Środowy Przegląd Prasy

Sygnity kończy restrukturyzację i zaczyna myśleć o rozwoju... Klient w sieci ma więcej praw niż w zwykłym sklepie... VimpelCom-Orascom — piąty na świecie... ASTER zostanie kupiony przez inną kablówkę... Google ogłosił listę partnerów Google TV... ComScore błądzi w polskim internecie... Polacy najczęściej korzystają z wyszukiwarek internetowych... Nobel z fizyki za odkrycie grafenu...

COMPUTERWORLD

Haker pracujący dla rządu

Wśród incydentów związanych z bezpieczeństwem najwięcej emocji rozpalają te, które zaklasyfikowano jako cyberterroryzm - ataki DDoS na infrastrukturę Gruzji, Estonii, czy wirus Stuxnet, który zaatakował irańską elektrownię jądrową.

MTS 2010: pod koniec października CRM z chmury na polskim rynku

Podczas MTS 2010 przedstawiciele Microsoft Polska zapowiedzieli, że dla polskich użytkowników CRM online będzie dostępny do końca października.

Nobel z fizyki za odkrycie grafenu - następcy krzemu

Andre Geim i Konstantin Novoselov, naukowcy z Uniwersytetu w Manchesterze, uhonorowani nagrodą Nobla z fizyki. Badacze odkryli grafen - innowacyjny materiał, który został już okrzyknięty przez środowiska naukowe następcą krzemu.

Grupa TP żegluje ku cloud computing

Pion Infrastruktury IT Grupy TP, którym kieruje Tomasz Matuła, prowadzi spółkę ku modelowi cloud computing w zakresie usług i produktów.

RZECZPOSPOLITA

Klient w sieci ma więcej praw niż w zwykłym sklepie

Osoba niezadowolona z towaru kupionego przez Internet może z niego zrezygnować bez podawania jakichkolwiek przyczyn. Musi go jednak odesłać na swój koszt.

Młode centra usług

Polskie centra usług biznesowych opanowało pokolenie Y. Przeciętny pracownik ma 29 lat, wyższe studia i zna dwa języki obce.

VimpelCom-Orascom — piąty na świecie

Norwesko-rosyjski operator łączności VimpelCom podpisał z egipskim miliarderem Nagibem Sawirisem umowę o wartości 6,6 mld dolarów o utworzeniu piątego na świecie operatora wspólnie z Orascom Telecom.

WYBORCZA.BIZ

ComScore błądzi w polskim internecie

W pierwszym raporcie amerykańskiej spółki o najpopularniejszych witrynach w Polsce roi się od niespodzianek.

Google ogłosił listę partnerów Google TV

Aplikacji i treści dla debiutującej w tym miesiącu Google TV mają dostarczać serwisy informacyjne takie jak "The New York Times" czy "USA Today", sklep Amazon, wypożyczalnia filmów Netflix, YouTube - informuje Google.

PULS BIZNESU

Jesteśmy liderami w Europie

Kto w Europie najczęściej korzysta z wyszukiwarek internetowych? Szok, bo odpowiedź brzmi: Polacy.

PARKIET

Simple ma kontrakt za 4,77 mln zł

Simple zdobyło drugi w ciągu dwóch dni kontrakt. Kurs rośnie o 2 proc.

Sygnity kończy restrukturyzację i zaczyna myśleć o rozwoju

Dzięki restrukturyzacji kondycja spółki szybko się poprawia. Przyszły rok zakończymy zyskiem - mówi Norbert Biedrzycki, prezes Sygnity.

NetWorld

Jakie hasła są bezpieczne?

Eksperci od lat wieszczą koniec haseł statycznych jako metody uwierzytelniania. Jak jednak pokazuje praktyka, są to bardziej pobożne życzenia niż stan faktyczny. A skoro - jak wiele wskazuje - hasła raczej pozostaną w użyciu, spróbujmy podsumować to, co pozwala na korzystanie z nich w miarę bezpiecznie i wygodnie.

Aresztowania nie powstrzymają Zeusa?

Ostatnie akcje policyjne - w tym aresztowania przestępców korzystających z botnetu Zeus - nie spowodują ograniczenia aktywności "szkodnika" o tej samej nazwie. Przede wszystkim dlatego, że policjanci na razie namierzyli jedynie jego użytkowników (a nie twórców).

ASTER zostanie kupiony przez inną kablówkę

Wszystko wskazuje na to, że na początku roku 2011 sieć kablowa ASTER zostanie sprzedana. Pomimo zadłużenia, które może sięgać nawet 1,5 mld złotych, w ostatnim czasie firma przynosi coraz większe zyski. Nadal nie ma jednak pewności, kto kupi znanego dostawcę telewizji i internetu. Być może będzie to Polkomtel, lecz zdaniem prezesa TPSA najbardziej prawdopodobne jest przejęcie sieci przez inną kablówkę.