Środowy Przegląd Prasy

Odkrycie warszawskich naukowców może zrewolucjonizować rynek komputerów... Uwaga na programy do przesyłania e-PIT... Nie słabnie popyt na akcje Sygnity... UKE chce ściąć MTR do 12 groszy w 2012 r... Hawe liczy na wzrost dzięki popytowi na transmisję danych... Kredyt technologiczny dla firm dotacyjnym hitem. Chcą go mieć kolejne trzy banki...

COMPUTERWORLD

Jak będzie wyglądał Office 365

Nowy pakiet Microsoftu jest obecnie w fazie testów beta, ale jeszcze przed wakacjami ma się znaleźć w sprzedaży.

Texas Instruments wydaje 6,5 mld USD na konsolidację rynku procesorów

Firma chce za tę kwotę przejąć swojego konkurenta - National Semiconductor. Zdaniem części analityków transakcja zmniejszy - i tak już dość ograniczoną - konkurencję na rynku producentów mikroprocesorów.

Prezydent złożył podpis pod ustawą modernizującą szkolnictwo wyższe

Wyniki badań, rankingi i dane statystyczne są bezlitosne - polskie uczelnie nie kształcą fachowców, których potrzebuje rynek, nie potrafią też współpracować z biznesem i komercjalizować prac naukowo-badawczych.

System Syriusz po ośmiu latach zaczął działać w urzędach pracy

Projekt budowy systemu do obsługi urzędów pracy pamięta jeszcze rok 2003. Przeżył też kilka reform i zmian w ministerstwach. W lutym br. zakończyło się jego wdrożenie.

RZECZPOSPOLITA

Polska nanopotęgą

Odkrycie warszawskich naukowców może zrewolucjonizować rynek komputerów.

Światłowody w cenie

Giełdowa spółka Hawe, dostawca infrastruktury dla operatorów, liczy na wzrost dzięki popytowi na transmisję danych.

GAZETA PRAWNA

Uwaga na programy do przesyłania e-PIT

Ministerstwo Finansów zwraca uwagę, że oprogramowanie do wysyłania e-PIT dostarczane przez komercyjne firmy może zawierać błędy. Najlepiej korzystać z programu resortowego.

Kredyt technologiczny dla firm dotacyjnym hitem. Chcą go mieć kolejne trzy banki

Kolejne trzy banki chcą mieć w ofercie pożyczki z unijną premią dla firm.

WYBORCZA.BIZ

UKE chce ściąć MTR do 12 groszy w 2012 r.

Urząd Komunikacji Elektronicznej zamierza od połowy 2011 r. obniżyć stawki za kończenie połączeń w sieciach telefonii komórkowej MTR (opłata, jaką płaci operator telefoniczny sieci, z której jest wykonywane połączenie, operatorowi innej sieci, do której to połączenie jest przekazywane) do 15,2 gr za minutę - poinformował UKE we wtorkowym komunikacie. Od lipca 2012 r. stawki mają spaść do 12,2 gr - podał Urząd.

PARKIET

Nie słabnie popyt na akcje Sygnity

Jutrzejsze walne zgromadzenie akcjonariuszy Sygnity dokona zmian w radzie nadzorczej. Z zasiadania w organie zrezygnował Aleksander Schmidt.

NetWorld

Microsoft Intune - zarządzanie komputerami z chmury

Po rocznych testach beta usługa Intune firmy Microsoft trafiła na rynek.

Jak zabezpieczyć Windows 2008

Niezależnie od tego jak dobrze chroniona jest nasza infrastruktura, już na etapie instalacji systemu na serwerze warto jest poczynić kilka kroków, które nie tylko uczynią go nie tylko bardziej bezpiecznym, ale również poprawią jego wydajność.

IEEE podejmuje prace nad standardami cloud computing

Organizacja IEEE podejmuje pierwsze kroki zmierzające do uporządkowania sytuacji panującej w obszarze chmur obliczeniowych i inicjuje w ramach nowego przedsięwzięcia Cloud Computing Initiative dwa projekty, które powinny pomóc rozwiązywać problemy związane z brakiem zgodności takich środowisk IT.

InternetStandard

Living Social osiągnie miliard dolarów przychodu

Living Social spodziewa się w tym roku sprzedaży w wysokości miliarda dolarów. To jednak ciągle znacznie mniej, niż planowane przychody ich największego konkurenta - Groupona.

Departament Stanu USA stworzył aplikację dla Androida

"Panic Button" to mobilna aplikacja napisana z myślą o działaczach prodemokratycznych. Ma chronić należące do nich dane podczas protestów w państwach naruszających wolności i prawa obywateli.

Rozmowa z Gillian Muessig, gościem specjalnym SEMstandard 2011

Najważniejsze jest umiejętne połączenie local-social-mobile, które sformuje coś co w zeszłym roku określiłam mianem "The Power Triumvirate of 2010" - dla Internet Standard mówi Gillian Muessig, prezes i współzałożycielka SEOmoz.