Środowy Przegląd Prasy

PGE może szybko nie sprzedać akcji Exatelu... Firmy w Polsce polują na menedżerów... TP może dostać za Emitela ponad 1,5 mld zł... E-handel wabi nowych klientów... Narodowy spis powszechny także przez internet... Verizon zapłaci miliardy za subsydiowanie sprzedaży iPhonów... Assange uważa, że Wikileaks może nie przetrwać finansowo... Kolejne inwestycje w Groupona...

COMPUTERWORLD

Koncern AMD bez dyrektora generalnego

Dirk Meyer niespodziewanie zrezygnował z funkcji prezesa i dyrektora generalnego koncernu AMD. Jego obowiązki tymczasowo przejął Thomas Seifert, dyrektor finansowy koncernu. Przedstawiciele kierownictwa AMD poinformowali o rozpoczęciu poszukiwań nowego CEO. Oficjalnego powodu rezygnacji dotychczasowego prezesa nie ujawniono.

Fuzja Oracle z Sun Microsystems najważniejszym wydarzeniem 2010 roku

Czytelnicy Computerworld wybrali najważniejsze wydarzenie 2010 r. Ich zdaniem najważniejszym wydarzeniem w branży IT była fuzja Oracle z Sun Microsystems. Głosowało za tym 30 proc. uczestników naszej sondy. Na drugim miejscu uplasowało się rozpowszechnienie cloud computingu, a na trzecim premiera słynnego iPada.

IBM liderem patentowego wyścigu w USA

Giganci branży teleinformatycznej przodują w zakresie liczby zgłaszanych przed amerykańskim urzędem patentowym wniosków i udzielonych patentów. W 2010 roku największą liczbę amerykańskich patentów zdobył koncern IBM. Firma uzyskała ochronę prawną dla niemal 6 tys. rozwiązań technologicznych.

RZECZPOSPOLITA

Firmy w Polsce polują na menedżerów

W ubiegłym roku aż o 60 proc. wzrosła liczba ofert zatrudnienia dla prezesów i dyrektorów.

Abonent z operatorem szybciej się porozumie

Informacja o zmianie numeru może przyjść pod adres e-mailowy.

TP może dostać za Emitela ponad 1,5 mld zł

Telekomunikacja Polska może uzyskać ponad 1,5 mld zł ze sprzedaży Emitela, operatora naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej - twierdzi agencja Bloomberg, powołując się na osobę znającą kulisy przygotowań do transakcji.

GAZETA PRAWNA

Polkomtel, operator sieci Plus, zostanie sprzedany. Zainteresowany Solorz-Żak?

Udziałowcy Polkomtel chcą, by transakcję sfinalizować do lipca. Jej wartość może przekroczyć 16 mld zł.

Zakupy na Facebooku? Skanowanie cen komórką? E-handel wabi nowych klientów

W polskiej sieci działa ok. 7 tysięcy mniejszych i większych sklepów internetowych - dwa razy więcej niż jeszcze trzy lata temu. W ciągu tego roku liczba e-sklepów prawdopodobnie przekroczy magiczny próg 10 tysięcy. 2011 rok ma być przełomowy także pod względem całkiem nowych technik ułatwiających zakupy w sieci.

PARKIET

PGE może szybko nie sprzedać akcji Exatelu

PGE wycofa się ze sprzedaży telekomunikacyjnej spółki? To jeden z wariantów zakończenia krytykowanej procedury.

PULS BIZNESU

Narodowy spis powszechny także przez internet

Po raz pierwszy wszyscy objęci narodowym spisem powszechnym będą mogli przekazać informacje na swój temat przez internet. Ci, którzy z tego nie skorzystają, zostaną spisani w tradycyjnym sposób - przez rachmistrzów. Spis rozpocznie się 1 kwietnia 2011 r.

Kolejne inwestycje w Groupona

Groupon dostał kolejną transzę pieniędzy w ramach rundy finansowania przez inwestorów zewnętrznych.

Assange: Wikileaks może nie przetrwać finansowo

Wobec coraz większych kłopotów finansowych demaskatorski portal internetowy Wikileaks może być zmuszony do zaprzestania działalności - powiedział we wtorek jego założyciel Julian Assange w wywiadzie dla radia Europe 1.

Verizon zapłaci miliardy za subsydiowanie sprzedaży iPhonów

Koszt subsydiowania sprzedawanych iPhonów przez Verizon Wireless może sięgnąć w pierwszym roku od 3 do nawet 5 mld USD, szacują analitycy. Największy bezprzewodowy operator telekomunikacyjny w USA zapowiedział, że pod koniec stycznia planuje wprowadzić do swojej oferty kultowe telefony Apple. Do tej pory iPhone na wyłączność miał koncern telekomunikacyjny AT&T.