Środowy Przegląd Prasy

Intel zaprojektował telefon komórkowy dla chińskiego producenta... TP podważa wyrok w sporze z Duńczykami... Fiskus kontroluje transakcje w internecie... Narodowy Spis Powszechny: Już 1,5 mln osób wypełniło ankietę w sieci... MNI i Telekomunikacja Polska idą na noże... Nadchodzi rewolucja w polskim Internecie... Tablety: rynek jednego gracza... Mało telepracy w polskich firmach... Wrocław znów rządzi w EIT+...

COMPUTERWORLD

Mity serwerowej wirtualizacji

Technologia wirtualizacji jest już dobrze znana i stosowana. W firmach istnieje jednak wciąż wiele mitów na jej temat. Przedstawiamy sześć najbardziej popularnych.

MCI otrzyma odszkodowanie za upadek JTT

Sąd Apelacyjny ogłosił wyrok w sprawie JTT Computer, przyznając MCI Management odszkodowanie za "poniesioną szkodę w związku z utratą wartości posiadanych przez nią akcji spółki JTT Computer doprowadzonej do upadłości na skutek błędnych i podejmowanych z naruszeniem prawa decyzji organów podatkowych".

Wszystkie systemy biznesowe rodziny Microsoft Dynamics będą dostępne w modelu cloud

Przedstawiciele koncernu Microsoft zapowiedzieli, że wszystkie przyszłe wersje oprogramowania linii Dynamics będą przystosowane do obsługi środowiska Windows Azure i oferowane bezpośrednio w modelu usługowym. To istotna zmiana w strategii sprzedażowej koncernu, który do tej pory sprzedawał własne systemy wspierające zarządzanie głównie za pośrednictwem sieci partnerów.

Rola Informatyki w podnoszeniu wartości banków

Niełatwo jest zorganizować imprezę, która byłaby jednocześnie biznesowa i informatyczna, a także - masowa i elitarna. Potrafił to zrobić zespół prof. Leszka Pawłowicza z Gdańskiej Akademii Bankowej, organizując XVI już raz seminarium w Juracie skierowane do sektora bankowo-finansowego.

RZECZPOSPOLITA

TP podważa wyrok w sporze z Duńczykami

Kiedy wiedeński Trybunał Arbitrażowy wydał orzeczenie w sporze między TP a duńską firmą DPTG, polska firma złożyła dwie skargi, domagając się zmiany składu arbitrów.

Nadchodzi rewolucja w polskim Internecie

Netia wprowadza nową ofertę: telefon i Internet w jednej cenie, bez limitu. To nowość w cennikach operatorów. Dostawcy Internetu będą też rezygnować z wielomiesięcznych umów z klientami.

Mało telepracy w polskich firmach

Praca przez Internet nie podbiła na razie serc pracodawców, choć zachęca do niej rozwój nowych technologii.

Tablety: rynek jednego gracza

Jeśli wierzyć prognozom Gartner Resarch, to wszystkie firmy poza Apple,em powinny dać sobie spokój z tabletami.

GAZETA PRAWNA

Fiskus kontroluje transakcje w internecie. Większość sprzedawców nie płaci podatków

Wiele osób sprzedaje produkty za pośrednictwem serwisów internetowych, nie rejestrując działalności gospodarczej i nie płacąc podatków. Od 2 lat referat ds. handlu internetowego sprawdza transakcje w sieci. Na razie skontrolowano 1918 podmiotów z Polski działających w internecie. Skuteczność czynności prowadzonych przez referat wynosi 90 proc.

Narodowy Spis Powszechny: Już 1,5 mln osób wypełniło ankietę w sieci

Główny Urząd Statystyczny po raz pierwszy umożliwił Polakom dokonanie samospisu w sieci.

Intel zaprojektował telefon komórkowy dla chińskiego producenta

Intel Corp., pragnąc zachować przyczółek dla swoich chipów na rynku telefonów komórkowych, zaprojektował telefon, który będzie produkowany przez chińską firmę ZTE Corp.

PULS BIZNESU

Wrocław znów rządzi w EIT+

Wrocławskie Centrum Badań to dowód, że miastu opłaca się inwestować w naukę. Efekty będzie widać gołym okiem. Prezes Mirosław Miller wprost kipi pomysłami.

MNI i Telekomunikacja Polska idą na noże

Narodowy operator żąda od MNI aż połowy zysku za 2010 r. Fundusz zapewnia, że nie będzie tworzył rezerw.

NetWorld

Small Business Server 2011 Essentials i Standard - w biurze i w chmurze

W wersji Standard wszystkie usługi będą na naszym serwerze, w drugiej (Essentials) po pocztę i pracę grupową sięgać będziemy w chmury. Czy te dwie różne oferty zostaną połączone w jedną?

Brak przejrzystości - pięta achillesowa wirtualizacji?

Technologie wirtualizacyjne są bardzo przydatne, ale mają też pewną istotną wadę - wynika z raportu przygotowanego na zlecenie firmy Veeam Software. Blisko połowa respondentów stwierdziła, że wprowadzenie do ekosystemu informatycznego wirtualizacji pogorszyło przejrzystość firmowej infrastruktury IT.

RiM wprowadza oprogramowanie do telekonferencji na BlackBerry

Research In Motion (RIM) udostępnił aplikację BlackBerry Mobile Conferencing. Program integruje się z systemem operacyjnym BlackBerry OS, pozwalając zestawiać konferencje użytkownikom urządzeń BlackBerry.

ITPartner

Dell stawia na MSP w Europie Środkowo-Wschodniej

Dell powołał nowy dział odpowiedzialny za segment produktów konsumenckich i małych firm w Europie Środkowo-Wschodniej. Zarządzają nią Veit V. Dengler, Stefan Kaltenberger, Jean Marie Bequevort i Michel Landman.