Środowy Przegląd Prasy

Polacy nie boją się bankowości w Internecie... TP nie chce Astera... Infovide-Matrix stawia na specjalizację... Zagraniczne portale internetowe łamią polskie prawo... Aero 2 ma nowych udziałowców... Na świecie wciąż rośnie liczba cyfrowych dekoderów... Facebook pod rządami kobiety... Taobao uruchomiło wyszukiwarkę...

COMPUTERWORLD

Serwerownia w kontenerze

Aby uprościć proces wdrożenia serwerowni, producenci oferują gotowe, przewoźne rozwiązania modułowe w kontenerze.

ZUS szykuje się do dywersyfikacji w zakresie IT

ZUS chce urynkowienia i uniezależnienia własnego środowiska IT od konkretnych dostawców. Istotnym krokiem w tym kierunku ma być zawarcie nowych kontraktów z Asseco na utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS. ZUS chce również czerpać z doświadczeń instytucji finansowych m.in. w zakresie bankowości elektronicznej.

BCC z ambitnymi planami na rynkach zagranicznych

Plany rozwojowe firmy BCC na kolejne lata zakładają m.in. podwojenie zespołu konsultantów oraz inwestycje zagraniczne. Spółka planuje m.in. otwarcie kilku oddziałów zagranicznych i znaczne zwiększenie przychodów z projektów wdrożeniowych realizowanych poza Polską. Za wschodnią granicą powstać ma również centrum usług IT.

Nowa fala ataków na VoIP

Ataki na firmowe centrale VoIP są coraz powszechniejsze - alarmują australijscy operatorzy telekomunikacyjni.

RZECZPOSPOLITA

Polacy nie boją się bankowości w Internecie

Już ponad 8 milionów klientów banków wykonuje transakcje w sieci. W ciągu roku liczba ta wzrosła o ponad 20 proc. Banki cały czas poszerzają ofertę produktów dostępnych drogą elektroniczną.

Za Aero 2 stoi teraz Solorz?

Tajemnicze Aero 2, które buduje operatora mobilnego dostępu do Internetu i jest współwłaścicielem NFI Midas, ma nowych udziałowców.

Na świecie wciąż rośnie liczba cyfrowych dekoderów

Za pięć lat producenci dostarczą na rynek 226 mln cyfrowych dekoderów umożliwiających odbiór stacji telewizyjnych nadawanych przez platformy satelitarne, cyfrowe sieci kablowe czy systemy naziemnej telewizji cyfrowej - szacuje instytut badawczy ABI Research.

GAZETA PRAWNA

Zagraniczne portale internetowe łamią polskie prawo

Dziś wiele portali, np. popularne portale randkowe, jest przedsiębiorstwami z siedzibami w Luksemburgu bądź Berlinie. Dla potencjalnych użytkowników nie ma to znaczenia, dopóki nie okaże się, że serwis działa niezgodnie z prawem.

PULS BIZNESU

Facebook pod rządami kobiety

Najpopularniejszy portal społecznościowy świata byłby niczym, gdyby nie talent i siła 41-letniej kobiety.

Taobao uruchomiło wyszukiwarkę

Taobao, największy chiński sklep internetowy, uruchomił wersję beta swojej wyszukiwarki internetowej.

PARKIET

Infovide-Matrix: Zarząd stawia na specjalizację

Koncentracja na najszybciej rosnących segmentach rynku IT i zbudowanie potencjału do realizacji projektów o dużej skali i złożoności to najważniejsze elementy nowej strategii biznesowej Infovide-Matrix.

TP nie chce Astera

Ruszył proces sprzedaży telewizji kablowej Aster przez fundusz Mid Europa Partners. Jako potencjalnych inwestorów wskazywano Grupę TP. TP Astera nie chce.

NetWorld

RFID do metkowania sprzętu IT?

Producenci systemów RFID starają się przekonać administratorów zarządzających centrami danych, że powinni ewidencjonować i lokalizować sprzęt IT umieszczając na każdym urządzeniu znaczniki RFID. Pomysł budzi niemałe zainteresowanie, ponieważ wprowadza automatyzację i eliminuje konieczność chodzenia od jednego urządzenia do drugiego z czytnikiem kodów paskowych.

Jak uniknąć włamania do poczty?

Google opublikowało listę kontrolną, która pozwoli użytkownikom usługi Google Mail uniknąć przykrych konsekwencji przejęcia kontroli nad skrzynką pocztową. Lista jest także wartościowym poradnikiem dla użytkowników innych serwisów typu webmail.

Ubuntu 10.10 - nowa wersja konkurenta MS Windows

W niedzielę pojawiło się Ubuntu 10.10 - najnowsza wersja jednej z najbardziej znanych dystrybucji Linuksa. Producenci twierdzą, że system jest perfekcyjny i lepszy niż kiedykolwiek. Wśród nowości m.in. zaktualizowane pakiety aplikacji, czcionka Ubuntu, nowe funkcje Ubuntu One i łatwiejszy instalator systemu.