Środowy Przegląd Prasy

Orange z karą, Play ma oddać pieniądze... Pierwszy wyrok w sporze Netii z fiskusem... Rusza "stół bez kantów". UKE rozmawia o SMS-owych loteriach... Przez smartfony i tablety kupujemy mniej komputerów... Użytkownicy smartfonów nie są świadomi złośliwego oprogramowania... Rekrutacja na kierunki zamawiane poza kontrolą...

COMPUTERWORLD

Jak zbudować informatyczną organizację wsparcia

Kiedy dział IT rzeczywiście koncentruje się na wspomaganiu procesów biznesowych, a nie na obsłudze systemów i narzędzi?

Dokąd zmierza polska nauka, czyli Mapa Drogowa Infrastruktury Badawczej

Czego potrzebuje polska nauka i dokąd zmierza? Na to pytanie ma odpowiedzieć dokument stworzony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pokazuje on kluczowe badania naukowe, które będą finansowane przez państwo polskie.

Zaczyna się walka o najlepszych informatyków

W USA przybiera na sile rywalizacja o najlepszych specjalistów IT. W cenie jest wykształcenie, doświadczenie i znajomość nowych technologii. Na porządku dziennym jest podkupywanie pracowników. W Polsce też będzie coraz trudniej o dobrego specjalistę z zakresu IT.

Użytkownicy smartfonów nie są świadomi złośliwego oprogramowania

Właściciele smartfonów nie mają pojęcia o czyhających na nich zagrożeniach. Dowodzą tego badania przeprowadzone przez firmę Kaspersky.

RZECZPOSPOLITA

Orange z karą, Play ma oddać pieniądze

Według Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów firmy naruszyły interesy konsumentów i wprowadzały ich w błąd.

Przez smartfony i tablety kupujemy mniej komputerów

Sprzedaż komputerów na całym świecie będzie w tym i przyszłym roku niższa niż się spodziewano - ogłosiła uznana firma analityczna Gartner i obniżyła aż o jedną trzecią swoją prognozę sprzedaży komputerów osobistych na ten rok.

Pierwszy wyrok w sporze Netii z fiskusem

Dziś na godzinę 13.50 zaplanowana została rozprawa, na której Wojewódzki Sąd Administracyjny wyda pierwszy wyrok w sprawie między giełdową Netią a Izbą Skarbową.

GAZETA PRAWNA

Studia: rekrutacja na kierunki zamawiane poza kontrolą

Wprowadzony w 2008 roku program kierunków zamawianych, czyli takich, które są najbardziej potrzebne polskim pracodawcom, wymaga korekt. Docelowo będzie on kosztował miliard złotych. Może jednak nie spełnić pokładanych w nim nadziei, czyli nie zwiększy znacząco liczby dobrze przygotowanych absolwentów studiów, które decydują o konkurencyjności gospodarki.

WYBORCZA.BIZ

Rusza "stół bez kantów". UKE rozmawia o SMS-owych loteriach

Jak ukrócić proceder organizowania SMS-owych loterii, które wprowadzają w błąd - zastanawiać się nad tym będą dziś uczestnicy spotkania organizowanego przez UKE.

NetWorld

WD kupuje dział dysków twardych firmy Hitachi

Western Digital poinformował, że przejmuje za kwotę 4,3 mld USD Hitachi GST (Hitachi Global Storage Technologies), dział Hitachi Ltd. zajmujący się produkcją dysków twardych.

10 lat procesorów Itanium. Co dalej?

Gdy Microsoft ogłosił w ubiegłym roku, że nie będzie dalej rozwijać platformy Windows/Itanium, wiele firm posiadających takie serwery zaczęło się poważnie zastanawiać, czy inwestować nadal w serwery Itanium, czy też gruntownie przebudować centrum danych i przejść na inną platformę obliczeniową?

Historia wyszukiwarek internetowych

Pierwsze wyszukiwarki były tekstowe i niezbyt przyjazne, inne zasłynęły bardziej jako portale niż interfejs do wyszukiwania informacji w sieci. Zapraszamy do zapoznania się z 20-letnią historią wyszukiwarek internetowych.

CEO

Ruch lotniczy dwukrotnie wzrośnie

W ciągu najbliższych 15 lat globalny ruch lotniczy zwiększy się dwukrotnie, a największym rynkiem transportu lotniczego stanie się region Azji i Pacyfiku, odbierając palmę pierwszeństwa Ameryce Północnej i Europie - przewidują eksperci Airbusa.

Najlepsi pracodawcy doceniają kobiety

Jak wynika z badania Najlepsi Pracodawcy 2010, przeprowadzonego przez Aon Hewitt, w niektórych firmach kobiety lepiej oceniają swoje warunki pracy niż mężczyźni.