Środowy Przegląd Prasy

TeliaSonera uzależnia kupno Polkomtela od ceny... Klienci telefonii i internetu zaoszczędzili miliardy... Polskie gry wideo na światowym rynku... Tesco może uruchomić polski sklep internetowy na początku 2012 r... Ubywa producentów dysków twardych... Emitel zwiększa zasięg telewizji cyfrowej... Co dzieci robią w Internecie?... 16,3 miliona internautów w Polsce...

COMPUTERWORLD

Księga zamknięcia projektów rządu PO/PSL

Zbliżają się wybory i postanowiliśmy podsumować stan informatyzacji administracji. Słuchając przedstawicieli ministerstw można mieć wrażenie, że informatyzujemy się na potęgę. Projektów IT - w różnej fazie, o różnej skali - jest w Polsce bardzo wiele. Pytanie tylko czy mają one inny cel poza samą informatyzacją?

Za pracą do Niemiec za 15 tys. zł miesięcznie

Wraz z otwarciem nowych rynków pracy po 1 maja 2011 r., 24% przebadanych przez HAYS polskich specjalistów i menedżerów chce wyjechać do Niemiec, 20% do Szwajcarii, a 12% do Austrii - wynika z najnowszych badań firmy rekrutacyjnej HAYS Poland.

Jak dzięki platformom społecznościowym wywierać wpływ na decyzje konsumenckie

Dzięki współczesnych systemom informatycznym i platformom społecznościowym działy marketingu skuteczniej niż wcześniej mogą rozpoznawać potrzeby klientów.

Prawie dwa miliony Polaków spisało się przez Internet

Jak wynika z komunikatu Centralnego Biura Spisowego, od 1 kwietnia do dzisiaj (19 kwietnia) do godziny 9:00 przez Internet spisało się 1 mln 979 tys. osób. Uruchamiając w tym roku po raz pierwszy taką możliwość Główny Urząd Statystyczny szacował, że skorzysta z niej 10-15% Polaków.

RZECZPOSPOLITA

16,3 miliona internautów w Polsce

Przybywa seniorów korzystających z internetu. Z kolei najmłodsi internauci spędzają przed komputerem już ponad 11 godzin w miesiącu.

Polskie gry wideo na światowym rynku

Polska staje się potęgą w produkcji gier komputerowych. Największe hity rodzimych producentów sprzedają się w milionach egzemplarzy.

Klienci telefonii i internetu zaoszczędzili miliardy

23 mld zł zaoszczędzili w latach 2005-2010 klienci telefonii komórkowej, stacjonarnej i internetu dzięki regulacjom rynku.

Ubywa producentów dysków twardych

Samsung sprzeda swój dział produkujący komputerowe dyski twarde konkurencyjnemu Seagate za 1,4 mld dol.

GAZETA PRAWNA

Emitel zwiększa zasięg telewizji cyfrowej

mitel, firma zajmująca się emisją sygnału naziemnej telewizji cyfrowej, przed Świętami Wielkanocnymi - czyli przed wyznaczonym wcześniej terminem - rozpocznie nadawanie w kolejnych lokalizacjach. W najbliższych dniach w Białogardzie, Częstochowie, Iławie, Kaliszu, Olsztynie oraz Świnoujściu zostaną włączone nadajniki drugiego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej, czyli wiązki częstotliwości, na której emitowane są TVN, Polsat, TV Puls, TV 4 oraz TVN 7.

Tesco może uruchomić polski sklep internetowy na początku 2012 r.

Tesco Polska pod koniec roku finansowego 2011/12 (kończący się w lutym) może otworzyć sklep internetowy, poinformowali przedstawiciele spółki.

WYBORCZA.BIZ

Internet zaraz po telewizji. Co dzieci robią w necie?

Dwie trzecie przedszkolaków wchodzi do sieci częściej niż raz w tygodniu. Internet to ich drugie ulubione medium po telewizji.

PARKIET

TeliaSonera uzależnia kupno Polkomtela od ceny

Polkomtel nie jest dla TeliiSonery tak istotnym aktywem, aby kupować go nawet wtedy, gdy cena będzie zbyt wysoka - powiedział w rozmowie z agencją Bloomberg prezes szwedzkiej grupy, Lars Nyberg.

NetWorld

Cisco rozbudowuje architekturę Borderless Networks

Dostęp z dowolnego rodzaju urządzeń, ujednolicone zarządzanie oraz wysokiej jakości transmisje wideo w dowolnym miejscu - mają zapewnić nowe komponenty firmowej architektury Cisco Borderless Networks.

Krótka historia zagrożeń bezpieczeństwa smartfonów

Smartfony stają się coraz bardziej złożone, a ich popularność rośnie. Stają się też częstszym celem ataków. Ściśle kontrolowane biznesowe urządzenia ustępują miejsca telefonom z otwartym systemem i możliwością instalacji tysięcy aplikacji. Lista zagrożeń urządzeń mobilnych nie jest tak długa jak w przypadku komputerów, ale można już wyróżnić poważne niebezpieczeństwa i kilka przełomowych momentów.

Ukierunkowane ataki hakerów groźniejsze od wirusów

Według specjalistów ds. bezpieczeństwa informatycznego, stale rosnąca liczba wirusów komputerowych czy "robaków" wcale nie stanowi zagrożenia o znaczeniu krytycznym. O wiele bardziej niebezpieczne są ataki kierowane na ściśle wyznaczone cele, powtarzające się próby kradzieży tożsamości użytkowników, wyłudzenia pieniędzy oraz wzmożona aktywność zorganizowanych grup hakerów.

InternetStandard

Groupon przejmuje firmę Pelago

Groupon, gigant rynku zakupów grupowych przejmuję Pelago. Amerykańska firma jest właścicielem serwisu Whrrl.com, portalu społecznościowego na którym internauci mogą oceniać jakość restauracji, hoteli a nawet lotnisk. Wskutek przejęcia przez Groupona, portal wkrótce zakończy działalność.

Bardzo popularny Dropbox

Współtwórca usługi Drew Houston ogłosił, że Dropbox jest obecnie używany przez ponad 25 milionów osób. Użytkownicy zapisują w swoich chmurowych katalogach nawet 200 mln plików dziennie.