Środowy Przegląd Prasy

Zmiana Ery na T-Mobile prawie na pewno we wrześniu... Play celuje w 10 mln klientów sieci mobilnej... America Movil interesuje się Plusem... Era rozkręca tani mobilny internet... Obniżenie hurtowych cen esemesów... Komórki dla seniorów przynoszą spore zyski... Urzędy nie chcą stosować telepracy... Apple wprowadza prenumeraty na iPada...

COMPUTERWORLD

Poprawianie mojego państwa

W sprawach informatyzacji dzieje się wiele, ale ewidentnie brakuje publicznej debaty. A przecież jest wiele miejsca na dyskusję o wdrażaniu projektów nadzorowanych przez MSWiA, inne resorty, a także strategiach sektorowych, nad którymi pracuje zespół doradców strategicznych Premiera.

Londyńska giełda na Linuksie

Londyńska giełda papierów wartościowych oficjalnie działa już na Linuksie. Wybrała SUSE Linux Enterprise Server, który dostarczy jej firma Novell.

Epicor odświeża system ERP obecny na rynku od 17 lat

Przedstawiciele firmy Epicor poinformowali o wprowadzeniu na rynek systemu iScala w wersji 2.3 SR 3. W nowej wersji wprowadzono m.in. nowe funkcje finansowe oraz rozwiązania pozwalające na korzystanie z wybranych możliwości oprogramowania z poziomu urządzeń mobilnych.

Czy Microsoft zapłacił za partnerstwo z Nokią?

Według nieoficjalnych informacji, Microsoft - w zamian za wyłączną współpracę z Nokią - zainwestuje w fińską firmę nawet kilka miliardów dolarów. Środki te mają stanowić wsparcie finansowe dla wybranych obszarów działalności Nokii. Z nieoficjalnych informacji wynika również, że ostateczny kształt umowy partnerskiej jest wynikiem negocjacji, w które miał być zaangażowany również Google.

RZECZPOSPOLITA

Play celuje w 10 mln klientów sieci mobilnej

W 2010 r. przybyło 1,7 mln nowych klientów, a przychody skoczyły z 1,3 do ponad 2 mld zł.

Obniżenie hurtowych cen esemesów

Operatorzy podpisują aneksy do umów o hurtowych rozliczeniach za esemesy.Zawarto w nich ścieżkę schodzenia z hurtowej ceny za jedną wiadomość tekstową.

Komórki dla seniorów przynoszą spore zyski

Zarówno cały 2010 rok, jak i ostatni jego kwartał przyniosły grupie TelForceOne, producentowi aparatów komórkowych MyPhone, znaczącą poprawę wyników.

Zmiana Ery na T-Mobile prawie na pewno we wrześniu

Deutsche Telekom, niemiecki operator będący właścicielem Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci Era, prawie na pewno we wrześniu przeprowadzi operacje zmiany marki na T-Mobile - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

GAZETA PRAWNA

Urzędy nie chcą stosować telepracy

Ani urzędy, ani firmy nie zachęcają pracowników do przechodzenia na telepracę. Pracodawców nie przekonuje do telepracy możliwość obniżenia kosztów utrzymania. Eksperci proponują wprowadzenie ulg dla firm za zatrudnianie telepracowników.

Era rozkręca tani mobilny internet

PTC, właściciel operatora sieci Era, zaoferuje polskim klientom jedną stawkę za dostęp do mobilnego internetu we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz usługę mobilnych płatności zbliżeniowych w technologii NFC.

WYBORCZA.BIZ

Apple wprowadza prenumeraty na iPada

Producent iPada poinformował o prowadzeniu możliwości zakupu prasy, muzyki i filmów w prenumeracie. Do tej pory w należącym do spółki sklepie AppStore użytkownicy musieli płacić za pojedyncze wydania.

PARKIET

Polkomtel: America Movil też interesuje się Plusem

Działający m.in. w Meksyku, Panamie i Kolumbii operator komórkowy America Movil zastanawia się, czy złożyć ofertę na zakup akcji Polkomtelu, operatora sieci Plus.

NetWorld

MWC 2011: bramka Ruckus WSG integrująca sieci WLAN z komórkowymi

Ruckus Wireless prezentuje na Mobile World Congress w Barcelonie bezprzewodową bramkę WSG (Wireless Services Gateway), która integruje sieci WLAN (punkty dostępowe) z sieciami komórkowymi i będzie mogła w przyszłości wspierać roaming realizowany w obszarze tych dwóch środowisk komunikacyjnych. To jedno z pierwszych tego rodzaju rozwiązań przeznaczonych dla operatorów sieci telekomunikacyjnych.

MWC 2011: testy Voice over LTE

Operatorzy sieci komórkowych oraz dostawcy infrastruktury telekomunikacyjnej usilnie pracują nad wprowadzeniem usług głosowych w sieciach LTE, od początku stworzonych z myślą o szybkim przesyłaniu danych. Kilka testów VoLTE przeprowadzono na tegorocznych targach Mobile World Congress.

Wi-Fi po nowemu

Sieci Wi-Fi w wielu miejscach stają się już preferowanym, a bywa, że i podstawowym sposobem dostępu do infrastruktury sieciowej. Użytkownicy do sieci przyłączają bezprzewodowo nie tylko komputery, lecz także urządzenia mobilne. Najważniejsze zadania stojące przed Wi-Fi w przedsiębiorstwach to rozsądne wdrożenie standardu 802.11n, zmiana architektury sieci bezprzewodowych oraz zapewnienie odpowiedniej jakości transmisji wrażliwym aplikacjom.

CEO

Polska mało innowacyjna wg Innovation Union Scoreboard

Polska jest na 22. miejscu wśród 27 krajów Unii Europejskiej pod względem innowacyjności - wynika z opublikowanej przez Komisję Europejską tablicy wyników innowacyjności za rok 2010.

InternetStandard

Empik odwołuje się od decyzji UOKiK

Zgodnie z przewidywaniami spółka NFI Empik Media & Fashion S.A. postanowiła odwołać się od decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie odmowy zezwolenia na fuzję z Merlin.pl. Na specjalnej konferencji, wypowiedzi na ten temat udzielił Maciej Szymański, prezes grupy Empik.