Środowy Przegląd Prasy

Heyah nie zniknie z rynku... Action chce zarobić ponad 34 mln zł... Sony szykuje pakiet powrotny...Leo Apotheker ostrzega zarząd przed kolejnym trudnym kwartałem... Ameryka chce bronić Internetu... KE chce obniżyć stawki za roaming w UE... Mniejszy zysk Vodafone po odpisach... Portale społecznościowe w roli pośredniaków... Za bilet na pociąg zapłacisz przez komórkę...

COMPUTERWORLD

Jak nie stracić na wirtualizacji

Wirtualizacja jest wykorzystywana przez większość firm, ale nie wszystkie odnoszą korzyści ekonomiczne z jej wdrożenia. Prezentujemy pięć najpoważniejszych błędów, które powodują mniejszą opłacalność inwestycji.

KONKURS: Wygraj wejściówkę na II Kongres Innowacyjnej Gospodarki

W dniach 6-7 czerwca 2011 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się organizowany przez Krajową Izbę Gospodarczą II Kongres Innowacyjnej Gospodarki. Dla naszych czytelników mamy 8 bezpłatnych wejściówek na Kongres.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego obchodzony jest 17 maja. W tym roku obchodzony jest pod hasłem "Lepsze życie w społecznościach lokalnych z technikami komunikacyjnymi i informacyjnymi" ("Better life in rural communities with ICTs").

Nowy ERP na polskim rynku, Sage wprowadza system ERP X3

Dziś (17 maja) odbywa się oficjalna, polska premiera oprogramowania Sage ERP X3. Na polskim rynku - bazujący na rozwiązaniach francuskiej firmy Adonix i rozwijany przez brytyjski koncern Sage - nowy system będzie konkurować zarówno z systemami Microsoft Dynamics, jak i z rozwiązaniami firm takich jak IFS, QAD, Epicor, Comarch i BPSC.

RZECZPOSPOLITA

Sony szykuje pakiet powrotny

Japoński gigant powoli przywraca wyłączoną po ataku hakerów usługę Playstation Network. W ramach przeprosin przygotowała dla swoich użytkowników prezenty.

Wpadka HP. Wyniki będą słabe?

Prezes Hewlett-Packard, Leo Apotheker w notatce, która wyciekła do mediów ostrzega zarząd przed kolejnym trudnym kwartałem.

Za bilet na pociąg zapłacisz przez komórkę

Taką możliwość mają pasażerowie Przewozów Regionalnych, na razie tylko z Katowic.

Ameryka chce bronić Internetu

Biały Dom stanowczo stwierdził, że w odpowiedzi na cyberatak na Amerykę lub jej sojuszników Waszyngton może użyć rzeczywistych wojsk.

GAZETA PRAWNA

KE chce obniżyć stawki za roaming w UE

22 czerwca komisarz Neelie Kroes zamierza zaproponować obniżenie stawek roamingu w europejskich sieciach komórkowych - powiedział we wtorek PAP rzecznik komisarz Jonathan Todd.

WYBORCZA.BIZ

McDonald's bez kas. Klient obsłuży się sam

Zamawianie za pomocą dotykowych ekranów oraz płatność tylko kartą - takie rewolucyjne zmiany zapowiada sieć fast food w swoich europejskich restauracjach.

PULS BIZNESU

Heyah nie zniknie z rynku

Marka Heyah nie zniknie, a wprowadzenie T-Mobile do Polski pozwoli PTC zaoferować tani roaming w UE w sieci.

Mniejszy zysk Vodafone po odpisach

Vodafone, światowy gigant branży telefonii komórkowej, poinformował, że zysk firmy w ostatnim roku obrotowym spadł o 8 proc., do około 8 mld GBP.

Portale społecznościowe w roli pośredniaków

Portale społecznościowe coraz częściej służą do poszukiwania pracy - wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy Randstad. Sondażem objęto 13 tys. pracowników z 29 krajów na pięciu kontynentach.

PARKIET

ABC Data zarobiła więcej dzięki akcjom Optimusa

Największy dystrybutor sprzętu IT w Polsce, mimo wysokich zysków za I kwartał, jak na razie nie zamierza zmieniać prognozy na 2011 r.

Action chce zarobić ponad 34 mln zł

Dystrybutor sprzętu IT deklaruje, że nie będzie za wszelką cenę zabiegał o wzrost sprzedaży. Nastawia się na wypracowywanie jak najwyższych zysków.

NetWorld

OpenFlow wkracza na salony

Podczas majowych targów Interop 2011 (Las Vegas), w specjalnie przygotowanym laboratorium, zaprezentowano działanie protokołu OpenFlow, który ma wnieść nową jakość do systemów zarządzania ruchem sieciowym.

Akamai i Riverbed rozwiążą wspólnie problem hybrydowych chmur

Akamai i Riverbed pracują wspólnie nad technologią, która powinna zwiększyć szybkość z jaką dane są przesyłane między korporacyjnymi centrami danych i aplikacjami oferowanymi przez dostawców usług świadczonych za pośrednictwem chmur, takich jak SaaS (Software as a Service).

Korporacje do MS: Skype musi być łatwiejszy do zarządzania!

Komunikator Skype praktycznie od początku swego istnienia był powodem tarć w korporacjach - użytkownicy cenili go za uniwersalność i łatwość obsługi, ale firmowi administratorzy mieli sporo zastrzeżeń co do poziomu bezpieczeństwa oraz nie do końca jasnych zasad funkcjonowania. Teraz, po przejęciu Skype przez Microsoft, wielu specjalistów ma nadzieję, że koncern zrobi coś z tym problemem.

InternetStandard

Polskie startupy są dobre, ale nie umiemy ich sprzedawać

Na siódmym, zamkniętym spotkaniu dla startupów Warsaw Pitch Rally, pokazało się dziesięć nowych projektów. Te comiesięczne spotkania to doskonała szansa dla pomysłowych przedsiębiorców na znalezienie inwestora. Oprócz prezentacji startupów, na WPR pojawili się również goście specjalni: John Lunn z PayPal i David Bizer z HackFwd.

mobileStandard 2011 - pełna mobilizacja!

mobileStandard 2011 to krok w kierunku najnowszych trendów na rynku mobilnym oraz jego wpływu na biznes online. W tym roku sprzedaż smartfonów po raz pierwszy wyprzedziła sprzedać komputerów PC - to jasny sygnał, że mobile to przyszłość.