Środowy Przegląd Prasy

Dell podnosi się po walce z HP i przejmuje kolejne centrum danych... W poniedziałek zamówienia złożone w Merlinie przekroczyły 1 mln zł... UKE chce obniżyć ceny za SMS-y... Banki zapłacą za e-awarie... Wyjście TP pomoże Emitelowi... Facebook organizuje Hacker Cup… Atak spamu na Twitterze po wycieku haseł z domu mediowego...

COMPUTERWORLD

Mali dojrzewają do korzystania z IT

Małe i średnie polskie firmy powoli dojrzewają do korzystania z rozwiązań informatycznych. Coraz rzadziej patrzą na IT jak na kosztowne zło konieczne. Dzięki chmurze korzystają też z coraz bardziej zaawansowanych narzędzi.

CIO spojrzenie na cloud computing

O tempie adaptacji rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej zdecyduje pragmatyzm i rachunek korzyści.

Nowe e-deklaracje dla podatników

W przyszłym roku PIT-16, PIT-16a, PIT-19a i PIT-28 będzie można złożyć w formie e-deklaracji, nawet bez konieczności posiadania tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Z danych MF wynika, że coraz chętniej kontaktujemy się z administracją poprzez internet.

Raport specjalny "Mobilny Internet 50+"

Zespół naukowców z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zaprezentował wyniki raportu na temat użytkowania Internetu mobilnego przez osoby powyżej 50. roku życia.

RZECZPOSPOLITA

Rozliczanie e-gazet po nowemu

W gorącej atmosferze wydawcy przegłosowali wczoraj kolejne nowe regulacje dotyczące rozliczania sprzedaży elektronicznych wydań gazet i czasopism.

Rekordy Merlina

W poniedziałek internetowy sklep pobił swój rekord - tego dnia złożone zostały zamówienia za ponad 1 mln zł.

GAZETA PRAWNA

Atak spamu na Twitterze po wycieku haseł z domu mediowego

Z serwerów agencji mediowej Gawker Media skradziono 1,3 mln szczegółowych informacji o kontach, które zostały opublikowane na stronach, takich jak The Pirate Bay - informuje firma Sophos, wyspecjalizowana w technologiach ochrony informacji.

Banki zapłacą za e-awarie

Posłowie chcą bronić praw klientów. Po serii awarii w systemach informatycznych banków na posiedzenie komisji nowych technologii zaprosili na dziś przedstawicieli Związku Banków Polskich, Komisji Nadzoru Finansowego i generalnego inspektora ochrony danych osobowych. To pierwsze merytoryczne posiedzenie komisji.

Usługi VoD: Chcesz telewizję? Zrób sobie sam

Popularność usługi VoD, dzięki której można wypożyczyć film bez ruszania się z fotela, rośnie w tempie 100 proc. rocznie. Za pięć lat 10 proc. przychodów platform cyfrowych będzie pochodzić z VoD.

WYBORCZA.BIZ

UKE: Ceny SMS-ów są za wysokie. Obniżymy je

W nowym roku ceny SMS-ów mogą spaść. Urząd Komunikacji Elektronicznej chce wprowadzić maksymalne ceny hurtowe za tę usługę.

Dell podnosi się po walce z HP i przejmuje kolejne centrum danych

Po przegranej batalii o 3Par Dell nie schował niewykorzystanych pieniędzy do skarpety. W poniedziałek firma przejęła mało znaną spółkę Compellent Technologies. I zapowiada, że na tym się nie skończy.

PULS BIZNESU

Wyjście TP pomoże Emitelowi

TP, którą kieruje Maciej Witucki może spróbować aliansu z Erą. Takie porozumienie wstrząsnęłoby rynkiem.

Facebook organizuje Hacker Cup

Największy portal społecznościowy świata zorganizuje swój pierwszy Hacker Cup, zawody dla programistów z całego świata.

NetWorld

IT w 2011 roku według analityków

Cloud computing, SaaS, rozwiązania mobilne i sieci społecznościowe to dominujące nurty IT w 2011 roku - przewidują analitycy IDC i Gartnera. Nastąpi silne wzmocnienie obserwowanych obecnie trendów i dojdzie do symbolicznego przełomu, a tradycyjne technologie wytracą swój dotychczasowy impet. Globalna wartość rynku IT ma wzrosnąć w przyszłym roku o 5,7% i wyniesie ponad 1,6 bln USD.

Niemiecki superkomputer o wydajności 3 petaflopów

Bawarska Akademia Nauk (Bavarian Academy of Science) ogłosiła, że zamówiła w firmie IBM superkomputer, które będzie przetwarzać dane z szybkością 3 petaflopów. Komputer zostanie oddany do użytku w 2012 r. i wszystko wskazuje na to, że może wtedy zająć pierwsze miejsce na liście Top500.

CEO

Miliardy aplikacji na smartfony

Liczba aplikacji pobieranych na smartfony będzie rosła o 60% rocznie, a przychody przekroczą 35 mld USD do 2014 roku - wynika z raportu IDC.

Wirtualne życie Amerykanów

Amerykanie spędzają w internecie tyle samo czasu co przed telewizorami - wynika z badania Forrestera.