Środowy Przegląd Prasy

Xerox planuje ofensywę w Polsce… Sygnity rozwinie system śledzenia przesyłek Poczty Polskiej… DM BZ WBK ma dobre zdanie o dystrybutorach sprzętu IT… "Wiedźmin 2" najpopularniejszą grą komputerową w Polsce w historii… Watykan otwiera się na Internet… iPady dla rekrutów… Wolno sprzedawać okrutne gry…

COMPUTERWORLD

Kwestia zwyczaju

Przepisy prawne regulujące problem bezpieczeństwa danych osobowych i prywatności w sieci tworzone były jeszcze w czasie przedinternetowym.

EcoPOD, Vertica Realtime Analysis, IBRIX - czyli nowości HP

Podejście silosowe w IT odchodzi do lamusa - zamiast niego stosuje się połączenie różnych rozwiązań i zasobów. Miejsce rozwiązań zamkniętych zajmują łatwo integrowane platformy.

Sygnity rozwinie system śledzenia przesyłek Poczty Polskiej

Umowa na rozwój Zintegrowanego Systemu Teleinformatycznego opiewa na 16,7 mln zł i obowiązuje do końca 2013 roku. Obejmuje dokonywanie zmian w systemie, w tym konsultacje, prace programistyczne i wdrożeniowe oraz serwis ze wsparciem administracyjnym.

RZECZPOSPOLITA

Watykan otwiera się na Internet

Od dziś pod adresem www.news.va można znaleźć wybór informacji i komentarzy dotychczas rozsianych po różnych watykańskich środkach przekazu.

Xerox planuje ofensywę w Polsce

Amerykański koncern jeszcze w tym roku chce dołączyć do pierwszej trójki na rynku outsourcingu IT w Polsce. To kolejny światowa marka, który inwestuje w centra usługowe w Polsce.

"Wiedźmin 2" najpopularniejszą grą komputerową w Polsce w historii

W ciągu miesiąca od premiery "Wiedźmina 2" kupiło w Polsce 103 tys. klientów. To rekord sprzedaży na naszym rynku gier komputerowych.

WYBORCZA.BIZ

Wolno sprzedawać okrutne gry

Amerykański Sąd Najwyższy odrzucił jako niezgodny z konstytucją zakaz sprzedawania drastycznych gier wideo dzieciom w Kalifornii. Producenci gier świętują.

PARKIET

DM BZ WBK ma dobre zdanie o dystrybutorach sprzętu IT

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 27 czerwca, zalecają kupowanie akcji ABC Daty i Action oraz trzymanie papierów AB.

PULS BIZNESU

iPady dla rekrutów

Resort obrony Singapuru postanowił wyposażyć w tym roku poborowych w popularne tablety iPad 2 - informują singapurskie media. Zamówiono już prawie 8 tysięcy tych przenośnych, połączonych bezprzewodowo z internetem komputerów.

NetWorld

Rootkit Popureb.E wymusza reinstalację Windows

W Sieci pojawił się nowy rootkit, infekujący system Windows i wyjątkowo skutecznie broniący się przed próbami usunięcia z komputera. Rekomendowanym przez Microsoft sposobem przywrócenia komputera do stanu używalności jest... reinstalacja Windows.

Premiera Office 365: Google w defensywie

Google prezentuje '365 powodów' by zamiast po Office 365 sięgnąć po usługi Gmail i Google Docs.