Środowy Przegląd Prasy

Nasza-Klasa pod lupą rzecznika... News Corp. może oddać Myspace... Kredyt technologiczny wreszcie na łatwiejszych warunkach... Mała firma walczy z TP... Klienci rzucają się na elektronikę... Jakie laptopy dla pierwszaków? Największy przetarg w branży IT... Holendrzy wzywają do walki o wolny internet... Handlowcy łowią klientów na Telekomunikację Polską... Studenci UW i SGH najlepsi w biznesowej grze...

COMPUTERWORLD

100-lecie IBM, czyli strategia na przestrzeni wieku

Big Blue to symbol IBM. Big, bo firma była zawsze duża, kolor niebieski zaś kojarzy się ze spokojnym konserwatyzmem w strategii jej prezesów. Tak też określani byli klienci - All Blue - ubierali się pracownicy, a nawet malowane były komputery w latach 60.

O co chodziło w nowej ustawie medialnej

Projekt implementacji przepisów dyrektywy zakładał gruntowaną nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji poprzez rozszerzenie jej zakresu na usługi medialne świadczone za pośrednictwem Internetu.

Twórca języka Java przechodzi do Google!

James Gosling dołączył do zespołu deweloperskiego koncernu Google. Najprawdopodobniej będzie on uczestniczył m.in. w rozwoju środowiska Android oraz w nowych projektach programistycznych. Wsparcie twórcy języka Java może okazać się bezcenne w procesie sądowym między firmami Google i Oralce.

Pracami naukowców z Poznania zainteresowani są Brytyjczycy, Hindusi, Brazylijczycy i Skandynawowie

W laboratoriach mobilnych na Politechnice Poznańskiej powstają samoloty bezzałogowe, mobilne centra dowodzenia i systemy zarządzania ochroną lasów.

RZECZPOSPOLITA

Kredyt technologiczny wreszcie na łatwiejszych warunkach

Już od połowy maja firmy będą mogły ubiegać się o kredyt technologiczny finansowany przez Brukselę na ułatwionych zasadach.

Menedżerowie w odstawce

Choć rośnie ofert pracy dla dyrektorów i prezesów przybywa też byłych szefów, którzy wypadli z gry o wysokie stanowiska.

Mała firma walczy z TP

Twórcy usługi optymalizacji wydatków spierają się z telekomem.

Nasza-Klasa pod lupą rzecznika

Regulamin serwisu, o którym głośno było w zeszłym roku, znów budzi kontrowersje prawne związane z wizerunkiem i prawami autorskimi użytkowników.

Studenci UW i SGH najlepsi w biznesowej grze

Zespół studentów SGH i UW wygrał krajowy finał XI polskiej edycji Global Management Challenge - największej na świecie biznesowej symulacji.

GAZETA PRAWNA

Handlowcy łowią klientów na Telekomunikację Polską

Walka między telekomami staje się coraz ostrzejsza. Firmy wydzierają sobie abonentów, nawet podszywając się pod konkurencję.

Klienci rzucają się na elektronikę

Telewizory HD lub 3D, tablety i netbooki - w nowinki technologiczne planuje zainwestować w tym roku ponad pół miliona Polaków. Jednak nie wszystkie nowości staną się hitami. Chętnych wciąż brakuje na czytniki e-booków, a smartfony wypierają z rynku odtwarzacze mp3.

30 najlepszych szefów firm na świecie według tygodnika "Barron’s"

Amerykański prestiżowy tygodnik finansowy “Barron’s" opublikował tegoroczną listę 30 najlepszych szefów firm na świecie. Za najbardziej "cennego" szefa uważa się Steve’a Jobsa, prezesa koncernu Apple.

WYBORCZA.BIZ

Holendrzy wzywają do walki o wolny internet

Demokracje świata powinny bardziej zaangażować się w walkę z cenzurą w internecie - uważa szef holenderskiej dyplomacji. I proponuje, by UE zabroniła sprzedaży internetowych filtrów Birmie czy Iranowi.

Laptop dla pierwszaka. Internet zaniedbany jak edukacja seksualna

Laptop dla pierwszaka. Lekcje z internetu są równie istotne i tak samo zaniedbane jak edukacja seksualna. Wiedzę czerpie się od rówieśników.

Jakie laptopy dla pierwszaków? Największy przetarg w branży IT

Szykuje się jeden z największych przetargów w branży IT. Rząd chce przeznaczyć - z kieszeni operatorów komórkowych - miliard złotych na laptopy dla pierwszaków.

PARKIET

NFI Midas: KNF pytała o Mobyland

Kojarzona z Zygmuntem Solorzem-Żakiem grupa NFI Midas przedstawiła nowy harmonogram emisji akcji. Zamiast w marcu, zapisy na nowe walory spółki odbędą się najwcześniej w kwietniu.

PULS BIZNESU

News Corp. może oddać Myspace

Koncern medialny News Corp. prowadzi rozmowy na temat przekazania kontroli w portalu społecznościowym Myspace, stronie Vevo.com, która jest własnością największych firm fonograficznych.

NetWorld

Bezpieczny Linux - jak utwardzić system

Pojawienie się nowego serwera w infrastrukturze rodzi potrzebę zapewnienia mu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Jednym ze stosowanych rozwiązań jest "wpięcie" go w siatkę zewnętrznych mechanizmów ochronnych. Często jednak zapomina się o sprawach najprostszych, takich jak utwardzenie (hardening) systemu operacyjnego. Dzięki takiej operacji nie tylko zwiększymy poziom bezpieczeństwa serwera, lecz także podniesiemy jego wydajność.

Zmarł Paul Baran - jeden z twórców internetu

Paul Baran, który w latach 60. położył podwaliny pod dzisiejszy internet, zmarł w sobotę w wieku 84 lat. Był znany jako pomysłodawca cyfrowego przełączania pakietów.

CIO

Cloud Computing alla Polacca: relacja po spotkaniu

W jaki sposób polscy menedżerowie IT postrzegają model Cloud Computing? Dyskusja w gronie CIO polskich firm, która odbyła się 22 marca br., w ramach kolejnego CIO Espresso, koncentrowała się na problemach gotowości polskich firm do szerszego otwarcia się na model chmury obliczeniowej.