Środowy Przegląd Prasy

Szał świątecznych zakupów już ogarnął internet... Awaria kont internetowych, kart i bankomatów w ING Banku Śląskim usunięta... Mediatel ma czas na zbadanie Exatelu do poniedziałku... 1 grudnia Dniem Darmowej Dostawy w sklepach internetowych... iPady zamiast kart choroby... Google: 6 mld dolarów na przejęcie Groupona... Polska na cyberfroncie...

COMPUTERWORLD

Kto jest winny porażki wdrożenia ERP

Porażka tego typu projektów ma zwykle setki przyczyn. Jak wyeliminować chociaż część z nich? Przyjrzyjmy się kilku spektakularnym porażkom wdrożeniowym.

Co zrobić z polską mocą obliczeniową

Już sześć polskich superkomputerów, w tym cztery należące do akademickich centrów superkomputerowych, znalazło się na liście Top500. Teraz naukowcy muszą nauczyć się w większym stopniu wykorzystywać ich możliwości.

Kto zostanie CIO Roku 2010?

Rusza kolejna edycja prestiżowego konkursu dla CIO.

Jak przewidzieć korki w mieście

Rozmowa z Łukaszem Romaszko, studentem Wydziału Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, zwycięzca międzynarodowego konkursu Traffic Prediction for Intelligent GPS Navigation.

RZECZPOSPOLITA

Polska na cyberfroncie

Naszej armii przed atakami hakerów od kilku miesięcy broni nowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego w Białobrzegach.

Google: 6 mld dolarów na przejęcie Groupona

Gigant przymierza się do największego w swojej historii przejęcia, a Bruksela wytoczyła mu postępowanie antymonopolowe.

GAZETA PRAWNA

Szał świątecznych zakupów już ogarnął internet

E-sklepy są zasypywane zamówieniami. Firmy handlujące w sieci notują nawet trzykrotny wzrost obrotów. A to dopiero początek świątecznej gorączki zakupów.

1 grudnia Dniem Darmowej Dostawy w sklepach internetowych

Za dostawę produktów zamówionych 1 grudnia w kilkuset sklepach internetowych nie zapłacimy ani złotówki. Dzień Darmowej Dostawy (DDD) jest nową inicjatywą, mającą na celu zachęcenie do robienia zakupów w sieci jako alternatywy dla zatłoczonych centrów handlowych. Akcja, nawiązująca do organizowanego w USA Free Shipping Day, jeszcze przed oficjalnym startem skupiła wokół siebie 170 sklepów, a ich liczba ciągle rośnie.

Awaria kont internetowych, kart i bankomatów w ING Banku Śląskim usunięta

Klienci ING Banku Śląskiego mogą już korzystać z kont przez internet, bankomatów i kart debetowych. Trwająca kilka godzin awaria została usunięta po godz. 16 - poinformował we wtorek rzecznik ING Banku Śląskiego Piotr Utrata.

PARKIET

Mediatel ma czas na zbadanie Exatelu do poniedziałku

Jeszcze tylko miesiąc ma Polska Grupa Energetyczna na sprzedaż Exatelu, jeśli chce, aby ewentualny zysk z tego tytułu poprawił wygląd jej tegorocznego sprawozdania. Czy do tego dojdzie - nie jest pewne.

PULS BIZNESU

iPady zamiast kart choroby

Na kilku oddziałach rzymskiej kliniki Gemelii lekarze chodzą na obchody z iPadami zamiast z kartami choroby. To element wielkiej rewolucji technologicznej w tym znanym szpitalu.

NetWorld

Aż 75% użytkowników smartfonów zamierza zmienić OS

Badanie rynku przeprowadzone przez firmę analityczną GfK pokazuje, że aż 75% użytkowników smartfonów zamierza przy okazji zakupu nowego sprzętu zmienić system operacyjny zarządzający telefonami tego typu.

Gartner podsumowuje rynek serwerów w III kwartale br.

Gartner opublikował raport dotyczący sprzedaży serwerów w III kwartale br. Wynika z niego, że obroty na tym rynku rosną, ale użytkownicy kupują coraz mniej serwerów uniksowych z procesorami RISC i Itanium.

CXO.pl

Polska gospodarka wzrosła w tempie 4,2%

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, PKB wzrósł w III kw. br. o 4,2% w skali rocznej.

Polska atrakcyjna dla private equity

Aż 70% przedstawicieli funduszy private equity spodziewa się w najbliższych miesiącach wzrostu aktywności na rynku, a 64% zapowiada nowe inwestycje - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte.