Środowy Przegląd Prasy

183 mln zł unijnych dotacji na integrację systemów informatycznych firm... Liczba użytkowników Facebooka w Polsce zbliża się do 10 milionów... Polacy polubili bankowość internetową... Kolejny rywal iPada wchodzi na rynek... Google inwestuje w mobilne rafinerie biopaliw... Rekordowe wyniki firm w 2010 r...

Konkurs dla firm użytkujących oprogramowanie SAP

Utrzymanie stabilności systemu SAP wymaga, by jego konfiguracji przynajmniej okresowo przyjrzał się specjalista.ITStandard i IDS Scheer zapraszają do konkursu w którym nagrodą są profesjonalne bezpłatne konsultacje w zakresie Serwisu Aplikacyjnego oraz Zdalnej Administracji systemu SAP.

COMPUTERWORLD

IT działające dla wspólnego dobra

Minęły czasy, kiedy działy informatyczne wdrażały systemy wsparcia dla własnej wygody i ułatwienia sobie pracy. Teraz mają one wspierać procesy biznesowe.

Złożono już 345 tys. formularzy PIT przez Internet

To - jak podaje Ministerstwo Finansów - prawie o 21 tys. więcej niż w całym 2010 r., a do końca okresu rozliczeniowego zostało jeszcze półtora miesiąca.

Spis samodzielny przez Internet

W tegorocznym spisie ludności i mieszkań - poza rachmistrzami z komputerami handheld i telefonami od ankieterów w ramach call center - wykorzystany będzie Internet. GUS liczy, że w ten sposób ankietę spisu powszechnego wypełni 10%-15% Polaków.

Sygnity: (wreszcie) koniec restrukturyzacji?

Norbert Biedrzycki, prezes Sygnity ogłasza koniec nieustającej od kilku lat restrukturyzacji. Spółkę czekają - wedle jego słów - zmiany ewolucyjne, dostosowane do wymagań rynku.

RZECZPOSPOLITA

183 mln zł unijnych dotacji na integrację systemów informatycznych firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła pierwszy z dwóch tegorocznych konkursów na unijne e-dotacje typu B2B (business to business). Jego budżet to prawie 183 mln zł.

Liczba użytkowników Facebooka w Polsce zbliża się do 10 milionów

Po grudniowym rozprężeniu, kiedy zajęci Świętami internauci rzadziej odwiedzali największe portale, w styczniu liczba ich użytkowników znowu wzrosła. Nieustannie zyskują też największe w Polsce portale społecznościowe - Nasza-Klasa i Facebook - wynika z najnowszej edycji przeprowadzanego na zlecenie PBI badania Megapanel PBI/Gemius.

Kolejny rywal iPada wchodzi na rynek

Kanadyjski Research In Motion (RIM) ogłosił, że 19 kwietnia rozpocznie sprzedaż tabletu BlackBerry PlayBook.

GAZETA PRAWNA

Polacy polubili bankowość internetową

Bardzo szybko rośnie liczba osób korzystających z bankowości elektronicznej. Niestety równie szybko przybywa oszustów, którzy próbują to wykorzystać.

"Będę się dobrze czuł i z Solorzem, i z funduszem"

Jarosław Bauc: Jestem pewny jednego - tak jak laptopy wyparły stacjonarne komputery, tak tablety będą wypierać laptopy.

WYBORCZA.BIZ

Google inwestuje w mobilne rafinerie biopaliw

Właściciel największej na świecie wyszukiwarki znów szuka inwestycji poza internetem. Tym razem na celownik wziął fabrykę biopaliw umieszczoną na ciężarówkach.

Rekordowe wyniki firm w 2010 r.

W ubiegłym roku firmy zarobiły na czysto niespełna 90 mld zł. To wynik najlepszy w historii - w tyle został najlepszy do tej pory 2007 rok. Jednak co z tego, skoro gromadzą one gotówkę na kontach i wciąż nie kwapią się z inwestowaniem.

PULS BIZNESU

Gigantyczne manko w e-mycie

Przychody z opłat elektronicznych będą o 5 mld zł niższe od zakładanych.

NetWorld

Aruba debiutuje na rynku przełączników Ethernet

Aruba, producent korporacyjnych sieci WLAN opartych na bezprzewodowych kontrolerach, zdecydował się wejść na rynek przełączników Ethernet, prezentując urządzenie S3500 (Mobility Access Switch). Integruje się ono automatycznie z bezprzewodowymi kontrolerami Aruba, które obsługują klientów sieci WLAN.

Atak na RSA - co się właściwie stało?

W ubiegłym tygodniu świat obiegła wiadomość o tym, że ktoś zdołał się włamać do systemu informatycznego firmy RSA - niewykluczone, że skradzione zostały dane wykorzystywane m.in. w popularnym systemie autoryzacyjnym SecurID (opartym na dwustopniowej autoryzacji z wykorzystaniem tokenów). W związku z tym postanowiliśmy zebrać informacje na temat tego incydentu - oto kluczowe pytania i odpowiedzi związane z atakiem na RSA.

Ewolucja routerów

Współczesny router zwykle potrafi znacznie więcej niż tylko przesyłać pakiety. Jak wyglądały pierwsze urządzenia, jak się zmieniały - przybliżamy krótką historię routerów.

CEO

Zmiany w przepisach dotyczących działalności gospodarczej

Polska nie jest niestety państwem, w którym prowadzenie działalności gospodarczej jest lekkie łatwe i przyjemne. I nie chodzi tu bynajmniej o silną konkurencję na rynku, lecz o liczne prawne i urzędnicze bariery, z którymi codziennie muszą się mierzyć działający w Polsce przedsiębiorcy. W ostatnim rankingu państw przyjaznych biznesowi, ogłaszanym corocznie przez Bank Światowy, nasz kraj znalazł się na "zaszczytnym" 70. miejscu - m.in. za Litwą, Białorusią i... Rwandą. Czy są szansę na zmianę tego stanu rzeczy?

CIO

Duże firmy mają zbyt wiele aplikacji

Około 60% dużych firm twierdzi, że posiadają więcej oprogramowania niż potrzeba do prowadzenia biznesu.