Środowy Przegląd Prasy

Era dostała 123 mln zł kary od UOKiK-u... Rozpoczyna się kolejny proces przeciwko Google... Mamy do wydania 6 mld zł na inwestycje szerokopasmowe... Orascom jest zainteresowany kupnem akcji Polkomtela... Play bez asymetrii, jeśli kupi go duży gracz... Drugim partnerem Internet Group jest giełdowy LST Capital... AMD wprowadza na rynek pierwsze procesory Fusion...

COMPUTERWORLD

Komisja Europejska chce Unii Innowacji

Innowacyjność w rozumieniu tej idei wyraża zmianę, która przyśpiesza i poprawia sposób wymyślania, opracowywania, wdrażania, produkowania i udostępniania nowych produktów, procesów przemysłowych i usług. To także zmiana, która tworzy nowe miejsca pracy, poprawia warunki życia ludzi, współistnienia cywilizacji z przyrodą.

Mamy do wydania 6 mld zł na inwestycje szerokopasmowe

Tymczasem w Polsce wszystkie projekty związane z budową sieci szerokopasmowych są w fazie, która nie daje pewności, że ruszą one z miejsca. Potrzebne są polityczne działania!

Nokia przejmuje odpowiedzialność za rozwój Symbiana

Od przyszłego roku prace związane z rozwojem systemu Symbian leżeć będą w gestii koncernu Nokia. Organizacja Symbian Foundation ma skupić się na działalności związanej z licencjonowaniem mobilnego systemu operacyjnego.

RZECZPOSPOLITA

Era dostała 123 mln zł kary od UOKiK-u

30 mln euro, czyli około 123 mln zł kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Polską Telefonię Cyfrową. Powód? Według urzędu chodzi o utrudnianie postępowania sprawdzającego, czy na rynku telewizji mobilnej w Polsce doszło do zmowy operatorów.

Google znowu w sądzie

W Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się kolejny proces przeciwko Google. Podobnie jak w przypadku pozwów na Google Buzz i pozyskiwania danych z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi chodzi o prywatność.

PULS BIZNESU

Orascom jest zainteresowany kupnem akcji Polkomtela

Orascom Telecom Holding SAE jest zainteresowany kupnem akcji Polkomtela - poinformował na konferencji w Dubaju prezes Naguib Sawiris.

PARKIET

Play bez asymetrii, jeśli kupi go duży gracz

Odpowiadając na zastrzeżenia Komisji Europejskiej, Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował we wtorek nowe stanowisko w sprawie stawek (tzw. MTR) za kończenie połączeń w sieciach nowych operatorów mobilnych.

Internet Group: Drugi partner to giełdowy LST Capital

12,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto wykazał Internet Group (spółka czeka na uprawomocnienie się wyroku o upadłości likwidacyjnej) w opublikowanym wczoraj sprawozdaniu za III kwartał tego roku. Zaskakująco wysoki wynik to efekt sprzedaży, a potem wyksięgowania firm, które przynosiły największe straty. Chodzi m.in. o CR Media Consulting, Zig-Zag, Online Media Group Poland, Interactive Marketing Partner Polska, Sabela czy Ad Meritum.

NetWorld

Asterisk SCF - konkurencja dla UC

Asterisk to projekt oprogramowania open source, które może funkcjonować jako system PBX, a także jako brama między telefonią z komutacją kanałów a sieciami IP. Oferuje usługi poczty głosowej, konferencyjne, kierowania ruchem przychodzącym i wiele innych. Jego twórcą jest Mark Spencer i założona przez niego firma Digium. W ubiegłym tygodniu firma zapowiedziała nowy projekt: Asterisk Scalable Communications Framework (SCF).

AMD wprowadza na rynek pierwsze procesory Fusion

AMD wprowadza na rynek pierwsze energooszczędne procesory linii Fusion. Są to układy noszące kodowe nazwy Zacate i Ontario (przeznaczone do budowania komputerów przenośnych), zawierające zintegrowane ze sobą jednostki CPU oraz procesory grafiki.