Środowy Przegląd Prasy

Branża telekomunikacyjna sceptycznie podchodzi do pomysłu UKE... Samochód zarejestrujemy szybciej, bo przez internet... Użytkownicy iPada chcą multimediów... Kończą się dotacje dla firm... Co najmniej 750 tys. internautów blokuje reklamy w sieci... Polacy stworzyli nową Enigmę... E-mail lepszy niż e-reklama...

COMPUTERWORLD

Informacja, chmura, personalizacja

W przyszłości ludzie pracujący w firmowych działach IT będą przede wszystkim menedżerami projektów.

SAP nie zamierza płacić Oracle dodatkowych 212 mln USD odszkodowania

Przedstawciele niemieckiego koncernu stanowczo odmówili zapłaty odsetek, które zdaniem władz koncernu Oracle powinny być doliczone do opiewającej na 1,3 mld USD kary finansowej nałożonej na SAP wyrokiem kalifornijskiego sądu. Oracle domaga się bowiem odsetek za okres poprzedzający wydanie orzeczenia.

W 2011 w administracji więcej projektów IT

Rok 2010 w administracji publicznej stał pod znakiem wzmożonych inwestycji informatycznych. Można przypuszczać, że dzięki środkom unijnym i zbliżającym się mistrzostwom w piłce nożnej Euro 2012, tych inwestycji będzie jeszcze więcej. Firmy z sektora IT nadal traktują administrację jako pewne źródło dochodów i dlatego konkurencja jest i będzie tu nadal bardzo silna.

RZECZPOSPOLITA

Polacy stworzyli nową Enigmę

Ten system szyfrowania jest dziś nie do złamania - twierdzą autorzy.

Kończą się dotacje dla firm

Większość województw rozdysponowała już pieniądze na projekty inwestycyjne. Są jeszcze środki na doradztwo i udział w targach i misjach. Zależnie od regionu na przedsiębiorców czeka od kilkunastu do 100 mln euro. Dodatkowe konkursy odbędą się po podziale rezerwy między województwa, które dotąd sprawnie rozdzielały dotacje.

Inwestorzy nagrodzili ugodę

Alcatel-lucent - spółka, o której się mówi w paryżu.

Użytkownicy iPada chcą multimediów

Na tablecie uwagę przyciągają np. filmy wideo i pokazy slajdów. Media muszą się do tych oczekiwań dostosować.

GAZETA PRAWNA

Samochód zarejestrujemy szybciej, bo przez internet

Wniosek o rejestrację pojazdu wraz z cyfrową postacią niezbędnych do tego dokumentów będzie można złożyć za pośrednictwem strony internetowej starostwa.

E-mail lepszy niż e-reklama

W tym roku rynek e-mail marketingu był warty 100 mln zł, w kolejnych ma rosnąć w tempie 100 proc. Okazało się, że wysyłanie e-maili do użytkowników jest skuteczniejszą formą reklamy niż banery internetowe.

WYBORCZA.BIZ

Co najmniej 750 tys. internautów blokuje reklamy w sieci

Około 750 tys. polskich użytkowników przeglądarki Firefox codziennie blokuje reklamy internetowe za pomocą wtyczki AdBlock. To znaczy, że banerów reklamowych może nie oglądać nawet 10 proc. internautów.

PULS BIZNESU

Mission impossible

Reakcje branży telekomunikacyjnej na rewolucyjny pomysł Urzędu Komunikacji Elektronicznej są sceptyczne.