Środowy Przegląd Prasy

Zygmunt Solorz-Żak przyspiesza inwestycje telekomunikacyjne... Ubywa chętnych na Astera... Dwa duże kontrakty mogą przełamać nie najlepszą passę Wasko... IGroup odwoła się od decyzji w sprawie likwidacji... Apple rozczarowany mniejszą sprzedażą iPadów... E-apteki szukają luk w nowych przepisach... Liczba użytkowników internetu na świecie przekroczy w br. 2 mld...

COMPUTERWORLD

Trzy opowieści

Nicholas Carr powraca ze swoją trzecią, głośną książką pt. " The Shallows", poświęconą negatywnym konsekwencjom upowszechnienia Internetu dla naszej wrażliwości i inteligencji.

Polska firma na podium w rankingu Deloitte Technology Fast 50

W ostatnich latach polskie firmy znajdowały się na wysokich miejscach rankingu Deloitte Technology Fast 50 dla Europy Środkowej. W tym roku polska firma - Netmedia - stanęła na podium jako najszybciej rozwijająca się polska firma. W rankingu znalazło się jeszcze 10 innych firm z Polski, które w ciągu ostatnich 5 lat urosły w trzycyfrowym tempie.

Gartner ostrzega przed powstającymi superdostawcami

Przedstawiciele tej agencja analitycznej ostrzegają, że światowa branża IT wpadła w wir nieustających przejęć i fuzji. Spowodowało to powstanie nowej kategorii firm IT - superdostawców, którzy sprzedają wysoce zintegrowane, kompleksowe rozwiązania.

W roku 2010 w polskiej branży IT nie będzie przełomu

Nauczone kryzysem przedsiębiorstwa z większą rozwagą inwestują w informatykę. Dlatego polski rynek IT będzie rósł powoli - twierdzą analitycy IDC Poland.

RZECZPOSPOLITA

Ubywa chętnych na Astera

Kolejny operator wycofał się z walki o stołecznego operatora kablowego. Powodów nie podał, ale cena wydaje się wygórowana.

E-apteki szukają luk w nowych przepisach

Po wejściu w życie nowego prawa farmaceutycznego apteki internetowe będą nadal działać. Ale nie sprzedadzą już leków na receptę.

Kontrakt dla miasta i dla operatora

Kurs teleinformatycznej spółki skoczył wczoraj aż o 32 proc. Dwa duże kontrakty mogą przełamać nie najlepszą passę, jaką Wasko notowało w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

GAZETA PRAWNA

Apple rozczarowany mniejszą sprzedażą iPadów

Tablet iPad, najnowszy gadżet firmy Apple sprzedawał się w minionym kwartale znacznie gorzej niż zakładano. Lepsze zyski kalifornijska spólka zawdzięcza przede wszystkim iPhonowi. Notowania koncernu spadły najbardziej od 2008 roku.

PULS BIZNESU

Wielkich graczy ma być dwóch : ja i TP

Zygmunt Solorz-Żak przyspiesza inwestycje telekomunikacyjne. Powraca pomysł debiutu giełdowego Polsatu.

Liczba użytkowników internetu na świecie przekroczy w br. 2 mld

Liczba użytkowników internetu przekroczy w tym roku dwa miliardy, ale kraje rozwijające się muszą uzyskać szerszy dostęp do tego ważnego narzędzia wzrostu gospodarczego - oświadczył we wtorek Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU).

PARKIET

IGroup odwoła się od decyzji w sprawie likwidacjiDecyzja sądu dotycząca upadłości likwidacyjnej IGroup zaskoczyła inwestorów. Kurs spadł o 29,2 proc. Zarząd giełdowej spółki zamierza odwołać się od decyzji. BRE, jako główny wierzyciel, nie komentuje sytuacji.

http://www.parkiet.com/artykul/978204_IGroup-odwola-sie-od--decyzji-w-sprawie-likwidacji.html

CEO

Menedżerowie: kreatywni, kompetentni i elastyczni

Menedżerowie najbardziej cenią sobie umiejętność zarządzania ludźmi, pracownicy na szczeblach kierowniczych powinni elastycznie podchodzić do rozwiązywania problemów, wykazywać się kreatywnością i samodzielnością. Wyścig szczurów zaś jest już passé - wynika z badania Talent Club.

NetWorld

Czy wydajność oprogramowania antywirusowego spada

Z testów przeprowadzonych przez firmę NSS Labs wynika, że skuteczność aplikacji antywirusowych w blokowaniu złośliwego oprogramowania i niebezpiecznych witryn internetowych uległa w ciągu roku ogólnemu pogorszeniu.

Microsoft: Liczba ataków na Javę rośnie lawinowo

Koncern z Redmond ostrzega użytkowników Windows przed nową falą ataków, wykorzystujących luki w oprogramowaniu Java (obecnie rozwijanym przez koncern Oracle). Eksperci z firmy Symantec potwierdzają te doniesienia i dodają, że wieloplatformowa Java jest idealnym celem dla internetowych przestępców.

Backup i wirtualne serwery dla MSP

Oferowane przez S4E serwery Arca 100T G2 firmy Zenith Infotech to przeznaczone dla małych firm urządzenia do zautomatyzowanego backupu i szybkiego odtwarzania danych w serwerach Windows.