Środowy Przegląd Prasy

Światłowodowa firma Hawe chce trafić w ręce Solorza... Polski sąd zdecyduje o sporze TP S.A. z DPTG... Hakerzy atakują instytucje publiczne... Walka o klientów firm telekomunikacyjnych przenosi się na sądowe sale... Pierwszy bank w Polsce testuje wideorozmowy z klientami... Internetu na dworcach nie będzie... Rośnie popyt na komputery... Reputacja online decyduje o pracy... Już ponad miliard ludzi na świecie pracuje zdalnie...

COMPUTERWORLD

Optymalizować potem integrować

Gdy mówi się o integracji, zazwyczaj myśli się kategoriami aplikacji, które się ze sobą łączy. Tymczasem jest to jedynie środek, celem powinna być optymalna integracja usług świadczonych przez dział IT lub podmioty zewnętrzne.

Zobacz również:

  • REvil - darmowy deszyfrator ransomware w sieci
  • Stanowisko komputerowe do pracy i nauki zdalnej - w jakie akcesoria warto je wyposażyć?

Alternatywa dla droższego wsparcia MySQL

Oracle podnosi ceny wsparcia technicznego dla bazy MySQL, ale pojawia się już alternatywa dla coraz droższych usług firmy Larry'ego Ellisona.

Projekt międzynarodowego porozumienia antypirackiego ACTA ukończony

Dobiegły końca trwające niemal trzy lata oficjalne negocjacje propozycji zapisów międzynarodowego porozumienia ACTA. Teraz treść międzynarodowej umowy antypirackiej będzie poddana jawnym konsultacjom. Później będzie mógł rozpocząć się proces ratyfikacji porozumienia.

RZECZPOSPOLITA

Już ponad miliard ludzi na świecie pracuje zdalnie

Pod koniec tego roku liczba mobilnych pracowników na świecie przekroczy miliard. Największy odsetek ludzi zatrudnionych na odległość jest w USA- ocenia w swym raporcie firma badawcza International Data Corporations (IDC).

Reputacja online decyduje o pracy

Firmy, które rekrutują pracowników, szukają w sieci informacji na ich temat. Także partnerzy biznesowi sięgają do zasobów Internetu, by sprawdzić współpracownika.

Polski sąd zdecyduje

O stwierdzenie wykonalności wyroku w sporze z Telekomunikacją Polską ogłoszonego 3 września br. przez trybunał arbitrażowy w Wiedniu wystąpiła do polskiego sądu duńska firma DPTG.

Po komputery do dużych sklepów

Hurtowi sprzedawcy sprzętu informatycznego twierdzą, że rośnie popyt na komputery. Potwierdzają to wyniki III kw.

GAZETA PRAWNA

Telekomunikacja: Ostra walka o klientów

Walka o klientów firm telekomunikacyjnych przenosi się na sądowe sale. Prawnicy Telekomunikacji Polskiej pozwali właśnie jednego z przedstawicieli Telefonii Dialog za to, że podstępem próbował podebrać firmie klientkę w Iławie.

Hakerzy sprawdzają się w administracji

CYBERPRZESTĘPCY atakują instytucje publiczne, by pochwalić się umiejętnościami. W jednym z urzędów przekierowali telefony do... Afryki.

Internetu na dworcach nie będzie

Kolejowa centrala wstrzymała ambitny projekt uruchomienia bezprzewodowej sieci internetowej na kilkuset dworcach - dowiedział się "DGP".

WYBORCZA.BIZ

Pierwszy bank w Polsce testuje wideorozmowy z klientami!

ING Bank Śląski uruchamia możliwość wideorozmów z pracownikami swojej infolinii. Każdy klient, który zadzwoni do banku ze strony internetowej, będzie mógł nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć pracownika infolinii.

Światłowodowa firma Hawe chce trafić w ręce Solorza?

Budująca pierścień światłowodów wokół Polski spółka Hawe widzi się w telekomunikacyjnym imperium Zygmunta Solorza-Żaka, który po sprzedaży Telewizji Polsat ma teraz na inwestycje wolne dwa miliardy złotych.