Środowy Przegląd Prasy

Unia do Polski: Przyspieszcie internet... Sześciu ostro licytuje Plusa... Dialog siedmiokrotnie zwiększył zysk w ciągu roku... Pracodawcy złożyli prawie 2 miliony e-PIT-11... W USA więcej na reklamę w komórkach... Ponad 14 mln kart SIM w Plusie... Rząd przyjął projekt ustawy o telewizji cyfrowej. Telewizja analogowa zotanie wyłączona... Konkurs z łatwiejszym dostępem do dotacji na klastry... Unia pomoże kobietom w biznesie?...

COMPUTERWORLD

Technologia w służbie demokracji

Otwarte technologie, otwarte standardy i otwarte granice to główne kwestie poruszane podczas rozpoczęcia tegorocznych targów CeBIT 2011.

McAfee już oficjalnie własnością koncernu Intel

Z końcem lutego br. zakończone zostały formalne procedury towarzyszące przejęciu firmy McAfee przez koncern Intel. Wedle zapewnień McAfee będzie nadal rozwijać ofertę produktów i usług z zakresu bezpieczeństwa pod własną marką.

Pacjent w sieci: zapraszamy na debatę Computerworld o systemach informacyjnych w opiece zdrowotnej!

Lepiej być zdrowym i bogatym, ale jak już zachorujemy, to chcemy być obsłużeni sprawnie i skutecznie, i jak najszybciej zapomnieć o wizycie u lekarza. W sprawnym zorganizowaniu opieki zdrowotnej bardzo pomocne są dzisiaj systemy IT.

CEBIT 2011: SAP szykuje konkurenta dla Salesforce

Władze niemieckiego koncernu zapowiedziały zamiar stworzenia szeregu, wyspecjalizowanych i oferowanych w formie usługi aplikacji, stanowiących rozszerzenie funkcjonalności typowych dla systemów ERP. Pierwszym rozwiązaniem z nowej oferty będzie platforma SAP Sales OnDemand, które potencjalnie będzie konkurować m.in. z usługami firmy Salesforce, oprogramowaniem Microsoft CRM Online oraz środowiskiem Oracle CRM OnDemand.

RZECZPOSPOLITA

Unia pomoże kobietom w biznesie?

Czołowe polskie organizacje pracodawców popierają zwiększenie udziału kobiet we władzach firm, ale z rezerwą podchodzą do parytetu płci.

W USA więcej na reklamę w komórkach

Mały na razie amerykański rynek tzw. mobilnej reklamy (eMarketer właśnie oszacował jego wartość na koniec ubiegłego roku na 743,1 mln dol.) będzie szybko rósł w kolejnych latach.

Konkurs z łatwiejszym dostępem do dotacji na klastry

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła pierwszy w tym roku konkurs na granty dla klastrów. Odbędzie się on już na zliberalizowanych zasadach.

Ponad 14 mln kart SIM w Plusie

Polkomtel zaktualizował bazę raportowanych kart SIM - poinformowała nas Katarzyna Meller, rzeczniczka operatora sieci Plus.

GAZETA PRAWNA

Unia do Polski: Przyspieszcie internet

Polska za wolno wydaje fundusze uE na budowę sieci dla szybkiego internetu - ocenia Bruksela. W liście do naszego rządu domaga się zwiększenia tempa inwestycji.

Rząd przyjął projekt ustawy o telewizji cyfrowej. Telewizja analogowa zotanie wyłączona

Rząd przyjął projekt ustawy, który ma wspierać wprowadzanie w Polsce naziemnej telewizji cyfrowej. Zgodnie z nim telewizja analogowa ma zostać wyłączona do końca lipca 2013 roku - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.

Pracodawcy złożyli prawie 2 miliony e-PIT-11

Wśród pracodawców lawinowo rośnie popularność e-deklaracji PIT-11 - wynika z danych udostępnionych "DGP" przez Ministerstwo Finansów.

WYBORCZA.BIZ

Dialog siedmiokrotnie zwiększył zysk w ciągu roku

Pakiety, pakiety i jeszcze raz pakiety - to recepta Dialogu na zdobywanie klientów i zwiększanie zysku. Podstawą oferty jest internet o szybkości nawet do 100 Mb/s.

PULS BIZNESU

Sześciu ostro licytuje Plusa

Trzy fundusze i trzech inwestorów branżowych zostaje w grze o Polkomtela. Wyceniają operatora na 16-18 mld zł.

NetWorld

Lepszy 2010 rok dla routerów IP/MPLS

Firma analityczna Dell'Oro Group opublikowała raport dotyczący sytuacji panującej na rynku dużych routerów przeznaczonych dla dostawców usług sieciowych. Wynika z niego, że po słabym 2009 roku rynek ten znacznie ożywił się i przychody producentów tego rodzaju sprzętu znacznie wzrosły.

HP rozszerza ofertę narzędzi wspierających zarządzanie projektami

Przedstawiciele koncernu HP zapewniają, że potencjalne zastosowania najnowszej platformy HP PPM dalece wykraczają poza obszar typowych zastosowań dla poprzednich wersji środowiska. Platforma HP PPM ma wspierać m.in. zarządzanie projektami organizacyjnymi.

Krótka historia Ethernetu

Od 3 Mb/s przez współdzielony kabel koncentryczny - do 40 i 100 Gb/s przez światłowód, ...i jeszcze więcej. Zapraszamy do zapoznania się z krótką historią Ethernetu - technologii, która zapisała się złotymi zgłoskami w historii rozwoju sieci LAN i obiecuje coraz więcej.

CIO

Outsourcing w oczach CFO

Jak wynika z badania firmy BDO USA, większość CFO w firmach technologicznych zmienia model korzystania z outsourcingu, dostosowując go do nowej ogólnej strategii przyjętej po kryzysie.