Środowy Przegląd Prasy

Tajwańczycy przejmują Della w Łodzi... Google najlepszym pracodawcą... Polacy niechętnie korzystają z sieci przez komórkę... Emitel ma nową umowę z TVN i Telewizją Puls... Włoska minister walczy z Apple... Komórki będą walczyć na tablety... Narodowy teleoperator Ukrainy pójdzie w prywatne ręce... Kiedy IPO Facebooka?...

COMPUTERWORLD

Na gorąco: znamy już Liderów Informatyki 2010

Przed chwilą zakończyła się Gala Liderów Informatyki, na której zostały ogłoszone wyniki tegorocznego konkursu. Wśród zwycięzców m.in. bank Pekao SA, PKN Orlen i Urząd Miasta w Szczecinie. W tym roku aż trzy nagrody pojechały do Wrocławia.

Osiem ofert w przetargu na Ogólnopolski Cyfrowy System Łączności Radiowej

Centrum Projektów Informatycznych MSWiA otwarło koperty w przetargu ograniczonym na OCSŁR. Nie obyło się bez niespodzianek.

Niskie nakłady na R&D w zakresie ICT jednym z ważniejszych problemów UE

Podczas największej, organizowanej przez Komisję Europejską konferencji poświęconej technologiom informacyjnym, o konieczności zwiększenia wydatków na badania w zakresie ICT mówiła m.in. unijna komisarz ds. agendy cyfrowej.

Intel zapowiada "świadome" gadżety

Pracownicy firmy Intel zgromadzeni na imprezie Intel Developer Forum, próbowali przewidzieć, co w najbliższej przyszłości stanie się z naszymi ulubionymi gadżetami. Według ich prognoz, elektronika użytkowa przede wszystkim stanie się bardziej inteligentna, "świadoma".

RZECZPOSPOLITA

Tajwańczycy przejmują Della w Łodzi

Firma Foxconn, oskarżana o złe traktowanie pracowników w Chinach, zainwestuje w polską fabrykę.

Powstaje prywatny potentat zbrojeniówki

W tym przemyśle to precedens: prywatna firma kupuje państwową. Fuzja WB Electronics i Radmoru stworzy szanse na ożywienie eksportu technologii. Powstanie silny gracz, który nada ton innowacjom w elektronice wojskowej.

Emitel ma nową umowę z TVN i Telewizją Puls

Dzięki niej tylko dni dzielą nas od formalnego startu naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Z podpisaniem dokumentu ociągają się jeszcze Polsat i TV4.

Google najlepszym pracodawcą

Studenci uznali, że najbardziej atrakcyjnym pracodawcą jest Google. Wyprzedził pod tym względem takich potentatów jak Microsoft czy IBM.

GAZETA PRAWNA

Internet mobilny. Polacy niechętnie korzystają z sieci przez komórkę

Polacy nie wyobrażają sobie życia bez stacjonarnego dostępu do sieci - wynika z globalnego raportu firmy doradczej KPMG "Konsumenci w obliczu internetu i mobilnych technologii".

Komórki będą walczyć na tablety

ORANGE, ERA, PLUS I PLAY szykują się do wojny o mobilny internet. Głównym wabikiem na klientów nie będzie jednak iPad, ale Galaxy Tab Samsunga. Gadżet Apple’a pojawi się u operatorów, ale jego cena będzie bardzo wysoka.

Narodowy teleoperator Ukrainy pójdzie w prywatne ręce

Ukraiński monopolista telekomunikacyjny Ukrtelekom zostanie sprywatyzowany - oświadczył we wtorek premier Ukrainy Mykoła Azarow.

PULS BIZNESU

Kiedy IPO Facebooka?

Inwestorzy pragnący akcji Facebooka będą musieli jeszcze trochę poczekać.

Włoska minister walczy z Apple

Włoska minister turystyki Michela Vittoria Brambilla skierowała we wtorek do adwokatury zajmującej się ochroną prawną interesów państwa wniosek o wszczęcie kroków prawnych wobec firmy Apple. Zarzuca jej "wyrządzenie poważnych szkód wizerunkowi Włoch".

PARKIET

Karen: Emisja bez sprzeciwu

Wtorkowe walne zgromadzenie akcjonariuszy Karenu przegłosowało emisję 782 mln akcji serii L.

NetWorld

Ile wydawać na bezpieczeństwo IT?

Przedsiębiorstwom często sprawia problem właściwe określenie poziomu wydatków na bezpieczeństwo IT. Najczęściej kończy się to kompromisem między ryzykiem i kosztem, a przedsiębiorstwa z różnych branż mogą wydawać mniej lub więcej, w zależności od potrzeb i ich kondycji finansowej. Najnowsze badania Gartnera pokazują średnie statystyczne dla przedsiębiorstw w odniesieniu do całego budżetu IT.

Mainframe nie tylko dla największych

Największy z serwerów IBM od zawsze kojarzony jest z największymi przedsiębiorstwami. Wraz z nowym modelem zEnterprise producent poszerza grupę docelową użytkowników mainframe.

Rząd USA chce mieć podsłuch w całym internecie

Administracja Baracka Obamy dązy do wprowadzenia przepisów poszerzających możliwości podsłuchu w sieci. Zgodnie z szykowanymi projektami, rząd łatwiej będzie mógł śledzić wiadomości w serwisach społecznościowych i skrzynkach e-mail. Plan atakują instytucje ds. prywatności w sieci i firmy komunikacyjne, które obawiają się o swoje koszta.