rp.pl/artykul/9211,538784-Kontrola-e-projektow-musi-poczekac.html

GAZETA PRAWNA

Tesco zacznie od Polski handel online za granicą

Sieć supermarketów Tesco zapowiedziała rozbudowę swego serwisu handlu online także za granicą. Na pierwszy ogień, już w przyszłym roku, pójdzie Polska.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/453010,tesco_zacznie_od_polski_handel_online_za_granica.html

WYBORCZA.BIZ

Dialog wprowadza szybki mobilny internet

Dostęp do internetu zawsze i w każdym miejscu, a do tego szybki transfer danych - do 21Mb/s - to najnowsza propozycja Dialogu. Nazwa usługi to DialNet Mobilny.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8405641,Dialog_wprowadza_szybki_mobilny_internet.html

PARKIET

City Interactive: Inwestorzy boją się podaży tanich akcji

Ponad 10 proc. tanieją akcje City Interactive po zapowiedzi, że spółka wyemituje nowe papiery dla pracowników. Notowania są równoważone.

http://www.parkiet.com/artykul/970295_City-Interactive--Inwestorzy-boja-sie-podazy-tanich-akcji.html

KNF kieruje prywatny akt oskarżenia wobec Arcusa

Po dwukrotnym umorzeniu przez prokuraturę postępowania dotyczącego prospektu Arcusa Komisja Nadzoru Finansowego skierowała prywatny akt oskarżenia do sądu.

http://www.parkiet.com/artykul/970532_KNF-kieruje-prywatny-akt-oskarzenia-wobec-Arcusa-.html

NetWorld

Wirtualne urządzenia Cisco dla centrów danych

Cisco poszerza swoją ofertę o wirtualne urządzenia zaprojektowane dla centrów danych w ramach strategii Unified Networking Services. Pierwsze to zapora zintegrowana z wirtualnym przełącznikiem Nexus 1000v, a drugie - programistyczna wersja akceleratora.

http://p1.idg.pl/r/4fe59

Poważny błąd w MS ASP.Net

Microsoft poinformował, że w zabezpieczeniach platformy ASP.Net znaleziono krytyczny błąd, który może zostać wykorzystany np. do przechwytywania danych wysyłanych pomiędzy przeglądarkami a stronami WWW, a także do wykradania haseł i loginów z serwisów internetowych.

http://p1.idg.pl/r/98e7f

7 przyczyn "zła" w sieciach typu Facebook czy LinkedIn

Według specjalistów ds. bezpieczeństwa informacji, sieci społecznościowe mogą w znacznym stopniu narażać bezpieczeństwo systemów informatycznych przedsiębiorstwa. Sieci społecznościowe są głównym źródłem informacji dla hakerów, którzy próbują tam przechwytywać cenne dane korporacyjne lub wykorzystywać je do stwarzania zamieszania w sieciach biznesowych.

http://p1.idg.pl/r/11e07