Środowy Przegląd Prasy

Cyfrowy Polsat wchodzi z telewizją do internetu... Tylko UPC i Vectra zostały w wyścigu o Aster... W przyszłym roku firmy dostaną na innowacje 1,6 mld zł... Facebook płaci najwyższe pensje... Za dużo danych w e-księgach wieczystych... Inwazja PC startuje po 1,5 mln zł... Polacy nie wyobrażają sobie życia bez internetu, portali społecznościowych i telefonów komórkowych...

COMPUTERWORLD

Fuzja z Attachmate i sprzedaż patentów Microsoftowi - co zostanie po Novellu?

Amerykańska firma Attachmate kupi Novella za 2,2 mld USD. Dodatkowe 450 mln USD za technologie Novella zapłaci konsorcjum powołane przez firmę Microsoft. Zdaniem analityków wraz ze sprzedażą firmy Novell kończy się pewna era rozwoju branży IT.

Ranking najbardziej obiecujących zawodów

Mniej niż dwa lata po kryzysie gospodarczym pracownikom Wall Street udało się tryumfalnie powrócić na scenę. Makler giełdowy to obecnie jeden z zawodów obiecujących najlepsze perspektywy zatrudnienia i największe przychody w ciągu najbliższych 6 lat - wynika z raportu 2010 Fastest Growing Jobs przygotowanego przez CareerCast.com. Obiecujące profesje to także sprzedawca reklam, geolog i biolog.

Scenariusz rozwoju branży telekomunikacyjnej do 2015 roku

Branża telekomunikacyjna musi przebudować swój model biznesowy, jeśli chce zapewnić sobie w najbliższych latach wzrost - wynika z badania IBM Telco 2015. Pojawiają się nowe wyzwania, rośnie rola dostawców usług OTT, a telekomy muszą wybrać dla siebie najkorzystniejszy plan działania.

UE funduje kolejny projekt badawczy z zakresu cloud computing

Unia Europejska sfinansuje trzyletni program badawczy poświęcony zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem usług cloud computing. Projekt ma na celu podniesienie wiarygodności modelu cloud computing w rzeczywistych zastosowaniach biznesowych. Wartość dofinansowania to ok. 7,5 mln euro.

GAZETA PRAWNA

Za dużo danych w e-księgach wieczystych

Internetowe księgi wieczyste stały się źródłem informacji o sąsiadach. Można z nich dowiedzieć się o kredytach czy wieku właściciela nieruchomości. System nie sprawdza, kto przegląda księgę i czy ma w tym interes prawny.

Cyfrowy Polsat wchodzi z telewizją do internetu

Operator może zdobyć ponad 100 tys. nowych klientów w ostatnim kwartale tego roku.

Polacy nie wyobrażają sobie życia bez internetu, portali społecznościowych i telefonów komórkowych.

Jesteśmy społeczeństwem zafascynowanym nowymi technologiami - wynika z badania Philips Global Index.

WYBORCZA.BIZ

Tylko UPC i Vectra zostały w wyścigu o Aster

W grze o zakup firmy Aster, czwartego pod względem liczby klientów operatora kablowego w Polsce, pozostali tylko jego dwaj więksi konkurenci: UPC oraz Vectra - poinformowały w środę trzy źródła rynkowe.

PARKIET

Inwazja PC startuje po 1,5 mln zł

Specjalizująca się w handlu komputerami spółka chce sprzedać w ofercie prywatnej akcje za ok. 1,5 mln zł. Debiut na NewConnect planowany jest na styczeń 2011 r.

PULS BIZNESU

Facebook płaci najwyższe pensje

Jeśli jesteś programistą i szukasz dobrze płatnej pracy, to kieruj się do siedziby Facebooka w Palo Alto w słonecznej Kalifornii.

Startuj po ostatnie pieniądze na innowacje

W przyszłym roku firmy dostaną na innowacje 1,6 mld zł. W kolejnych latach tak duży strumień już nie popłynie.

NetWorld

BMC zamienia telefony komórkowe w urządzenia alarmowe

Broadcast Message Center (BMC) to rozwiązanie Alcatel-Lucent, które umożliwi operatorom wysyłanie komunikatów rządowych agencji zarządzania kryzysowego ostrzegających o grożącym niebezpieczeństwie użytkowników telefonów komórkowych znajdujących się w określonej lokalizacji, np. podczas zagrożenia terrorystycznego, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.