Środowy Przegląd Prasy

Do walki TP z duńską spółką DPTG wkraczają lobbyści, podważając reputację Polski... Rosja i Polska podpisały list intencyjny ws. obniżenia taryf za roaming... UKE w zwarciu z Komisją Europejską... Asseco Poland znowu rusza na zakupy... Facebook udostępniał innym firmom dane użytkowników?... Cyfryzacja - nowy telewizor albo dekoder od połowy 2013 roku... PTC oficjalnie o rebrandingu 19 maja... 25 najbardziej "lubianych" stron na Facebooku...

COMPUTERWORLD

Microsoft kupuje Skype!

Plany zakładają, że komunikator Skype zostanie zintegrowany z Windows Phone, systemem Outlook, platformą Lync i konsolą Xbox. Wartość transakcji to ok. 8,5 mld USD.

Bardziej konkurencyjni dzięki chmurze

Bardziej racjonalne wykorzystywanie zasobów, więcej miejsc pracy, wyższe PKB i bardziej konkurencyjne firmy - takie korzyści makroekonomiczne ma przynieść popularyzacja cloud computing.

Rozpoczyna się fuzja dwóch polskich grup kapitałowych z branży usług IT

W wyniku połączenia Grupy ArchiDoc i spółek z Funduszu NEO Investments powstanie wyspecjalizowana w usługach outsourcingowych Grupa Outsourcing Experts. Nowy podmiot będzie jednym z największych dostawców usług outsourcingowych w Polsce. Outsourcing Experts ma w ciągu roku zadebiutować na GPW. Planowane są m.in. przejęcia mniejszych dostawców usług BPO.

Rozpoczyna się 12. edycja rankingu Deloitte Technology Fast 50

Firma doradcza Deloitte rozpoczyna w Europie Środkowo-Wschodniej poszukiwanie najszybciej rozwijających się firm technologicznych.

RZECZPOSPOLITA

UKE w zwarciu z Komisją Europejską

Komisja Europejska nie chce się zgodzić na pakt przedstawiony operatorom komórkowym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Asseco Poland znowu rusza na zakupy

Znowu myślimy o skokowym powiększaniu grupy - zapowiada Adam Góral, szef Asseco Poland.

PTC oficjalnie o rebrandingu 19 maja

Na 19 maja Polska Telefonia Cyfrowa, jeden z trzech największych operatorów komórkowych w kraju zwołała konferencję prasową poświęconą wprowadzeniu na polski rynek telekomunikacyjny międzynarodowej marki, która zastąpi jej niebiesko-białe logo "Era".

GAZETA PRAWNA

Cyfryzacja: nowy telewizor albo dekoder od połowy 2013 roku

Sygnał anologowy zostanie wyłączony do 31 lipca 2013 r. Podpowiadamy, co zrobić, by po tym terminie móc oglądać swoje ulubione telewizyjne programy - kto musi mieć nowy odbiornik, a komu wystarczy dekoder.

Do walki TP z duńską spółką DPTG wkraczają lobbyści, podważając reputację Polski

W sporze między Telekomunikacją Polską a duńską firmą DPTG o odszkodowanie sięgające 2,9 mld zł niespodziewanie pojawił się były amerykański polityk Robert J. Shapiro. Kierowana przez niego niewielka organizacja CEIS opublikowała druzgocący dla Polski raport, w którym przestrzega zachodni biznes przed inwestowaniem w naszym kraju. Shapiro jako jedyny przykład podaje spór między Duńczykami a TP. Wczoraj CEIS opublikował apel, w którym podtrzymał swoją opinię.

25 najbardziej "lubianych" stron na Facebooku

Texas Hold'em Poker jest najbardziej lubianą stroną na Facebooku - wynika z wiosennego zestawienia przygotowanego przez serwis Insidefacebook.com.

WYBORCZA.BIZ

Facebook udostępniał innym firmom dane użytkowników?

Do wycieku danych mogło dojść w ostatnich latach - wynika a raportu firmy Symantec, produkującej oprogramowanie antywirusowe. FB zaprzecza i wskazuje na błędy analizy Symanteka.

PULS BIZNESU

Rosja i Polska podpisały list intencyjny ws. obniżenia taryf za roaming

Rosja i Polska zawarły list intencyjny w sprawie kroków zmierzających do obniżenia taryf za roaming - poinformowały we wtorek rosyjskie Ministerstwo Łączności i Środków Masowego Przekazu oraz polski resort infrastruktury.

NetWorld

Raport eEye: WebDAV nie jest bezpieczny i należy unikać jego stosowania

Firma eEye Digital Security opisuje słabości opracowanego i ratyfikowanego przez IETF protokołu WebDAV (Web-based Distributed Authoring and Versioning) i sugeruje unikanie stosowania go. W raporcie omówiono też inne zagrożenia związane ze złym konfigurowaniem oprogramowania obsługującego centra danych.

Firma Vaupen znalazła eksploit omijający sandbox w Chrome

Francuska firma Vupen zajmująca się badaniem luk bezpieczeństwa podała wczoraj, że odkryła sposób na zhakowanie Google Chrome. Znaleziony eksploit omija nie tylko zabezpieczenia przeglądarki (w czym do tej pory skuteczny był sandbox), ale także technologie zabezpieczające Windows 7.

Jak wygląda haker?

Cyberprzestępczość kwitnie. Przybrała formę dobrze zorganizowanego biznesu, z grupami wyspecjalizowanymi w konkretnych czynnościach. Prezentujemy w formie obrazków, kto za tym stoi i do jakiego gatunku należy. Żeby się skutecznie bronić, trzeba wiedzieć, kto, jak i po co nas atakuje.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: