Środowy Przegląd Prasy

Netia chce kupić Exatela lub Dialog... Czy ABC Data sprzedaje papiery Optimusa?... Netia: audytorzy pomnożyli zyski... E-administracja w Polsce poniżej średniej unijnej... Społecznościowy boom w Chinach, ale bez Facebooka... Optimus: rynek gier wideo odżywa... K2 Internet: Cały zysk na dywidendę... Jak zarabiać na zakupach grupowych w sieci... Piraci polują na firmy w sieci... Łatwiej o dotacje na naukę...

COMPUTERWORLD

Backup na wiele różnych sposobów

Środowisko wirtualizowane zapewnia większą elastyczność firmie, ale powoduje, że backup jest bardziej skomplikowany. Prezentujemy, jak można wykonywać kopie bezpieczeństwa takiego środowiska.

Finalizacja standardu LTE-Advanced w tym tygodniu

Najwięksi producenci telefonów spotykają się w tym tygodniu, by sfinalizować zaawansowany standard telefonii komórkowej LTE-Advanced. Podnosi on prędkość transferu danych do 1 Gb/s. Od końca tego tygodnia zatwierdzony na konferencji standard ma być dostępny dla producentów.

Rusza siódma edycja konkursu im. Witolda Lipskiego

Po raz siódmy rusza konkurs dla młodych naukowców, którzy mają udokumentowany dorobek naukowy w dziedzinie informatyki i nie więcej niż 30 lat. Zwycięzca konkursu otrzyma 10 000 zł ufundowane przez firmę Sage.

Sourcefire przejmuje Immunet - dostawcę antymalware dla chmur obliczeniowych

Sourcefire, producent systemów bezpieczeństwa (w tym oprogramowania Snort), przejmuje firmę Immunet specjalizującą się w technologiach antymalware, które znajdują zastosowanie w chmurach obliczeniowych.

RZECZPOSPOLITA

E-administracja w Polsce poniżej średniej unijnej

Irlandia, ex aequo z Maltą, Portugalią, Szwecją, Włochami i Austrią, znalazła się na pierwszym miejscu rankingu eGovernment. Polska uplasowała się na dalekiej 19. pozycji.

Łatwiej o dotacje na naukę

Firmy i naukowcy będą mogli łatwiej sięgnąć po unijne dotacje. Ułatwiono też rozliczanie grantów na klastry.

Społecznościowy boom, ale bez Facebooka

Liczba użytkowników serwisów społecznościowych w Chinach tylko w tym roku wzrośnie o 28 proc., do 265 mln. Tamtejszy rynek rozwija się błyskawicznie, choć nie działa na nim globalny potentat, Facebook.

Optimus: rynek gier wideo odżywa

Rynek gier komputerowych w Polsce ma się dużo lepiej niż jeszcze rok temu - mówi Adam Kiciński, prezes Optimusa.

Netia: audytorzy pomnożyli zyski

Dzięki rzadko spotykanemu zabiegowi księgowemu operator wykazał w 2010 roku 263 mln zł zysku netto.

GAZETA PRAWNA

Netia chce kupić Exatela lub Dialog

Dzięki przejęciom małych sieci telekomunikacyjnych Netia może pozyskać w tym roku kilkadziesiąt tysięcy nowych abonentów - zapowiada prezes spółki Mirosław Godlewski.

Jak zarabiać na zakupach grupowych w sieci

Zakupy grupowe to hit internetowego rynku. Allegro przyspieszyło zapowiadany od kilku tygodni projekt i wystartowało z serwisem Cityam.pl. Duży fundusz inwestycyjny Xevin Investments zainwestował blisko milion złotych w jeden mały serwis Cuppon.pl.

PARKIET

Czy ABC Data sprzedaje papiery Optimusa?

Akcji producenta gier komputerowych nie sprzedawali we wtorek założyciele spółki. Wszystko wskazuje więc na ABC Datę. Ta nie potwierdza ani nie zaprzecza.

K2 Internet: Cały zysk na dywidendę

Wtorkowe nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy K2 Internet zdecydowało o zmianie statutu spółki. Pojawiły się w nim zapisy umożliwiające wypłatę dywidendy zaliczkowej.

PULS BIZNESU

Piraci polują na firmy w sieci

Nieświadome zagrożenia firmy kupują software na e-aukcjach. Pozorna oszczędność szybko zaczyna wychodzić im bokiem.

NetWorld

Microsoft: Dziura w SMB nie zagraża użytkownikom

Przedstawiciele koncernu z Redmond stwierdzili, że wykryta niedawno luka w protokole sieciowym Windows Server Message Block tak naprawdę nie jest groźna, bo nie może posłużyć do skutecznego zaatakowania komputera.

Ludzkość zapisała w ostatnich 25 latach 295 eksabajtów danych

Naukowcy z University of Southern California obliczyli, że od 1986 r. wyprodukowano i zapisano ponad 295 mld GB danych (czyli 295 eksabajtów). W dokumencie opublikowanym w periodyku "Science Express" można też przeczytać, że cyfrowa era zaczęła się tak naprawdę w 2002 r., gdyż właśnie wtedy po raz pierwszy użytkownicy zapisali więcej danych w formie cyfrowej niż analogowej.

Unified Communications, czyli Umiejętnie i Celowo

Korzyści i techniczne możliwości UC (Unified Communications) znane są w większości korporacji, coraz bardziej rozwiązania te stają się dostępne również dla sektora małych i średnich firm. Rynkowe realia zmuszają jednak do twardych kalkulacji. Obecnie liczą się przede wszystkim korzystny współczynnik zwrotu z inwestycji (ROI) i łatwość wdrożenia całości systemu.