Środowy Przegląd Prasy

Sony może stracić 1,5 mld dol. Hakerzy mogą zarobić 150 mln dol... UKE zdecyduje, czy do TP wróci miliard... mPay w III kwartale trafi na NewConnect... Spółki IT wstają z kolan... Czterech do Dialogu... Magazyn "Wired" ogłosił niedawno koniec sieci... Zdaniem Assange’a Facebook machiną szpiegowania...

COMPUTERWORLD

CIO w prywatnych chmurach

Większość organizacji planuje strategię wykorzystania przetwarzania danych w chmurze albo podobne usługi wykorzystuje w praktyce. Czym jest prywatna chmura dla CIO?

BCC: potrzebujemy ministra ds. budowy społeczeństwa informacyjnego

Zdaniem przedstawicieli Business Center Club odpowiadających za Informatykę, Telekomunikację i Społeczeństwo Informacyjne, w Polsce brakuje sprawnej koordynacji prac pomiędzy różnymi resortami i instytucjami zajmującymi się budową społeczeństwa informacyjnego. Widzą oni konieczność powołania ministra przy Kancelarii Premiera lub Prezydenta, odpowiedzialnego za całość obszaru wspierania rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce.

W ostatni dzień składania PIT-ów serwery MF nie wytrzymują

Dziś (2 maja) o północy kończy się termin składania deklaracji podatkowych za 2010 r. Jak zwykle wiele osób czekało ze złożeniem PIT-u do ostatniej chwili. Poza kolejkami na pocztach mamy w tym roku "zapchane" serwery Ministerstwa Finansów, które uniemożliwiają złożenie deklaracji przez Internet.

Już 2,5 miliona Polaków spisało się przez Internet

Jak wynika z komunikatu Centralnego Biura Spisowego, od 1 kwietnia do dzisiaj (2 maja) do godziny 9:00 przez Internet spisało się 2 mln 563 tys. osób. Uruchamiając w tym roku po raz pierwszy taką możliwość Główny Urząd Statystyczny szacował, że skorzysta z niej 10-15% Polaków. Spis internetowy potrwa do 16 czerwca.

GAZETA PRAWNA

Koniec posuchy. Spółki IT wstają z kolan

W branży informatycznej pojawiło się lekkie ożywienie. Sprzedaż komputerów wzrosła o ponad 10 proc. Dlatego wyniki finansowe spółek działających w tym biznesie, które właśnie szykują się do publikacji raportów kwartalnych, mogą się okazać zaskakująco dobre.

WYBORCZA.BIZ

Czy internet się skończył?

Prestiżowy magazyn "Wired" ogłosił niedawno koniec sieci. Wolność w dostępie do niezliczonej ilości tekstu, obrazu, muzyki i filmu, którą każdy mógł w sieci umieścić i każdy mógł mieć do niej dostęp przez internetową przeglądarkę, to już przeszłość. Przyszłość to aplikacje na urządzeniach mobilnych - telefonach, tabletach.

Sony może stracić 1,5 mld dol. Hakerzy mogą zarobić 150 mln dol.

Rozmowa z Guillaumem Lovetem, ekspertem ds. bezpieczeństwa internetowego w firmie Fortinet.

PARKIET

UKE zdecyduje, czy do TP wróci miliard

W najbliższych dniach Urząd Komunikacji Elektronicznej zdecyduje, czy i w jakiej części Telekomunikacji Polskiej należy się zwrot kosztów z poprzednich lat.

mPay w III kwartale trafi na NewConnect

Giełdowy ATM, główny akcjonariusz spółki mPay zapowiada, że w podmiot zależny w III kwartale zadebiutuje na NewConnect.

PULS BIZNESU

Assange: Facebook machiną szpiegowania

Portal społecznościowy Facebook to "najbardziej przerażająca machina do szpiegowania, jaką kiedykolwiek wynaleziono", w dodatku darmowa - sądzi założyciel portalu demaskatorskiego WikiLeaks Julian Assange.

Czterech do Dialogu

Badanie spółki mogą rozpocząć Netia, Hawe, MNI oraz Bridgepoint.

NetWorld

Naukowcy wiedzą jak ukrywać dane zapisywane na dyskach

Naukowcy opracowali technologię pozwalającą przechowywać dane na dysku w sposób uniemożliwiający ich odczytanie nawet w specjalistycznym laboratorium.

Nowy eksploit dla plików PDF niewidoczny dla programów antywirusowych

Specjaliści firmy antywirusowej Avast odkryli nowy eksploit dla Adobe Readera. Cyberprzestępcy ukrywają znany już złośliwy kod wewnątrz plików PDF tak, że programy antywirusowe traktują go jako niegroźną grafikę.

SecurityStandard

Jak nie implementować kryptografii

Czy właśnie podjąłeś decyzję, że twój dynamicznie rozwijający się startup zasługuje jednak na szyfrowanie haseł użytkowników w bazie? Przeczytaj jak pod żadnym pozorem nie należy tego robić.