Środowy Przegląd Prasy

Dwóch się stara o zakup Exatela... Firmy chętniej płacą za bezpieczeństwo teleinformatyczne... Na Nasdaq będą notowane dwie spółki z grupy Asseco... Internet Group jednak do likwidacji... Telewizja n atakuje Polsat i Cyfrę+ w 3D... LivingSocial chce pokonać Groupona... Google nie rezygnuje z Chin...

COMPUTERWORLD

Burza na morzu

Jak informatyka może pomóc w wychodzeniu przedsiębiorstwa z kryzysu? Jak w tej sytuacji może się odnaleźć dział IT?

Salesforce wchodzi w usługi bazodanowe

Zobacz również:

  • Pierwszy na świecie wydrukowany w 3D most otworzyła... królowa Niderlandów!

Amerykański koncern zamierza wprowadzić do oferty usługi pozwalające na zbudowanie bazy danych w modelu cloud. Platforma Database.com będzie przeznaczona głównie dla programistów. Podstawowy zakres usług będzie dostępny bezpłatnie.

Google eBooks - startuje cyfrowa księgarnia

Zgodnie z przewidywaniami, Google uruchomił swoją wirtualną księgarnię. Otrzymała ona - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - nazwę Google eBooks. Czytelnicy mogą dzięki niej zapoznać się między innymi z trzema milionami darmowych tytułów.

Projekty IT - z sensem i na czas!

Rewelacyjne warsztaty Marka Kowalczyka, prezesa Mandarine Project Partners, 14-15 grudnia, jeszcze dzisiaj promocyjna cena.

RZECZPOSPOLITA

Dwóch się stara o zakup ExatelaPolkomtel poprosił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie Exatela. Mediatel też.

http://www.rp.pl/artykul/9211,575508_Dwoch-sie-stara--o-zakup-Exatela.html

GAZETA PRAWNA

Telewizja n atakuje Polsat i Cyfrę+ w 3D

Platformy satelitarne stawiają na sport. n zdecydowała się na transmisje walk bokserskich, które pokazuje głównie Cyfrowy Polsat. Na dodatek można oglądać je w technologii 3D, którą rozwija Cyfra+.

Firmy chętniej płacą za bezpieczeństwo teleinformatyczne

Rynek zabezpieczeń teleinformatycznych wart dziś około 10 mln złotych w przyszłym roku ma urosnąć nawet o jedną trzecią.

PARKIET

Na Nasdaq będą notowane dwie spółki z grupy Asseco

Informatyczna grupa, po bardzo dobrym bieżącym roku, w przyszłym - jak zapewnia jej prezes Adam Góral - nie zamierza zwalniać tempa.

PULS BIZNESU

LivingSocial chce pokonać Groupona

LivingSocial chce wykorzystać pieniądze wyłożone przez Amazon.com (183 mln USD), by pokonać Groupona, lidera rynku grupowych zakupów w internecie.

Google nie rezygnuje z Chin

Chiny są sercem przyszłości internetu - powiedział Alan Eustace, wiceprezydent ds. inżynierii w Google, najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej świata.

Internet Group jednak do likwidacji

Uprawomocniła się decyzja sądu o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej Internet Group. Zarząd podjął decyzję, że nie będzie składał odwołania.

NetWorld

Certyfikaty SSL niezbędne w Sieci

Stosowanie certyfikatów SSL to dziś podstawowa, najpopularniejsza metoda zabezpieczania poufnych danych przesyłanych między użytkownikiem Sieci a stroną WWW. Rozwiązanie to jest niezbędne w e-commerce czy e-bankowości. W jaki sposób można wdrożyć na swojej stronie certyfikat i dlaczego warto to zrobić?

MIT: dla niektórych aplikacji nawet szybkość światła jest wąskim gardłem

Sieci komputerowe (miedź czy też światłowody) transmitują dane bardzo, ale to bardzo szybko, z prędkością bliską tej, z jaką wędruje światło. Jedyne opóźnienia jakie występują w takich sieciach są generowane przez przełączniki i routery. Okazuje się jednak, że w przypadku niektórych aplikacji nawet tak duża szybkość jak światła stwarza pewne ograniczenia. Są to np. aplikacje finansowe przetwarzające dane w czasie rzeczywistym.