Środowy Przegląd Prasy

Awaria Skype’a… Telefony wyprzedzą komputery… Nokia blisko "śmieciowego" ratingu… Nowe wymogi dla sklepów internetowych… Młodzi ludzie podatni na reklamę w sieci… Dzień, w którym nie skończy się internet…

COMPUTERWORLD

Usprawnienie komunikacji

Jedną z głównych zalet nowoczesnej telefonii internetowej jest możliwość integracji rozwiązań z aplikacjami biznesowymi oraz poprawa komunikacji, spowodowana szybszym przepływem informacji.

Integrated Solutions: nowa spółka Grupy TP będzie świadczyć usługi integracyjne

Pojawia się więc silna konkurencja dla czołówki firm działających na tym rynku - Comarch, HP Polska i Qumak-Sekom. Wielkość sprzedaży usług integracyjnych przez firmy biorące udział w tegorocznym rankingu Computerworld TOP200 wyniosła ponad 1 mld zł!

GTECH wybrał dostawcę modemów do tysięcy kolektur Totalizatora Sportowego

Firma - poprzez swoją spółkę zależną DataTrans - podpisała znaczącą umowę z firmą Polkomtel, operatorem sieci Plus, w ramach której zleciła dostarczenie i instalację 13 tys. modemów we wszystkich kolekturach Totalizatora Sportowego. Obecnie trwa ich instalacja.

Nowe oprogramowanie HP pomoże w zarządzaniu działem IT

Na lipiec br. planowana jest premiera rynkowa nowego pakietu narzędzi wspierających specyfikę procesów planowania finansowego oraz zarządzania zasobami i projektami w departamentach informatycznych. W pierwszej kolejności na rynek trafi zestaw narzędzi dopasowanych do konkretnych potrzeb dyrektorów ds. IT.

RZECZPOSPOLITA

Telefony wyprzedzą komputery

Producent mikroprocesorów zapowiada rewolucję w komórkach, które będą szybsze niż komputery. Tymczasem sprzedaż tych ostatnich rośnie bardzo wolno.

Młodzi ludzie podatni na reklamę w sieci

Aż 43 proc. młodych internautów klika w reklamy w sieci. Duża część robi tak, bo jest zainteresowana ofertą.

Nowe wymogi dla sklepów internetowych

Podczas dzisiejszych obrad Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Awaria Skype’a

Na forach internetowych i na Twitterze użytkownicy z całego świata zgłaszają problemy z popularnym komunikatorem internetowym.

GAZETA PRAWNA

M jak media mobilne. Muszą być dostępne wszędzie i w różnej formie

Nowe technologie zmieniły sposób korzystania z tradycyjnych mediów. Teraz muszą być one dostępne wszędzie i w różnej formie.

WYBORCZA.BIZ

Dzień, w którym nie skończy się internet

Google, Facebook i Yahoo oraz kilkaset serwisów z całego świata obchodzą dziś Światowy Dzień IPv6. Zapowiadany niczym apokalipsa, dotyczy procesu, który potrwa nawet kilkadziesiąt lat. Będzie sporo kosztował, choć internauta może nawet nic nie zauważyć.

PULS BIZNESU

Nokia blisko "śmieciowego" ratingu

Fitch obniżył długoterminowy rating Nokii z BBB+ do BBB-, poinformował Reuters na swojej stronie internetowej.

NetWorld

Kolejny krok na drodze do zbudowania biologicznego komputera DNA

Naukowcy z California Institute of Technology twierdzą, że zbudowali największy na świecie układ do przetwarzania danych oparty na cząsteczkach DNA, używając do tego celu technologii pozwalającej projektować dużo bardziej złożone układy tego typu.

Polycom kupuje dział wideokonferencyjny HP

W ramach tzw. strategicznego porozumienia partnerskiego, Polycom przejmuje dział HP Visual Collaboration, a jednocześnie HP będzie miało prawo do sprzedaży rozwiązań wideokonferencyjnych Polycom we własnych kanałach dystrybucyjnych na zasadach wyłączności.

Windows 8 - hazardowa zagrywka Microsoft?

Po pokazaniu przez Microsoft w ubiegłym tygodniu demo systemu Windows 8, analitycy są podzieleni co do tego, czy - dodając dotykowy interfejs do swego systemu operacyjnego będącego dotychczas dojną krową - koncern z Redmond nie wystawia go aby na hazardowe ryzyko?

InternetStandard

Sklep Apple z logo Windows? Tylko w Niemczech

Ech, ci żartownisie... Kilka osób udających pracowników budowlanych, w sobotę umieściło logo Windows na ścianie sklepu Apple w Hamburgu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: