Środowy Przegląd Prasy

70 stron internetowych zniknęło z internetu przez awarię w Amazon... Wysłaliśmy już prawie 700 tys. PIT-ów przez internet... Program Informatyzacji Państwa w powijakach... Era zmieni się w T. Kampania ruszy w czerwcu... Grupa eSky obiecuje kokosy... Więcej firm zarobi na Plusie... Trudne początki wydawców na tabletach... Polskie gry podbijają mobilny świat...

COMPUTERWORLD

Mobilność pracowników coraz powszechniejsza

Do końca tego roku na świecie aż miliard osób będzie pracować zdalnie. Czy CIO są przygotowani do mierzenia efektywności mobilnych pracowników?

Poczta elektroniczna wciąż głównym źródłem wycieku danych

Pomimo przepisów, kar, polityki firmowej i narzędzi zapobiegających wyciekowi danych, informacje firmowe są ciągle narażone z uwagi na niewłaściwe korzystanie pracowników z poczty elektronicznej. Badania pokazują, że e-maile pozostają głównym źródłem wycieku poufnych danych, gdyż ich nadawcy ciągle łamią zasady.

Maleje sprzedaż komputerów z Windows 7

Microsoft sprzedał 350 mln kopii Windows 7. Liczba ta jest wysoka, jednak łącząc ją z kilkoma innymi statystykami można uzyskać ciekawe i zastanawiające wyniki. Okazuje się, że w ostatnim okresie dużą liczbę komputerów PC sprzedano bez tego systemu.

RZECZPOSPOLITA

Więcej firm zarobi na Plusie

Kilkadziesiąt kancelarii prawnych, banków czy firm doradczych zyska na sprzedaży Polkomtelu.

Trudne początki wydawców na tabletach

Z badań wynika, że nad treściami wydawców w iPadzie czytelnicy spędzają więcej czasu niż nad papierowym wydaniem. Ale wielkich zysków to na razie nie gwarantuje.

GAZETA PRAWNA

Era zmieni się w T. Kampania ruszy w czerwcu

Przygotowania do rebrandingu Ery nabierają tempa. Operator rozmawia już o rezerwacji reklam w mediach i szykuje się do wprowadzania potrzebnych zmian w biurze obsługi klienta.

Program Informatyzacji Państwa w powijakach

Od początku roku nie ma aktualnej "mapy drogowej", według której powinno być informatyzowane państwo. Urzędnicy nie zdążyli się również rozliczyć z obietnic zapisanych w poprzednim Programie Informatyzacji Państwa, który pochłonął setki milionów złotych.

WYBORCZA.BIZ

70 stron internetowych zniknęło z internetu przez awarię w Amazon

Amazon, oprócz tego, że jest największym na świecie sklepem internetowym, sprzedaje też usługi hostingowe, czyli udostępnia serwery, na których firmy trzymają m.in. własne strony internetowe. W zeszły czwartek firma miała usterkę, przez co z internetu zniknęły m.in. strony New York Times, Reddit i około 70 innych witryn. Większość z nich wróciła do siebie dopiero w poniedziałek.

e-PIT-ujemy dwa razy chętniej. Prawie 700 tys. PIT-ów przez internet

Liczba e-PIT-ów wysłanych fiskusowi zbliża się do 700 tys.

PULS BIZNESU

Grupa eSky obiecuje kokosy

Firma chce być największa w regionie. Zapowiada 0,5 mld zł przychodów za dwa lata. Eksperci są ostrożni.

Polskie gry podbijają mobilny świat

Bloober Team i Aidem Media święcą triumfy w sklepie Apple, więc idą za ciosem.