Środowy Przegląd Prasy

Polkomtel ostatecznie nie złożył oferty na zakup Exatela... Komputronik opróżnił magazyny... Większość internautów w USA płaci za treści... Nokia wprowadza obsługę dokumentów w chmurze... Urządzenia mobilne i platformy Apple na celowniku cyberprzestępców... Po raz pierwszy od 20 lat na politechnikach było więcej chętnych do studiowania niż na uniwersytetach... UOKiK wlepił 500 tys. kary za złodziejskie SMS-y... Biskupi na YouTube... ePUAP w nowej szacie...

COMPUTERWORLD

Kim zostaniesz w przyszłości

Dziś praca w IT skierowana jest głównie do programistów, administratorów i managerów IT. Niebawem mogą ich zastąpić Cloud Computing Engineer, Website Acceleration Engineer i Cyber Security Specialist.

Nokia wprowadza obsługę dokumentów w chmurze

Nokia Beta Labs zaprezentowała nową aplikację umożliwiającą korzystanie z dokumentów w chmurze. Tworzona przez Visiarc aplikacja Mobile Documents jest powiązana z kontem mailowym.

ePUAP w nowej szacie

Z Nowym Rokiem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję strony portalu ePUAP. Zmiany miały sprawić zwiększenie wygody korzystania z usług elektronicznych przez obywateli i ułatwienie świadczenia takich usług przez podmioty publiczne.

RZECZPOSPOLITA

Większość internautów w USA płaci za treści

Najchętniej wybierana jest muzyka, ale także np. aplikacje na e-gadżety, czyli aplikacje na elektroniczne gadżety i oprogramowanie.

Rosyjski guru internetu

Biznesmenem roku 2010 w Rosji został Jurij Milner, współwłaściciel Naszej-Klasy, Facebooka i grupy Mail.ru, która udanie debiutowała na giełdzie w Londynie.

Polkomtel ostatecznie nie złożył oferty na zakup Exatela

Wczoraj minął termin składania ofert na zakup Exatela, operatora telekomunikacyjnego wystawionego na sprzedaż przez PGE.

WYBORCZA.BIZ

Inżynier wzięty

Po raz pierwszy od 20 lat na politechnikach było więcej chętnych do studiowania niż na uniwersytetach. Inżynierowie lepiej zarabiają od absolwentów szkół humanistycznych i łatwo znajdują pracę. Bo wciąż ich brakuje.

UOKiK wlepił 500 tys. kary za złodziejskie SMS-y

Pół miliona złotych kary wlepił UOKiK organizatorowi loterii SMS-owej. Uczestnicy tracili nawet po kilka tysięcy złotych.

Biskupi na YouTube

Łódzki kościół nie boi się internetu. W popularnym rozrywkowym serwisie YouTube można oglądać filmiki z hierarchami w roli głównej

PARKIET

Komputronik opróżnił magazyny

Dystrybutor wykorzysta markę Karen do sprzedaży przez Internet sprzętu komputerowego.

NetWorld

Procesor z 1000 rdzeni obliczeniowych

W minionym roku pisaliśmy o eksperymentalnym 48-rdzeniowym procesorze intelowskim. W porównaniu z procesorem zaprojektowanym przez szkockich naukowców, nie robi jednak specjalnego wrażenia. Szkoci zbudowali bowiem procesor zawierający 1000 rdzeni, który pracuje ponad 20 razy szybciej niż najnowsze układy CPU instalowane obecnie w komputerach PC.

SecurityStandard

Urządzenia mobilne i platformy Apple na celowniku cyberprzestępców

Zdaniem specjalistów z firmy McAfee w 2011 r. na liście celów najbardziej narażonych na ataki hakerów znajdą się najpopularniejsze ostatnio platformy i usługi takie, jak system Android firmy Google, telefon iPhone firmy Apple, serwis społecznościowy foursquare oraz platformy Google TV i Mac OS X. McAfee Labs przestrzega też przed wzrostem liczby ataków o podłożu politycznym, idących w ślady głośnej obrony portalu WikiLeaks.