Środowy Przegląd Prasy

Telekomunikacja Polska ukarana… Solorz-Żak ma wyłączność na negocjacje zakupu Polkomtela… Inwestorzy uwierzyli w Dialog… Systemy analityczne SAP HANA oficjalnie w sprzedaży… Optimus: Papiery z dyskontem… Street View pod okiem Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych… Nokia zaprezentowała smartfon N9… Laptop coraz dalej od ucznia…

COMPUTERWORLD

Świat klientów oczami dostawców IT

Czy firmy ruszyły po zakupy IT? Jak zmieniło się podejście do nowoczesnych rozwiązań? Te problemy były omawiane podczas redakcyjnej debaty z największymi dostawcami.

Internet satelitarny w Polsce pomoże załatać białe plamy dostępu do Internetu

31 maja br. odbyło się spotkanie przedstawicieli władz Unii Europejskiej, innych międzynarodowych instytucji, stowarzyszeń i firm prywatnych dotyczące dostępu do Internetu poprzez sieci satelitarne. Podczas spotkania europejska komisarz ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes, stwierdziła, że usługi satelitarne są szansą na zapewnienie obywatelom UE pokrycia szerokopasmowego w Europie. Jej zdaniem tylko wykorzystanie różnych technologii łączenia z Internetem pozwoli osiągnąć cele zapisane w europejskiej agendzie cyfrowej.

Street View pod okiem Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych

16 czerwca specjalne samochody Google, wyposażone w sprzęt do fotografowania ruszyły w Polskę. Pojawiły się w Gdańsku, w regionie Poznania, Krakowa, Wrocławia i Warszawy. W maju usługą zainteresował się Generalny Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Kontrola wykazała drobne uchybienia.

Systemy analityczne SAP HANA oficjalnie w sprzedaży

W miniony poniedziałek bazujące na technologii in-memory i sprzęcie partnerów niemieckiego koncernu rozwiązania analityczne SAP HANA oficjalnie trafiły do sprzedaży.

RZECZPOSPOLITA

Telekomunikacja Polska ukarana

Bruksela uznała, że Telekomunikacja Polska nadużyła dominującej pozycji na rynku usług Internetu - dowiedziała się "Rz". Dziś ogłosi karę.

Inwestorzy uwierzyli w Dialog

Nawet 5,98 zł (+4,73 proc.) kosztowały we wtorek akcje alternatywnego operatora stacjonarnej telefonii i Internetu. Nie brakowało też chętnych do ich kupna: z rąk do rąk przeszło w sumie ponad 1,8 mln sztuk.

Solorz-Żak ma wyłączność na negocjacje zakupu Polkomtela

Właściciele Polkomtela zdecydowali wczoraj o przyznaniu wyłączności na negocjacje zakupu akcji spółki - poinformowała "Rz" osoba zbliżona do transakcji.

GAZETA PRAWNA

Nokia zaprezentowała smartfon N9

Nokia zaprezentowała we wtorek kilka nowych urządzeń mobilnych, w tym smartfon N9. Fiński producent próbuje odzyskać grunt utracony wobec rywali na rynku cechującym się wysoką konkurencyjnością.

WYBORCZA.BIZ

Laptop coraz dalej od ucznia

Nie we wrześniu, ale od stycznia i nie laptopy, tylko... Czy program ''Laptop dla ucznia'' zmieni się w ''rzutnik dla klasy''?

PARKIET

Optimus: Papiery z dyskontem

DM BZ WBK w raporcie z 20 czerwca podniósł do "trzymaj" ze "sprzedaj" zalecenie dla akcji Optimusa. Analitycy podnieśli również, do 7,7 zł z 7,6 zł, cenę docelową papierów technologicznej firmy.

NetWorld

HTML5 sposobem na wszystko?

Czy HTML5 jest optymalną platformą do budowy aplikacji webowych następnej generacji? Czy jego rosnąca popularność doprowadzi do spadku znaczenia przeglądarek internetowych i upowszechnieniu się klienckich aplikacji, uruchamianych na konkretnych urządzeniach - np. iPhone'ach czy smartfonach z Androidem? Odpowiedź na powyższe pytania próbowali znaleźć uczestnicy dyskusji panelowej zorganizowanej podczas amerykańskiej konferencji USENIX - wśród nich znaleźli się m.in. projektanci aplikacji z Microsoftu, Google oraz Twittera.

Android i bezpieczeństwo nie idą w parze

Szacuje się, że do końca roku aż połowa rynku smartfonów będzie należała do urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Google Android. Specjaliści ds. bezpieczeństwa biją jednak na alarm. Popularność Androida jest odwrotnie proporcjonalna do trudności zainstalowania w nim złośliwych kodów, które można nieświadomie pobrać poprzez sklep Android Market.